SERWIS CB RADIO Łódź ul. Brukowa 16 "KONEKTOR"

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: krzysiekjx1 »

a tu na temat :lol: zachorowała moja Cobra :-( bez cienia wątpliwości od razu w pudełko i do Przemka ;-) i przed ustalonym terminem już ją miałem uleczoną w domu :mrgreen: cóż można by tu dodać? profesjonalizm w każdym calu,dopieszczona na wyrost (skupiłem swoje uwagi na usterkach które jej dokuczały,a dostałem sprzęt ,chyba lepszy niż był parę lat wstecz)i to wszystko w przyzwoitej cenie :-P także czapki z głów, jak już tu ktoś wcześniej wspomniał ;-) bo mało jest tak konkretnych ludzi :idea:

Daruj sobie głupie komentarze... [KiMCIO]
Ostatnio zmieniony 2013-09-21, 16:52 przez krzysiekjx1, łącznie zmieniany 1 raz.
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Od razu zaznaczam, że żale są do serwisu, a dokładniej do samego "serwisanta", który przerabia te radia, a nie do całego KONEKTOR'a

Do rzeczy:
Ze sklepu korzystam już jakieś 2 lata - większych problemów nie miałem z nimi. Z serwisu też korzystałem - przerobili mi w sumie 4 radia i powiem szczerze, że zadowolony jestem z tych przeróbek, które robią w Unidench PC68/78 i podobnych radiach typu Cobra 25/29. Mam zrobioną Cobrę 25 i U68 i sobie bardzo chwalę. Na samym początku również serwis był OK, ale im później, tym chyba gorzej :-/

A teraz ta druga strona medalu:
Serwis przerabiał mi A18 - oczywiście standard to wstawianie MuRaty IT. Dorobili RF-Gain'a, który pracował bardzo słabo. Zakres regulacji był mały, zaczynał coś wyciszać dopiero od godziny 11. Ogólnie radio niby lepiej pracowało, ale szału i tak nie było. Później je sprzedałem i teraz "cieszy" nowego właściciela.
W Cobrze 25 przez przypadek serwisant coś spierdzielił i nie działa mi teraz SQ (znowu, bo na kilka dni się sam naprawił), ale bardzo mi to nie przeszkadza, więc na razie odpuściłem sobie wysyłanie radia.
Z zasłyszanych opinii wiem również o bardzo źle wykonanych przeróbkach Jackson'a II, Walkera i paru innych egzemplarzach. Ale to nie moje radia i nie ja będę to opisywał.

Ogólnie jako sklep jest fajnie, jako serwis średnio :-/ Szkoda, bo Przemek włożył dużo pracy w renomę KONEKTOR'a a ktoś to renomę psuje.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Pawle, gdybym dowiedział się o tym wcześniej (RFG w Alanie 18) to pewnie można byłoby coś poprawić, jeśli efekt Cię nie satysfakcjonuje. Ale jak mamy coś zmienić dowiadując się o tym pół roku później?

Telefon firmowy jest podany, na PW odpisuję. Ale jak nikt nie dzwoni i nie pisze PW, to jak zareagować?

Opinia zwrotna to podstawa do zmian na lepsze.

Pomyłki zawsze się będą zdarzać - nieomylni nie jesteśmy i nie będziemy. Sztuka w tym by uczciwie realizować reklamacje. Aby je realizować, muszą być zgłaszane.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Przemku wiedz o tym, że ja też za każdym razem ponoszę koszty wysyłek (czyli koło 40zł w obie strony), a sprawdzenie jak działa dorobiony RF-Gain u was to nie jest wiele roboty. Jak byście to od razu sprawdzili to można by uniknąć właśnie takich problemów jakie są teraz.
Z problemem SQ w Cobrze dzwoniłem do ciebie i o tym wiedziałeś. Później stwierdziłem, że nie będę tego radia znowu do was wysyłał, bo mi się nie opłaca.

