President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

karlaappetina
Posty: 21
Rejestracja: 2016-06-21, 07:17

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: karlaappetina »

Jeżeli mam brać radio bez SSB ( nie wstęgowe) to wezmę JFK II, jeżeli natomiast wstęgowe to zdecyduję się chyba na presidenta hr 2600. Z racji tego że nie wyszedł mi zakup tego hr 2600 to skłaniam się ku JFK II. Jak zaznaczyłam na samym początku, szukam radia, które będzie wszechstronne. Nie musi być łatwe w obsłudze - poradze sobie z tym, ale bede potrzebować czasu po prostu. Chcę radio z dużym zakresem możliwości.
Ostatnio zmieniony 2016-06-23, 09:34 przez karlaappetina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: Olo.. »

karlaappetina pisze:to skłaniam się ku JFK
Szukaj używki w dobrym stanie bo taki zakup ma sens. Za nowego nie warto przepłacać bo to radio nie jest warte nawet połowy swojej ceny. Poza wyglądem szału nie ma.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
karlaappetina
Posty: 21
Rejestracja: 2016-06-21, 07:17

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: karlaappetina »

Zgadzam się, że szału nie ma, co do kupna, to rozważam tylko zakup używki. Ceny są zróżnicowane, ale nie chciałabym, generalnie na radio wydać więcej jak 700 zł, bo zakładam, że zakup anteny pochłonie ze 2-3 stówki. Reasumując, miałam na oku Presidenta HR 2600 za 640 zł od Konektora lub JFK II ASC z anteną Midland ML145 za kwotę 550zł.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: AntekPabianice »

karlaappetina pisze: Chciałam wraz z radiem kupić antenę, napisałam jakie auto, jaki model ale niestety porady nie dostałam.
karlaappetina, o antenach jest caly dział:
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=8" onclick="window.open(this.href);return false;
Poczytaj i ewentualnie, jak masz jakieś pytania, to zasawaj w odpowiednich tematach. Trzeba wiedzieć, czego się chce i zawęzić krąg poszukiwań. Jaka długość, typ mocowania (magnes, uchwyt, dziura w dachu) DV, PL czy 3/8, helikalna, czy prętowa...

Polecam na szybko lekturę:
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/anteny-cb" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz cały dział o antenach mobilnych (link powyżej)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
karlaappetina
Posty: 21
Rejestracja: 2016-06-21, 07:17

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: karlaappetina »

Skłaniam się ku antenie Midlanda ML145, jedyna moją obawą jest wysokość, auto na którym antena będzie zamontowana to Volkswagen T3 - auto dość wysokie (1.93 m) plus 1.45m razem to daje wysokość na poziomie ok. 3,5 metra... Nie jestem pewna, czy komicznie nie będzie to wszystko wyglądać. Oczywiście zakładam montaż w symetrycznym środku, na dachu. Widziałam, że w TeTrójkach montują anteny np. przy przedniej szybie, a dokładnie na podszybiu ale wtedy odbiór może być gorszy, zaznaczę, że planuję auto zarejestrować na żółte blachy, w związku z tym, wiercenie dziur i montaż stały anteny jest wykluczony, w grę wchodzą rozwiązania nie inwazyjne, tylko magnes
Ostatnio zmieniony 2016-06-23, 10:55 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówka
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: AntekPabianice »

karlaappetina pisze:Skłaniam się ku antenie Midlanda ML145
A co to ma wspólnego z porównaniem radioodbiorników wymienionych w temacie?
Podałem link do odpowiedniego dzialu i tam proszę skierować swe kroki w sprawie wyboru anteny :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: januwojt »

A Anytone AT - 5555n ver 2 ?? Nie drogo , nowe , z SSB ?
http://konektor5000.pl/index.php?p1584, ... -30-105mhz" onclick="window.open(this.href);return false;
karlaappetina
Posty: 21
Rejestracja: 2016-06-21, 07:17

President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: karlaappetina »

President HR 2600 kupiony:-) Pozostaje zestrojenie z anteną :-)
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: President Jackson II ASC VS Grant II ASC VS Herbert II

Post autor: Olo.. »

karlaappetina pisze:President HR 2600 kupiony:-) Pozostaje zestrojenie z anteną :-)
Raczej zestrojenie anteny na samochodzie... ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”