Co wybrać? Sirio Super 9 czy Sirio Megawatt 3000 ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marmur »

Ja osobiście zakupiłem magnes Sirio MAG 145 do Megawatta 3000, zamiast uchwytu, ponieważ bardziej zależało mi na chowaniu całej anteny przed budynkiem do bagażnika, ponieważ mieszkam w średniej okolicy i nie chciałem żeby uchwyt kusił potencjalnych złodziejaszków, co by zaraz zaczęli szukać radyjka w środku auta.

Także jeśli masz gdzie autko na noc zostawiać to według mnie najlepszy będzie uchwyt i na pewno anteny nie zgubisz.
Ja ostatnio jechałem na S8 140-150km\h i antena nawet o pół centymetra nie przesuneła się.

Takze zastanów się bardziej jak będzie dla Ciebie wygodniej i co jest dla Ciebie najważniejsze w korzystaniu i przechowywaniu.
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

marmur pisze:nie chciałem żeby uchwyt kusił potencjalnych złodziejaszków, co by zaraz zaczęli szukać radyjka w środku auta.
A antenę demontujesz kilometr przed domem czy jak zaparkujesz na miejscu?

Kiedyś gościu na Pradze wyciągał radio i machał nim dookoła, żeby złodzieje widzieli, że wyniósł je z samochodu.
Poprosili go grzecznie i zabrali mu radio bez włamu :cry:
marmur pisze:Ja ostatnio jechałem na S8 140-150km\h i antena nawet o pół centymetra nie przesuneła się.
A mi spadła przy 20-30 km/h na dużo lepszym magnesie. Nie ma reguły.
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mrc »

Chmarski pisze:A antenę demontujesz kilometr przed domem czy jak zaparkujesz na miejscu?
Ja nigdy nie stawiam anteny ani nie demontuje pod domem.
Wolę zajechać na jakiś parking np. Lidl tam się rozłożyć i w trasę, tak samo składam i dopiero jadę pod dom :lol:
Chmarski pisze:A mi spadła przy 20-30 km/h na dużo lepszym magnesie. Nie ma reguły.
Widocznie nie był lepszy :mrgreen:
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

mrc, a mi Sirio mag 145 przy ok 30-40km/h się odkleił... Więc, nie zawsze musi być tak jak MOWI większość...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Był lepszy. Na naszym rynku nie ma mocniejszych (no może poza tymi potrójnymi).
Sztywna i ciężka antena (helikal grubości kciuka) i zbyt duże wertepy wystarczyły by się rozbujało i podniosło go z dachu. A po autostradzie w Niemczech ten zestaw jeździł 200 km/h bezproblemowo.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Chmarski pisze: Kiedyś gościu na Pradze wyciągał radio i machał nim dookoła, żeby złodzieje widzieli, że wyniósł je z samochodu.
Poprosili go grzecznie i zabrali mu radio bez włamu :cry:
Ale do auta się nie włamali i szkód nie narobili.
Na złodzieja nie poradzi, można jedynie zminimalizować ryzyko, że nas okradną.

Chmarski pisze: A mi spadła przy 20-30 km/h na dużo lepszym magnesie. Nie ma reguły.
Ale to była ekstremalna sytuacja i ekstremalna antena ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

AntekPabianice pisze:
Chmarski pisze: A mi spadła przy 20-30 km/h na dużo lepszym magnesie. Nie ma reguły.
Ale to była ekstremalna sytuacja i ekstremalna antena ;-)
No właśnie, wystarczą odpowiednie warunki i antena spada bez problemu. Mi FGT 4 spadł na "polnej" drodze.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marmur »

Chmarski pisze:Był lepszy. Na naszym rynku nie ma mocniejszych (no może poza tymi potrójnymi).
Sztywna i ciężka antena (helikal grubości kciuka) i zbyt duże wertepy wystarczyły by się rozbujało i podniosło go z dachu. A po autostradzie w Niemczech ten zestaw jeździł 200 km/h bezproblemowo.
No właśnie jak sam napisałeś sztywna i ciężka antena - no to się odkleiło.