Poza tym piszecie w tym protokole, że radio sprawdzacie, więc jak to możliwe, że nie zauważyliście niedziałającego SQ, albo działającego nieliniowo RF-gain'a ??
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jeśli reklamacja jest zasadna to pokrywamy koszty przesyłki. Reklamacji nie ma, gdy o sytuacji nie wiem - o to tu chodzi.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ale po co się bawić z kolejnymi wysyłkami, oczekiwaniem na naprawione radio i tracić mój i wasz czas ? Skoro piszecie na protokole, że sprawdziliście i przetestowaliście, to czemu radio jest uszkodzone albo niedopracowane ? Przecież je testujecie i takie rzeczy powinniście wykryć.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Marcino89
Posty: 22
Rejestracja: 2013-07-04, 18:31
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Marcino89 »

A ja jestem zadowolony z naprawy i tuningu mojego Johnnego I :) Odkąd radio wróciło z serwisu każde korzystanie z niego daje mi wiele satysfakcji, także polecam każdemu kto się jeszcze zastanawia czy warto to zrobić, mimo tych kolejek i długiego oczekiwania na wykonanie usługi.

Przemku, jeśli możecie to wysyłajcie info mailem, że dostaliście paczkę, bo jak ja wysłałem swoje radio, minęły ponad dwa tygodnie to zacząłem się martwić czy przesyłka dotarła :-P mimo, że wysłałem paczką poleconą. To taka mała wskazówka ode mnie dla Was, aby serwis działał jeszcze lepiej, poza tym wszystko OK :-> Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;-)
President Wilson made in Philippines by Konektor + President Oregon + President kf-150
Zapas:
President Johnny made in Philippines tuning by Konektor
President Iowa
Awatar użytkownika
wd4
Posty: 247
Rejestracja: 2013-09-10, 18:59
Znak/ranga: 161cbf149
Lokalizacja: białystok

Post autor: wd4 »

Witam. W poniedziałek odebrałem yosana jm 3031 tyning w konektorze. Radyjko przetestowałem w Białymstoku oraz trasa do warszawy i warszawa.
radyjko spisuje się super w mieście jak i na trasie . w warszawie w godz szczytu jeździłem na loc i i było ok. mało szumów a komunikaty wyraźne i głośne. rewelacyjnie spisuje się rf gain (który jest w miejscu sq) . asq jest poprawione i nie rwie komunikatów
polecam firmę konektor. dobry kontakt szybka wysyłka i fachowa porada.
pozdrawiam Wojtek
161CBF149
Mobil:AnyTone Apollo Road Blues v2, anytone at-6666,
tuning konektor - sirio megawatt 4000, sirio ml 145
Baza terenowa: Skypper od Jarko
Było: yosan cb 300, yosan turbo jm 3031,PRESIDENT Missouri Export
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Oddałem do poprawy ASQ i Local/DX w moim Yosanie CB-300. Radio rwało na krótkiej antenie zaś przełączenie z DX na LOCAL ucinało do 10% zasięgu. Po poprawie ASQ nie rwie komunikatów a LOCAL obcina zasięg do 30%. Mnie to zadowala. Warto było miesiąc czekać. Polecam.
AdamB

Post autor: AdamB »

Hasan-Łódź pisze:Jeśli reklamacja jest zasadna to pokrywamy koszty przesyłki. Reklamacji nie ma, gdy o sytuacji nie wiem - o to tu chodzi.
No nie do końca.
Radio (Ranger) wysyłałem łącznie trzy lub cztery razy, o czym wiedziałeś, reklamacja była zasadna, ale zwrot otrzymałem tylko raz, ale tu nie o tym.

Na wyraźną prośbę Hasana, napisałem swoją opinię, i wstawiam w tym temacie (miałem w innym, ale ...). Chodzi tu o nowe przedmioty, które zakupiłem w "Konektor", ale sprawa, głównie, dotyczy ich przeglądu przed sprzedażą/wysyłką i modyfikacji, więc ... miejsce jest jak najbardziej odpowiednie.

