President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ostek
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-26, 14:36
Lokalizacja: LUBLIN

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: ostek »

Którą z tych trzech anten wybrać:

1. President Florida
2. President Virginia
3. Sirio Mini-Snake 27

Antena na krótkie trasy (codziennie 2x50km do pracy). Antena ma współpracować z Alanem 109. Obecnie jeżdzę z Sirio ML 145, ale ze względu na fakt, iż garażuję auto w parkingu podziemnym pod blokiem muszę zakupić krótszą antenę (do 60cm). Ciągłe zdejmowanie i zakładanie anteny na dachu jest raz że męczące, to już 2 razy ukręcił mi się kabel.

ML-ka zostaje na długie trasy, a ja potrzebuję czegoś na co dzień. Fajnie jakby zapewniało zasięg przynajmniej 5km.

Czy któraś z tych trzech anten ma szansę zaspokoić moje potrzeby??
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Piotrek-TJE »

Zobacz Pirata.
http://konektor5000.pl/index.php?p219,p ... y-kabel-5m
Bardzo polecana antenka, będzie najlepsza z wyżej wymienionych, co nie zmienia faktu, że radio też masz nie najwyższych lotów.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
ostek
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-26, 14:36
Lokalizacja: LUBLIN

Re: President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: ostek »

Piotrek-TJE pisze: radio też masz nie najwyższych lotów.
Zdaję sobie sprawę, ale to prezent od żony więc nie mam prawa narzekać ;)

Pirat jest mi znany, ale ja muszę wybrać z tych trzech modeli które wymieniłem.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Piotrek-TJE »

Jeśli do wybory masz tylko te 3 antenki, to osobiście wziąłbym Mini Snake ;-)
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
161CBF156
Posty: 447
Rejestracja: 2014-09-29, 18:23
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: 161CBF156 »

Bierz Mini Snake.

Przemyśl też SIRIO MICRO 60 MAG i SIRIO T-3 27 na magnesie.
T-3 27 ma bardzo dobre parametry odbiorcze przy ok. 60 cm (coś jak antena długości ok. 90 cm) i zbiera mało syfu z eteru, co przy Twoim radiu może mieć znaczenie.
CB: At-6666
Antena: 1/4f własnej konstrukcji (mosiężno-aluminiowo-stalowa) - najlepsza z moich konstrukcji , Sirio DV 27S, Sirio Performer 1000.
Obrazek
161CBF156
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: rokefeler27 »

ostek, z tych co podałeś wziąłbym mini snake.
Uważam jak mój przedmówca poszukaj jakiegoś helikala np. T-2 27 / T-3 27
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Kasztelan »

Jako jedną antenę poleciłbym Virginie, mam taką na lokal, jako antymisiek ok, zaleta mocny magnes.

Natomiast skoro masz już Ml145 to dokup przejściówkę PL-DV https://www.google.pl/search?q=przej%C5 ... CAcQ_AUoAQ" onclick="window.open(this.href);return false; i antenę Sirio T3-27 (trochę ponad 60 cm).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ostek
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-26, 14:36
Lokalizacja: LUBLIN

Re: President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: ostek »

Kasztelan pisze: Natomiast skoro masz już Ml145 to dokup przejściówkę PL-DV https://www.google.pl/search?q=przej%C5 ... CAcQ_AUoAQ" onclick="window.open(this.href);return false; i antenę Sirio T3-27 (trochę ponad 60 cm).
I to jest rozwiązanie, które pomimo tego, że nieco skomplikuje mi zakup (najprościej byłoby wybrać coś z tych trzech które wymieniłem na początku) jest dla mnie najlepsze. Dziękuję za naprowadzenie mnie na ten trop gdyż sam za Chiny bym na to nie wpadł ;)
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Kasztelan »

ostek, proszę bardzo :-).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
161CBF156
Posty: 447
Rejestracja: 2014-09-29, 18:23
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: 161CBF156 »

Tylko kup solidną przejściówkę np:
http://konektor5000.pl/index.php?p342,o ... na-glowica" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p1025, ... na-glowica" onclick="window.open(this.href);return false;
ewentualnie po taniości ten:
http://konektor5000.pl/index.php?p1232, ... l-dv-sirio" onclick="window.open(this.href);return false;

Do tego promienniki:
krótki 55 cm: http://konektor5000.pl/index.php?p724,s ... promiennik" onclick="window.open(this.href);return false;
długi 60 cm: http://konektor5000.pl/index.php?p981,s ... -helikalna" onclick="window.open(this.href);return false;

To powinno zagrać :-)
CB: At-6666
Antena: 1/4f własnej konstrukcji (mosiężno-aluminiowo-stalowa) - najlepsza z moich konstrukcji , Sirio DV 27S, Sirio Performer 1000.
Obrazek
161CBF156
Tomek_P
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-18, 14:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Tomek_P »

Odgrzeję trochę temat, ponieważ mam podobny problem jak jego założyciel. Szukam krótszego zamiennika dla ML145, ze względu na wjazd do parkingu podziemnego. Chciałbym, żeby obyło się bez wychodzenia z auta i składania anteny.
Nie wiem, czy kolega ostek, zagląda jeszcze na forum, ale może któryś z kolegów jest w podobnej sytuacji. Antena ma jeździć na vw golfie IV, i w miejscu montażu (lewy tylny róg dachu), samochód ma wysokość ok 142cm. Wychodzi, że żeby zmieścić się na parking o wysokości 2m, antena może mieć max. 58cm. Wysokość samochodu i parkingu jest raczej typowa, więc chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was użytkuje Sirio Mini-Snake 27 lub Pirata w takiej sytuacji? Teoretycznie każda z tych anten będzie trochę za wysoka i powinna zahaczać o instalacje pod sufitem.
Jeżeli chodzi o krótsze anteny, to zostają właśnie President Florida, Florida Export i Virginia. Czy któryś z kolegów testował może, jak mają się możliwości Floridy do Virginii, i czy jest jakaś różnica osiągów pomiędzy Floridą, a Floridą Export?