Megawatt 3000 jest anteną dość giętką, o ile nawet nie bardzo giętką.

Robiłem sobie taki test, że stawiałem antenę na dachu, naciągałem ją ręką za końcówkę do pozycji prawie poziomej i puszczałem.
Antena bujała się bardzo mocno , jednak magnes nawet nie drgnął.
Próbowałem coraz mocniej naciągać końcówkę, aż w końcu odkleiłem magnes, więc jeśli chodzi o Megawatta to raczej rozbujanie go nie odklei - ale nie daję głowy... wszystko zależy od wielu czynników, jak już to było wiele razy powtarzane na tym forum.
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Tylko Konio944 dał wybór:
Ja bym go nie namawiał na magnes w momencie gdy można zamontować uchwyt. Ale nie taki jak pokazał, bo ten jest do niczego :idea:

Tłumaczenie, że jak nie ma uchwytu to złodziej nie wie, że w samochodzie może być radio jest błędne. Magnes zazwyczaj zostawia ślad na dachu. I to wystarczy do stwierdzenia, że w środku może radio siedzieć.
Awatar użytkownika
marmur
Posty: 56
Rejestracja: 2014-02-18, 12:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marmur »

Chmarski, Ja nie namawiam na magnes tylko mówię jak to u mnie jest.
Faktycznie można z moich postów wysnuć wnioski że niby namawiam, ale to po prostu jest prezentacja i ocena tego co posiadam oraz jak się ten sprzęt zachowuje.
On sam wybierze co jest najlepsze dla Niego, a pozostali są tu po to aby mu pomóc.
YOSAN PRO-120 BLUE tunning + SIRIO MEGAWATT 3000 PL + SIRIO MAG 145 PL + MAAS KLS-250
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

marmur, tylko pamiętaj, że to co ty masz niekoniecznie jest lepsze.
Jak nie mogłem mieć dziury w dachu (samochód służbowy) i nie było w dachu anteny FM, to żeby było porządnie woziłem się z magnesem za koszmarne pieniądze.
Jak zmieniłem samochód i dało sie wsadzić antenę w dach po wyjęciu anteny FM, to mimo tego, że miałem magnes za 500PLN decyzja była natychmiastowa - DZIURA...


... i nie zauważyłem różnicy w działaniu, poza komfortem, że mi nic nie spadnie.
Awatar użytkownika
luminox
Posty: 56
Rejestracja: 2014-01-28, 21:17
Lokalizacja: Wieden JN88FF43KQ

Post autor: luminox »

....a moge zapytac czym zastapiles antene FM (jakie rozwiazanie) i jak sprawuje sie na nim normalne radio???
Mobil: ICOM IC 7000 + HM 151 + SIRIO MEGAWATT 4000 PL .
Reserve: Taylor III ASC + Sirio As 100
35RR001
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Wrzuciłem antenę wklejaną na szybę.
Było gorzej z zasięgiem. W mieście nie bolało. W okolicach mojego domu było gorzej. W trasie nie zauważałem problemu.
Mój kolega używał splittera antenowego i działało mu podobno lepiej niz zwykła antena. Ja nie znalazłem takiego splittera, który pasowałbym do mojej dopałki.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Można zrobić FMkę z drucianego wieszaka albo drutu stalowego / miedzianego w koszulce - wygiąć dipoli w kształcie szerokiego " U " i schować ramiona w słupkach a podstawę za podsufitką - będzie lepiej pracować od takiej kupionej klejonej do szyby
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

nie ma reguły...np. wystarczy aby wieczorem spadł deszcz, rano przymrozek i pod podstawą magnesową jest cieniutka warstwa lodu, na nic się zda wielkość i moc magnesu, w takich warunkach pewnie zleci nawet Wilson Little Wil. Jeśli magnes jest postawiony w miejscu gdzie dach jest cieniowany też będzie się niepewnie trzymał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”