Wiec tak ... we wrześniu, tego roku, kupiłem, w sklepie "Konektor", Magnum S-9.
Już na samym początku schody.
Pan Kamil, z serwisu, zadzwonił do mnie, za co wielki plus, że wszystkich egzemplarzy S-9, które mają na składzie, nie można ustawić na deklarowaną moc, a tylko na jej połowę i jeszcze jedno ... schemat, który jest dołączony do radia, nie pokrywa się z rzeczywistością, bo np. na schemacie są trzy końcówki mocy, a "na żywo" dwie, wiec muszę podjąć decyzję, czy biorę, czy jednak odpada.
Jako, że nie zależy mi na dużych mocach w radiu, zgodziłem się na kupno, pomimo tego, że opis na stronie "Konektor", "gloryfikuje" osiągnięcia radia, co idzie razem z wysoką ceną, a w "realu" ... już są jakieś zgrzyty, co powinno obniżyć cenę radia o kilkaset złotych ... w końcu płaci się za tę moc i markę. No i konieczna jest zmiana opisu, na stronie "Konektor", bo nie wszystko, co tam podano, jest prawdą. Za te sprawy .... długa minusowa krecha.
Nic to ... zgodziłem się, więc niech tak będzie.
W radiu dokonano modyfikacji, polegającej na lekkiej przeróbce miernika częstotliwości. Normalnie, przy pracy na AM i FM, miernik pokazywał wartości od 100 Hz, a w SSB od 10 Hz. Tu zrobiono, żeby ciągle pokazywał z większą dokładnością ... i tak też było. Za to plus.

Wracamy do samej transakcji ... szybko sprawnie i na temat. Radio dobrze zapakowane, całe, nie miało żadnych rys, czy uszkodzeń mechanicznych. Plus dla "Konektor-a".

W kartonie, poza sprzętem, instrukcja, folder reklamowy, ulotka "Konektor", paragon i "protokół serwisowy".
No właśnie ... to się zatrzymam.
W "protokole" zawsze jest zaznaczone, że radio było sprawdzane pod względem nadawania i odbioru.
Pomny poprzednich doświadczeń z Ranger-em ustawiam radio, podłączam i sprawdzam ... z kilkoma stacjami, na różne odległości, przez kilka dni i przy różnej pogodzie.

Nie zrobiłem tego samego błędu, co z Ranger-em, że krótka rozmowa z Kolegą, który mieszka kilka kilometrów dalej, i nadaje z bazy, wystarczyła, żeby wystawić pozytyw, a potem, za kilka tygodni, radio wysyłałem do serwisu. I tak zrobiłem kilka razy, bo chciałem pochwalić serwis za dobrą robotę i wytrzymanie mojego ciężkiego charakteru. Teraz wiem, że w sprzęcie radiokomunikacyjnym, dobrą opinię, wystawia się przynajmniej kilka dni po rozpakowaniu sprzętu. Testy wymagają czasu i nie ma co dziękować, skoro nie jest się pewnym dokładności wykonania usługi ... to przekłamuje cały wizerunek serwisanta, a takich jak ja, jest wielu.

Wracając do "protokołu" od S-9.
Sprawdziłem wszystko. Obejrzałem radio i ... radio nie było dokładnie sprawdzane, jak to zaznaczono w "kwitach". Oto moje negatywne uwagi (to, czego nie wymienię oznacza, że był OK):
* modulacja FM cicha - raczej mierna, nosowa,
* audio w FM - raczej mierne i bez polotu,
* dołączony mikrofon - jakiś dziwny, nie posiadający logo Magnum (jedynie napis "Dynamic", ale może tak powinno być ... nie wiem), bardzo słabej jakości modulacja.
Praktycznie niewiele mógł z siebie wykrzesać, a przecież oryginalne mikrofony Magnum, znane są z wykopu i ładnej modulacji,
* na koniec perełka - całkowity brak odbioru w LSB.
* i kilka innych "drobiazgów",
Ogólnie, za radio w tym stanie i tak działające, nie dałbym więcej, niż kilkaset złotych.
Za "przegląd przed sprzedażą" Magnum ... olbrzymia krecha.

Ze względu na fakt, że Hasan wprowadził dwadzieścia jeden dni, na możliwość zwrotu towaru, skorzystałem z tego i już nie chciałem Magnum ... okazał się złomem i padliną, za zbyt wygórowaną cenę i z wieloma niedoróbkami. Ciągle dręczy mnie ten cieniaski mikrofon, te niezgodności schematu z faktyczną budową radia oraz te małe jak na Magnum, moce. Wyglądało to, jak w "dawnych czasach", kiedy taki sam, sprzęt był produkowany "na rynek wschodni" oraz "rynek zachodni".
Niby było to samo, ale "na wschód" szło gówno o zaniżonej jakość, robione oszczędnie i niedokładnie. To Magnum zachowywało się i było zrobione, jakby było montowane na "dawną Polskę, Rumunię i Czechosłowację".
W tym miejscu muszę zaznaczyć, że procedura zwrotu towaru, była rozpatrzona szybko, przyjaźnie dla konsumenta i na moich zasadach. Olbrzymi plus dla "Konektor".

