HERBERT ASC -szum

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Vizardus
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-13, 12:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

HERBERT ASC -szum

Post autor: Vizardus »

Witam szanownych kolegów.

Zakupiłem radiotelefon President Herbert ASC ( jak niektórzy uważają Herbert 2) po podłączeniu w samochodzie do zapalniczki oraz anteny na wyświetlaczu mam szum na 6 kresek. Antena jest zestrojona na 1,1 na reflektometrze oraz podobnie pokazuje mi wbudowany miernik SWR, przełączając pomiędzy a,b,c,d,e,f różnica jest na a największy szum na f najmniejszy lecz nadal kilka kresek jest. Skręcając na Rf gain szumy na wyświetlaczu znikają dopiero na godzinie 10-11. Funkcja ASC bardzo ładnie wycina szumy których nie słychać w głośniku. Nadając inni użytkownicy mnie słyszą i ja ich także szczególnie jak są blisko gdy są dalej trudno ich zrozumieć jest ciszej i niewyraźnie. Po podłączeniu Harry III szumów na wyświetlaczu nie ma pomimo rozkręconego zupełnie Rf gain. Zastanawiam się nad wymianą filtra CU 455 HT na muRata 455 HT :roll:

Pytanie moje do Was co może być tego przyczyną ?

P.S. Na wyświetlaczu ma być a,b,c,d,e czy f :?:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
CB radio lepsze od Yanosik-a :bravo:
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: wilczek »

Vizardus pisze: 2022-02-13, 16:00 P.S. Na wyświetlaczu ma być a,b,c,d,e czy f :?:
Ma być D

Te szumy to tak samo na odpalonym silniku i wyłączonym ?
nie masz wpiętej czasami jakiejś ładowarki w gniazdo zapalniczki one też potrafią zakłócać
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
Vizardus
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-13, 12:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: Vizardus »

Podłączałem bezpośrednio do zapalniczki bez innych urządzeń, silnik uruchomiony czy nie żadnych zmian. Ponadto na Harry III zero szumów na wyświetlaczu :-/
CB radio lepsze od Yanosik-a :bravo:
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: edek1977 »

Masz szum (tylko) na wyświetlaczu - jak ci to przeszkadza to możesz zmienić na yosana 120 -tam nie masz wskaźnika sygnału i nie ma tym samym tego problemu. Skoro inni cię słyszą, Ty też ich słyszysz to wszystko jest w miarę ok i nie ma co szukać problemu na siłę sugerując się wyświetlaczem, natomiast jeśli czujesz że coś jest nie tak to wyślij radio do serwisu, cena takiego serwisu nie jest wysoka a będziesz miał wszystko poustawiane jak należy. Filtr jak najbardziej do wymiany - poprawi się odbiór słabych, dalekich komunikatów.
Vizardus
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-13, 12:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: Vizardus »

Jestem po wymianie filtra na muRata 455HT. Czy teraz należałoby wysłać radio do serwisu na jakąś regulację ?
Ostatnio zmieniony 2022-02-22, 21:15 przez Vizardus, łącznie zmieniany 1 raz.
CB radio lepsze od Yanosik-a :bravo:
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: edek1977 »

dobrze by było, ale nie jest to koniecznie.
shibby
Posty: 33
Rejestracja: 2018-11-04, 19:44
Lokalizacja: Słubice

Re: HERBERT ASC -szum

Post autor: shibby »

Pomogło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”