Sirio Omega 27 MAG 95 cm VS. Wilson Little Wil 95 cm

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

vvix
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-17, 10:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vvix »

... co do fachowca to powinien ustawić na 1 i 40 ten sam poziom SWR z minimum w środku zakresu czyli na 20

jeśli chodzi o przesunięcie anteny na dachu to w przypadku mojej omegi nie widać różnicy w zależności od miejsca na dachu cały czas:
1- 1.0 na 20-1.0 na 40-1,1

co do SWR-miarki to jeśli raz na jakiś czas chcesz sobie czy kolegom zestroić antenke to sugeruję kupic najprostrzą (ceny to około 30zł)
Allegro › Telefony i Akcesoria › Radiokomunikacja › Sprzęt CB › Akcesoria i części › Mierniki
kartoon100
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-07, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kartoon100 »

Przestawianie w rozne miejsca na dachu tej antenki praktycznie nie wplywa na SWR, czego nie moge powiedziec o np. DV27

Swoja droga dobry wybor - antena jak na metrowke spisuje sie swietnie, sztywna, ladna, mocny magnes (wozilem na nim DV27 i titanium 1400 bez problemu), a po roku uzytkowania jak nowka. Jedyny mankament - wyrywajacy sie z podstawy kabelek;]
Jackill

Post autor: Jackill »

Potwierdzam Omega 27 na dużym magnesie 12,5cm stroi się "sama".
1:1.0 ; 20:1,0 ; 40:1,1. Pięknie.
Faktycznie sztywny czarny promiennik, chyba polubię Sirio.
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

U mnie na magnesie Omegi, był taki defekt że nie chciało mi się zdejmować jej, przed wjazdem do garażu, i po pewnym czasie ułamała sie główka w magnesie, tzn dokładniej te kółko od mocowania anteny do niej. Ale to mój błąd. :-)
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”