uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Tutaj podajemy linki - adresy stron, ogłoszeń ze sprzętem CB, KF, UKF w okazyjnych cenach (automatyczne czyszczenie nie aktywnych tematów, po 7 dniach) .

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
szymon_kepa
Posty: 157
Rejestracja: 2015-01-15, 22:03
Znak/ranga: 161ZT1319
Lokalizacja: Gdańsk

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: szymon_kepa »

To ja się udziele bo BigMonster ma racje. OLX to grupa Allegro jeżeli policja nic nie dała to zgłoś sprawę do administratora portalu OLX - może oni coś pomogą. Druga rzecz jest taka, że lepiej finalizować to przez Allegro (zupełnie inna polityka bezpieczeństwa) ale z tym adminem spróbuj może a nóż widelec się uda.

EDIT: Temat w złym miejscu i pewnie administracja przeniesie :) powinno chyba być tutaj: http://cb-forum.pl/viewforum.php?f=168" onclick="window.open(this.href);return false;
Szymon 161ZT1319
GDAŃSK Przymorze
#19 #17 #6
Baza:SuperStar 3900 + Farun FD1818 + Sirio GP-27 5/8
Mobil: Yosan Micro + Sirio ML-145
Miałem: President Teddy, Canva 278, Harry III ASC, MTech Legend III,
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: mariusz_1004 »

Czytając informacje na OLX sprawa wygląda tak że handluj do woli, wystawiaj ogłoszenia; a jak masz problem to się goń.
Wszystko co kupiłem bądź sprzedałem na OLX było w mojej miejscowości bądź w okolicach, inaczej nie kupię. Lubię swoje pieniądze i nie lubię ich ODDAWAĆ za nic lub za złom.
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
szymon_kepa
Posty: 157
Rejestracja: 2015-01-15, 22:03
Znak/ranga: 161ZT1319
Lokalizacja: Gdańsk

Re: uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: szymon_kepa »

@Mariusz_1004 jak każdy. Internet jest pełen oszustów którzy naciągaja trzeba uważać olx jest jednym z nich. Ja zawsze biorę paczkę za pobraniem i sprawdzam inaczej się nie da
Szymon 161ZT1319
GDAŃSK Przymorze
#19 #17 #6
Baza:SuperStar 3900 + Farun FD1818 + Sirio GP-27 5/8
Mobil: Yosan Micro + Sirio ML-145
Miałem: President Teddy, Canva 278, Harry III ASC, MTech Legend III,
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: artega7 »

szymon_kepa pisze:@Mariusz_1004 jak każdy. Internet jest pełen oszustów którzy naciągaja trzeba uważać olx jest jednym z nich. Ja zawsze biorę paczkę za pobraniem i sprawdzam inaczej się nie da
To też nie daje 100% skuteczności, bo w przypadku cb nie sprawdzisz czy nie jest zryte w środku. Więc najlepiej na olx nie kupować żadnej elektroniki, tylko rzeczy które można ocenić po wyglądzie przy kurierze.

Jeszcze w sprawie tego oszustwa, to jeśli kupione przez ciebie radio rzeczywiście ma inne numery seryjne to masz ewidentny dowód, że zostałeś oszukany. Zrób najlepiej też zdjęcia oferty z olx jako dowód.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
matiopr
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-09, 20:58

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: matiopr »

;)
nikt na to nic już nie doradzi, jak pisałem wcześniej, umieściłem post i linki do jego ogłoszeń, by ktoś następny być może ominął jego oferty szerokim łukiem.
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

Re: uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: Wojak »

matiopr pisze:;)
nikt na to nic już nie doradzi, jak pisałem wcześniej, umieściłem post i linki do jego ogłoszeń, by ktoś następny być może ominął jego oferty szerokim łukiem.
Napisz do właściwej miejscowo dla ciebie Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia p-stwa z art. 286 par. 1 kk. W zawiadomieniu opisz krótko i zwięźle całą sytuację, dołącz zdjęcie z ogłoszenia i zdjęcia otrzymanego radia, nr seryjny, itp, ewent. korespondencję ze sprzedającym - e-mail, czy inna forma, jeżeli posiadasz wydrukuj i dołącz. Wpisz w treści zawiadomienia, że "czujesz się oszukany", podpisz i złóż na dzienniku podawczym, potwierdzoną kopię zachowaj dla siebie. Powodzenia.
Możesz też przeczytać: http://paragraf415.republika.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
matiopr
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-09, 20:58

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: matiopr »

oo dzięki za poradę...spróbuję w ten sposób.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: Piotrek-Bytom »

Tak to jest jak się kupuje na olx czy podobnych portalach... :stupi: jak już to odbiór osobisty...
Ludzie są pazerni na kase i widząc okazję tak się nadziewają zazwyczaj...
Nigdy bym nie kupił nic na takich portalach w ciemno :-/ kupowanie na takich portalach rzeczy wysyłkowo i wpłacając pieniądze na konto to wielkie ryzyko :-/
Teraz możesz tego gościa cmoknąć co najwyżej :-|

btw. raz wstawiłem w treści ogłoszenia że ''możliwa wysyłka'' to od razu ogłoszenie zostało usunięte przez moderatora.
luki2222
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-21, 23:23
Lokalizacja: Choroń\slask

uwaga na oszusta ze śląska Choroń/Myszków

Post autor: luki2222 »

Przypadkiem trafiłem na ten post , koles mnie tu wyzywa od oszusta .
Kłamie , ani jedno słowo które tu napisał na temat radia ktore mu wysłałem nie jest prawdą . Przede wszystkim nie dał ani jednego zdjecia na którym by było to co mu sprzedałem i jak to wyglada . W ogłoszenieniu napewno nie napisałem ze to radio jest nowe tylko ze wygłada jak nowe , bo radia były zamontowane w kieszeniach i nie były wyjmowane . Posiadałem 2 szt. tych cb radi , które kupiłem je nowe , wiec miałem papiery do nich i pudełka , uzywałem je kilka .Papiery raczej wrzuciłem do paczki , bo po co mi były potrzebne . Pudełko nie dawałem bo radio , mikrofon i uchwyty były osobno owiniet zeby były dobze zabezpieczone przed zarysowaniem i uderzeniami wiec było potrzebne wieksze pudełko do wysyłki . Nie wiem co kolesiowi przeskadza ze radio ma inne numery niz to ze zdjecia , w ogłoszeni tez napisałem ze posiadam 2 takie radia.Pisał tu jeszcze ten koles ze dostał zdekompletowanie to radio , ale nie napisał co brakowało .
koles nie wiadomo po co tu ten temat dał na policji napewno nie był bo bym napewno od policji dostał wezwanie .

Ja kiedys na allegro kupiłem towar za 60 zł i przez 3 tygodnie sprzedający mi nie wysyłał towaru zgłosiłem na policje to po 1 tygodniu sam sie sprzedający do mnie zgłosił ze chce mi oddac pieniądze .
Czestochowska Grupa Zaprasza na kanal 36 AM,FM,USB (27.360 MHz)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Godne uwagi - okazje”