P.S. Zależy mi na tym, żeby nowa antena miała swój osobny magnes, więc adaptery na przykręcenie anteny do magnesu od ML-ki raczej odpadają.

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Re: President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Robson__007 »

Tomek_P pisze:Odgrzeję trochę temat, ponieważ mam podobny problem jak jego założyciel. Szukam krótszego zamiennika dla ML145, ze względu na wjazd do parkingu podziemnego. Chciałbym, żeby obyło się bez wychodzenia z auta i składania anteny.
Nie wiem, czy kolega ostek, zagląda jeszcze na forum, ale może któryś z kolegów jest w podobnej sytuacji. Antena ma jeździć na vw golfie IV, i w miejscu montażu (lewy tylny róg dachu), samochód ma wysokość ok 142cm. Wychodzi, że żeby zmieścić się na parking o wysokości 2m, antena może mieć max. 58cm. Wysokość samochodu i parkingu jest raczej typowa, więc chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was użytkuje Sirio Mini-Snake 27 lub Pirata w takiej sytuacji? Teoretycznie każda z tych anten będzie trochę za wysoka i powinna zahaczać o instalacje pod sufitem.
Jeżeli chodzi o krótsze anteny, to zostają właśnie President Florida, Florida Export i Virginia. Czy któryś z kolegów testował może, jak mają się możliwości Floridy do Virginii, i czy jest jakaś różnica osiągów pomiędzy Floridą, a Floridą Export?

P.S. Zależy mi na tym, żeby nowa antena miała swój osobny magnes, więc adaptery na przykręcenie anteny do magnesu od ML-ki raczej odpadają.

Pozdrawiam,
Tomek
jeśli miałbym już na dachu ml145... to poszedł bym w president Virginia/New York...
Antenę zostawiasz na dachu i nie martwisz sie o nic... Wyglądem przypomina typową antenę radiową... Napisz jeszcze z jakim radiem będziesz jej używał?
Ja mam u siebie Virginie z H3 i do tego mikrofon ze wzmocnieniem i idzie to bardzo ładnie... Nie muszę się martwić, że antena znajdzie nowego właściciela, bo z daleka nie da się rozpoznać, że to antena do cb... Odbiór na pewno na Virginii jest lepszy niż na Mini Snake, mam porównanie, bo jak jeździmy na dwa auta, to teściu ma MS u siebie i nie słyszy, tego co ja usłyszę :shrek: :shrek: :sluch: :sluch:
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Tomek_P
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-18, 14:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Tomek_P »

Dzięki za zainteresowanie tematem! Jeżeli chodzi o ML145, to w zasadzie jej nie liczę, bo jak zmienię na coś krótszego to pewnie ML pójdzie w dobre ręce ;-)
Interesowałem się mocno Virginią, ze względu na jej bezobsługowość (brak strojenia) - stawiasz i jedziesz, super sprawa. Hamuje mnie tylko trochę kwestia wizualna. Golf ma już swoją tradycyjną antenę FM, to stawianie drugiej na dach, która również przypomina FM-kę jakoś mi się kłóci, no i niestety nie zabezpiecza przed kradzieżą, bo na pierwszy rzut oka widać, że to CB.
Pirat dość mocno kusi, ale braknie tych kilku cm, a to już nie drut w ML, który się ugnie w każdą stronę i obawiam się o uszkodzenie anteny.

Jeżeli chodzi o radio to mam Yosana PRO 120 po tuningu.

Fajnie, że masz praktyczne porównanie Virginii do MS27, bo to jednak prawie 20cm różnicy w długości a wychodzi na to, że krótsza jest jednak skuteczniejsza w tym przypadku. Macie z teściem podobne radia? Pytam pod tym kątem, czy przy MS27 radio nie jest mocniej skręcone niż u Ciebie i stąd różnica..Może jeszcze wypowie się ktoś mający porównanie Virginia/Florida to będzie już pełen obraz sprawy.
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Re: President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Robson__007 »

nie, mamy dwa zupełnie inne radia... ale u niego nie ma rf-gain...
Więc nie ma skręconego... A u mnie virginia działa tylko na asc... i jest całkiem na spoko na antymiśka...
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

President Florida, Virginia czy Sirio Mini-Snake 27

Post autor: Kasztelan »

Bezobsługowa Virginia na antymiśka to dobry wybór.

Tomek_P pisze: Czy któryś z kolegów testował może, jak mają się możliwości Floridy do Virginii,
Testowałem, Florida (nie Super tylko Florida) ma słabszy magnes i mniejszy zasięg, Virginia jest lepsza pod tym względem.

Tomek_P pisze: Jeżeli chodzi o radio to mam Yosana PRO 120 po tuningu.
U mnie: Virginia + LA V2 + Densei Konektor i gitara. :bravo:
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”