Cubical QUAD czy YAGI czy Delta Loop - która antena jest...?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

LT77
Posty: 34
Rejestracja: 2013-03-12, 08:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: LT77 »

Praca na w/w antenie będzie jedynie w zakresie 27 MHz.
oj, chyba niewiele jeszcze widziałeś anten ...
oj, chyba trochę widziałem... Ale w tym temacie, na tym forum nie ma to większego znaczenia. Nie ma też potrzeby podnosić, że ja to mam znak od 20 lat a on od roku i w związku z tym nic nie wie. CB RADIO FORUM traktuje głównie o tym, co nazwa wskazuje, a kolega Soprano założył temat coby uzyskać rzeczową pomoc, a nie żeby oglądać przepychanki słowne. Użytkowałem dwie z trzech wymienionych anten i podzieliłem się moimi spostrzeżeniami.
rampi
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-26, 22:49
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: rampi »

Witam

postaw 2-3 elem loopa 3 m od dachu, zysk znakomity, niski kąt promieniowania
QQ podobnie jak Yagi musi wisiec 7m od dachu/gruntu i wyżej :)


albo odrazu postaw taką

http://www.shackpix.com/main/details.ph ... ode=search

73
Jacek
Awatar użytkownika
Soprano
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-09, 09:02
Znak/ranga: 161AU010
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Soprano »

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za cenne dla mnie uwagi i spostrzeżenia. Wybór padł na 2 el. Deltę Loop. Jak na razie czekam na zachwalany - rotor RAK z Żyrardowa (już zamówiony) i antenę którą mają mi przysłać z firmy VORTEX. Dziękuje Andrzejowi z Koszalina za zamieszczenie fotki jego anten. Obecnie ja mógłbym tylko pomarzyć o takim "natężeniu" ;) anten na dachu.
Myślę, że wybór mój powinien być trafny, gdyż stosunkowo mało będzie ta antena zajmować miejsca w poziomie - boom - 2,17 m a i w górę nie powinna być wyższa niż dotychczasowa antena vert. 5/8 (ok. 620cm + maszt 2m). Zakłócać sąsiadom nie powinna praca na tej antenie również jak i nie powinna zbierać zakłóceń zbytnio. Czekam na poprawę pogody po świętach wielkanocnych i jak zgromadzę cały sprzęt to będę działał w temacie. Jak będzie wszystko gotowe to postaram się zrobić i zamieścić fotkę.
---------------------
Pozdrawiam :)




----------------
Baza: Icom IC-7000 / Ant. Cobweb
Mobile: Yaesu FT-891 / Ant. Diamond CR-11, ATAS-120A
rampi
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-26, 22:49
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: rampi »

Czekasz na antene z UK?? :)

przy dzisiejszej Tv cyfrowej i odbiornikach mozesz pakowac 1kw i nie zauważam zakłócen :)

pozdro
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

rampi pisze:Czekasz na antene z UK?? :)

przy dzisiejszej Tv cyfrowej i odbiornikach mozesz pakowac 1kw i nie zauważam zakłócen :)

pozdro
Znam kolegów którzy wbrew pozorom mają sporo kłopotów z sąsiadami z powodu dekoderów DVB-T bardzo niskiej jakości.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

CB na DVBT nie włazi, odwrotnie już włazi.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Soprano
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-09, 09:02
Znak/ranga: 161AU010
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Soprano »

Słuchajcie ja jestem zwolennikiem nawiązania dwustronnej łączności i najlepiej przy jak najmniejszej mocy. To daje mi największą satysfakcję. Wszystko w rękach warunków propagacyjnych i anteny. Z 1-go Wata można zrobić łączność miedzy kontynentalną z ręczniaka: http://www.youtube.com/watch?v=5XPxIiHD ... re=related
---------------------
Pozdrawiam :)




