Missouri vs Pirat

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AdriannB
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-05, 09:27
Lokalizacja: R-sko

Missouri vs Pirat

Post autor: AdriannB »

Witam. Jeżdżę na missouri i jestem bardzo zadowolny, ale często w trasie widzę anteny typu "pirat" [antena do 2 auta]. Powiem szczerze, że po odwiedzeniu allegro ciężko jest mi określić która jest orginalną anteną, a która podróbą, którą zwiewa z dachu przy 180km/h. Czy jakość pirata jest porównywalna do missouri? Ewentualnie poprosiłbym o napisanie firm i modeli bo na allegro zazwyczaj pisze tylko pirat ;).
quizas
Posty: 70
Rejestracja: 2009-04-14, 23:21

Post autor: quizas »

Oryginał ma inny kształt magnesu oraz promiennik ma drucik,dzieki któremu mniej świszczy.
Zgłoś sie do naszego Admina - Hasan,on ma oryginały
kochar
Posty: 148
Rejestracja: 2011-04-07, 21:06
Lokalizacja: polska

Re: Missouri vs Pirat

Post autor: kochar »

AdriannB pisze:Witam. Jeżdżę na missouri i jestem bardzo zadowolny, ale często w trasie widzę anteny typu "pirat" [antena do 2 auta]. Powiem szczerze, że po odwiedzeniu allegro ciężko jest mi określić która jest orginalną anteną, a która podróbą, którą zwiewa z dachu przy 180km/h. Czy jakość pirata jest porównywalna do missouri? Ewentualnie poprosiłbym o napisanie firm i modeli bo na allegro zazwyczaj pisze tylko pirat ;).
Miałem Pirata i jakość wykonania jest taka sobie, po roku zaczęła rdzewieć podstawa od spodu.
Często odkręcałem podstawę od przewody i po około 1,5 roku połączenie podstawa przewód raz było raz nie, skończyło się wymianą podstawy.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Kup w Konektorze - dla forumowiczów są zniżki i będziesz miał pewność że oryginał. Co do porównania - pirat bez dwóch zdań, ale prz 180 ....orginał też zwiać może, nikt nie da ci na to gwarancji. Przy takich prędkościach to dziura albo uchwyt - magnes na własną odpowiedzialność.
Ostatnio zmieniony 2014-02-05, 11:26 przez SP9, łącznie zmieniany 1 raz.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

kochar pisze:Miałem Pirata i jakość wykonania jest taka sobie
Używałem przez 2 lata, zero problemów, rdzy czy czegokolwiek.
Teraz stoi sobie w szafie i czeka na nowego właściciela ...
AdriannB, jak coś to zapraszam ;-)
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Wojtek KR pisze:ale prz 180 ....orginał też zwiać może
nie zdarzyło się .............. testowana przy prędkości 250km/h, autostrada A2 Emilia-Poznań ........... nie drgnęła, jedynie bat się pochylił ;-)
...... odnośnie rdzy, to zdarzają się pojedyncze egzemplarze ale to rzadkość.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

quizas pisze:Oryginał ma inny kształt magnesu oraz promiennik ma drucik,dzieki któremu mniej świszczy.
Zgłoś sie do naszego Admina - Hasan,on ma oryginały
To nowa wersja... Stara niczym się praktycznie nie różni od podróbki, dlatego trzeba uważać.
Mam Pirat`a i spisuje się całkiem dobrze. Zakładam go wtedy, kiedy nie potrzebuję 2m na dachu, a nawet w trasie daje radę. Zrobiłem sobie przejściówkę z M6 na PL i już w ogóle jest bajka :mrgreen: sprężyna też fajna, trochę miękka, ale za to dobrze się poddaje przeszkodom. Magnes bardzo mocny.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Wojtek KR pisze:ale prz 180 ....orginał też zwiać może
nawet Missouri wytrzymuje więcej, a Pirat to jak Rafi napisał :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”