Po oddaniu Magnum zamówiłem Jackson-a II oraz mikrofon RF Limited CR577.

Zacznę od Jackson-a II.
Radio zamówiłem z opcją "tuning by Konektor", za dodatkową opłatą 150 PLN.

Oczywiście ... paczka ładnie zapakowana, z kompletem sprzętu i dokumentami. Oczywiście ... z "protokołem serwisowym".

Obrazek

Teraz tak ... opiszę opierając się o punkty z "protokołu" ... kolejno, jak "leci":

*w/g Sinad, poprawka ASC, zrobiona dość prowizorycznie i bazowana na podstawie standardów z 2005 roku i wcześniej,
* montaż "Murat-y IT" - całkowita pomyłka i nieporozumienie. Cała ta podmiana filtra spowodowała całkowity brak możliwość korzystania z FM. Słychać było jedynie "chrąchanie" i dziwne trzaski. Do tego, nie wiedzieć czemu, rozregulowano dyskryminator, co było porażką serwisanta,
Skoro sewrwis zdecydował się na takie modyfikacje, to powinien wiedzieć, że one nic nie dadzą, a więcej ... zaszkodzą radiu. Ja tego nie wiedziałem, bo z jakiej racji, ale serwis ... !!!!!
* nie zwiększono głębokości modulacji, bo nawet po podłączeniu mikrofonu ze wzmocnieniem, modulacja była raczej niegłośna i ... taka sobie.
Nie dopasowywano kształtu sygnału, do pracy z mikrofonem CR577, bo mikrofon, przysłano mi uszkodzony, więc na zepsutym mikrofonie, nie da się nic ustawić, ale jak pisałem, modulacja nie była ruszana. Do samego mikrofonu CR577, wrócę później,
*montaż studyjnej wkładki WM61A ... też był nieporozumieniem. Sama ta wkładka, podłączona bezpośrednio do Jacksona II, daje efekt studni, co widać nawet na oscyloskopie, po charakterystyce obrazu. Ja tego nie wiedziałem, że tak się dzieje (i miałem prawo) bo nie próbowałem, ale "Konektor", ma taki standard, i czy to pomaga, czy nie, wszędzie ładują WM61A.
Owszem ... sam je montuję, ale tylko do niektórych mikrofonów ze wzmacniaczem. Tam, czasami, się sprawdzają, ale w tym przypadku, po tylu montażach, serwis powinien wiedzieć, że efekt będzie negatywny,
* poprawa RF Gain ... jedyna poprawka, która została wykonana poprawnie i bez zastrzeżeń ... za to plus!,
* pomiar częstotliwości wykonano zapewne przed rozblokowaniem radia, ale po rozblokowaniu ... już nie. W domu okazało się, że "5-tki" nie są w zatrzaskach, a różnica w częstotliwościach, po przełączeniu z AM/FM na SSB, było spora ... kilkaset Hz (jak i odchyłki od "5-tek").
Mogę zrozumieć, że tolerancja w pracy potencjometrów, jest różna, ale te nieścisłości, można było zminimalizować, a tu ... zero ingerencji serwisu.
* pomiar mocy dokonany właściwie - nie miałem uwag.
* dokładnego testowania nie było, a wynika to z powyższego ... jak w pozostałych przypadkach TRX-ów.

Za wszystkie te "usługi" zapłaciłem 150 PLN.
Sinad, za odwrócenie wszystkiego, poza RF Gain, wziął 70 PLN.
Do tego .. wyregulowano mi częstotliwości, modulację (pięknie chodzi na oryginalnej wkładce), dokładnie przetestowano wszystkie układy ... bez fikcyjnego "protokołu".
Dodatkowo ustawiono poziomy modulacji AM i FM na jednym poziomie. Poprzednio, po testach "Konektor-a", modulacja FM była ciiiiicha. Sam zapomniałem o to poprosić, ale Sinad ... no cóż, za darmo nie dostał autoryzacji do naprawy sprzętu.
Dowiedziałem się jednak, że wszelkie lutowania i łączenia elementów, zostały wykonane w sposób właściwy, profesjonalny i nie spowodowały żadnych szkód mechanicznych - choć za to plus.

