johny II + sirio as 100

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Rojo
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-15, 16:27

johny II + sirio as 100

Post autor: Rojo »

Witam serdecznie

Postaram się opisać mój problem, Miałem alana 109 + antenę marki Pinka od jakiegoś czasu męczyłem się z szumami po drodze był jeszcze jakiś filtr na kablu zasilającym ale nie działało to zbyt szczególnie , radio podłączone było przez gniazdo zapalniczki. Posiadam lanosa z gazem podobno większe problemy są z szumami w tych pojazdach z instalacją gazową.

Dziś kupiłem antenę sirio as 100 oryginalna Pan w sklepie zapewniał ze jest wystrojona, podłączyłem do alana 109 i powiem szczerze ze nie ma różnicy miedzy tą anteną a starą pinką. Podjechałem do innego sklepu i kupiłem używanego presidenta johnnego II , poprosiłem Pana żeby jeszcze mi wyregulował antenę do radio a tu Pan stwierdził ze antena jest uszkodzona na kanale 1 jest swr 1 a na 40 ponad 3 . Zaproponowałem aby sprawdzić starą antenę Pinka i okazało się ze ona ma lepsze swr niż ta nowa sirio. Pan twierdził ze to nie jest wina radia tylko musi być uszkodzona antena.

Jak myślicie czy winą jest faktycznie antena? czy może radio lub instalacja w lanosie. Pozdrawiam
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

johny II + sirio as 100

Post autor: SP3UQE »

Primo - poziom zakłóceń odbieranych rzadko kiedy ma cokolwiek wspólnego z zestrojeniem anteny. To sa zakłócenia o charakterze szerokopasmowym, wiec nie bardzo zestrojenie anteny na ma jakikolwiek wpływ na ich odbieranie.
Jesli na 1 jest 1, a na 40 3 to taka antena jest za długa. Skróciłbym ociupinkę i zobaczył czy się minimum przesuwa. (fajnie byłoby mieć analizator, ale da sie zrobic bez tego)
Strojenie anteny samochodowej za pomocą reflektometru jest mało wiarygodne. Rzadko która ma realnym świecie 50 omów składowej rzeczywistej w rezonansie. Takie życie.
Radio nie ma najmniejszego wpływu na SWR - swr to miara dopasowania anteny do linii zasilającej.
Co to dla Ciebie są szumy? Zakłócenia od instalacji? Jak sie zachowuje radio bez pracującego silnika?
Rojo
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-15, 16:27

johny II + sirio as 100

Post autor: Rojo »

johnny 2 jak i alan 109 podczas postoju gdy silnik nie działa sa lekkie szumy przy odkręconym na maxa sq.

Koleś w sklepie też chciał przyciąć lekko antenę ale wydawało mi się ze to nie jest dobry pomysł
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

johny II + sirio as 100

Post autor: Slawo13 »

Jeżeli na 1 kanale masz swr 1 ana 40 kanale swr 3 to ewidentnie promiennik jest za długi , sprawdź czy jest
wsunięty do końca ,jeżeli nie to trzeba skrócić delikatnie promiennik odetnij ok 5mm nie więcej i wykonaj
pomiar na brzegach powinny być zbliżone wartości a na 20 kanale wartość swr naj bliższa 1.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Rojo
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-15, 16:27

johny II + sirio as 100

Post autor: Rojo »

nie ma innego wyjścia? , antenę mam nową nie chciał bym jej w jakiś sposób uszkodzić , stracić gwarancję
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”