----------------
Baza: Icom IC-7000 / Ant. Cobweb
Mobile: Yaesu FT-891 / Ant. Diamond CR-11, ATAS-120A
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Można i z pół jednak przy zaliczaniu krajów z czołówki most wanted nie ryzykowałbym czegoś takiego tylko uruchomił swoją elektrownię.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Besserwisser pisze:przy zaliczaniu
przy zaliczaniu zdecydowanie tak, ale dla
Soprano pisze:nawiązania dwustronnej łączności
to niekonieczne

ja kiedyś kilka dni wołałem z Lincolna, aż w końcu mi odpowiedział VP8LP i miałem z tego naprawdę dużą frajdę

fakt, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i obecnie pewnie by mi się już tak nie chciało ...
Awatar użytkownika
Soprano
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-09, 09:02
Znak/ranga: 161AU010
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Soprano »

Tak, dużo większą frajdę daje nawiązanie łączności ze sprzętu takiego jak Lincoln czy SS3900 czy podobnych niż z profesjonalnego sprzętu. Ale człowiek z czasem robi się bardziej leniwy i chciałby przy pileup-ie szczególnie przebijać się bez trudu do respondenta z którym chce przeprowadzić qso.
Ja kilka tygodni temu 20 minut dobijałem się z mobila do 173tc001 z radia SS3900 EL. Pewnie gdybym miał wtedy inny sprzęt szybciej nawiązana zastałaby łączność. Ale tego tak naprawdę się nie wie i tutaj niczego człowiek nie może być pewny na 100%. To ma swój urok, że nie znasz dnia ani godziny kogo możesz spotkac w eterze.
---------------------
Pozdrawiam :)




----------------
Baza: Icom IC-7000 / Ant. Cobweb
Mobile: Yaesu FT-891 / Ant. Diamond CR-11, ATAS-120A
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Soprano pisze:Tak, dużo większą frajdę daje nawiązanie łączności ze sprzętu takiego jak Lincoln czy SS3900 czy podobnych niż z profesjonalnego sprzętu
Ale czy nie jest jeszcze większa radocha jak chcesz upolować coś co pracuje w splicie?
Tłum jak jasny gwint a Ty się dowołujesz. ehh coś pięknego.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Soprano
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-09, 09:02
Znak/ranga: 161AU010
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Soprano »

Racja, racja. Słuchajcie ja zakończyłem temat i dziękuje jeszcze raz. Rozmowy na temat łączności i sprzętu są najlepsze przy grillu, na świeżym powietrzu i na przykład na jeziorem do czego wszystkich zachęcam jak się nam pogoda wyklaruje na wiosenną w końcu. Powodzenia życzę wszystkim.
---------------------
Pozdrawiam :)




----------------
Baza: Icom IC-7000 / Ant. Cobweb
Mobile: Yaesu FT-891 / Ant. Diamond CR-11, ATAS-120A
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Soprano pisze:Rozmowy na temat łączności i sprzętu są najlepsze przy grillu, na świeżym powietrzu i na przykład na jeziorem do czego wszystkich zachęcam
17747.htm?start=0
koszmar

Post autor: koszmar »

LT77 pisze:
koszmar pisze:oczywiste jest, że yagi będzie w poziomie.
Oczywiste to jest wtedy, jak jest napisane :lol: . Większość anten pracuje w pionie i to jest oczywiste.
Ważne w jakiej polaryzacji, a nie w jakiej pozycji... Yagi w pionie? Musiałby się na głowy pozamieniać... konstrukcyjnie trudne do prawidłowej pracy, a efekty i tak mizerne: lokalnie do dupy, do dx tym bardziej. :->
Soprano pisze:antenę którą mają mi przysłać z firmy VORTEX.
A czemu nie z Radomia? Byłoby pewnie szybciej, taniej i dokładniej...
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

koszmar pisze:A czemu nie z Radomia? Byłoby pewnie szybciej, taniej i dokładniej...
...albo z Siedlemina. Byłoby tanio a dobrze :)
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”