Na koniec zostawiłem mikrofon CR577.
W "protokole" napisano jedynie, że modulację ustawiano pod jego pracę i tyle.
Mikrofon podłączyłem pod Jacksona i, po wysłuchaniu wszystkich testów na "YT" np.:

http://www.youtube.com/watch?v=3hFsnz8Wst4

miałem nadzieję na identyczny efekt.
Niestety ... pomyłka.
Mikrofon, pomimo tego, że ma wzmacniacz, to miał cichą modulację z lekkim szumem.
Niewiele myśląc, podłączyłem zwykły mikrofon President (bez wzmocnienia) i okazało się, że modulacja jest znacznie głośniejsza i czystsza.
Wysyłając radio do Sinad, wysłałem także mikrofon, bo myślałem, że może tylko wystarczy podregulować radio, żeby mikrofon przemówił tak, jak powinien.
Niestety ... dostałem telefon, że mikrofon jest uszkodzony, ale nie wiadomo co jest nie tak ... możliwe, ze to układ wzmacniacza, a może awaria samej wkładki ceramicznej.
Po powrocie z Sinad, jeszcze raz podłączyłem CR577 do Jacksona, radio przełączyłem, na USB i sprawdziłem, jaką różnicę mocy modulacji, ma wspomniany mik, w porównaniu ze standardowym mikrofonem bez wzmocnienia (przy jednakowych ustawieniach radia i na tym samym mierniku mocy). Nie chodziło "ile można wyciągnąć", ale "jak bardzo się różnią odczyty i ile jest słabszy mik ze wzmocnieniem od mika bez wzmocnienia".

Poniżej zdjęcia:

CR577

Obrazek

a dla porównania oryginalny mik President z oryginalną wkładką (bez wzmocnienia):

Obrazek

Ręce opadają. Od 30% do 50% różnicy, na niekorzyść mikrofonu ze wzmocnieniem.
Pomiar dokonywany nie na "gwizdaniu", bo to nie daje wiarygodnego odczytu, ale na jednostajnym modulowaniu samogłoski "u".
I niech mi ktoś powie, że sprzęt jest sprawdzany przed wysłaniem. To gdzie ten mik się zepsuł ... w drodze? A może baterię odwrotnie podłączyłem?
A właśnie ... przy pierwszym otwarciu komory baterii, ukazał mi się taki oto widok:

Obrazek

Kto zgadł, co jest nie tak?

Na początku niezbyt zwróciłem na to uwagę, ale jak zacząłem mieć problem z wciśnięciem PTT, bo kabelek od baterii wlazł pod przycisk, to wtedy zaskoczyłem ... kabelek, od baterii, idzie po złej stronie komory baterii.

Poszukałem w necie i okazało się, że faktycznie, we wszystkich mikrofonach, włączając CR577, kabelek idzie po lewej stronie pojemnika, żeby nie włazić pod przycisk PTT.
Nie zmieniałem tego, bo i tak mik źle działa, więc w takim samym stanie wysłałem go do reklamacji z tytułu "niezgodności towaru z umową konsumencką".
Jako klient, mając prawo wyboru sposobu załatwienia sprawy, wybrałem wymianę mikrofonu na inny typ, gotówkę lub wymianę mikrofonu na identyczny i wolny od wad.
Nie pozwoliłem naprawiać mikrofonu. Nie chcę, aby nowy mikrofon, który został mi przysłany jako sprawny, był już naprawiany i to tylko dlatego, że nie sprawdzono go przed wysłaniem.

Teraz czas na zakończenie i sprostowanie.
Hasan, w PW do mnie, zarzucił mi, że "jak stwierdziłem uwagi, to mogłem wysłać radio ponownie do "Konektor-a", a teraz ktoś mnie zrobi w balona i skasuje mnie na kupę kasy".
Już dementuję takie rozumowanie ... jeżeli serwis przysyła mi nowe radio, po modernizacjach, i to radio nie działa poprawnie, to drugi raz, do tego samego serwisu, już radia nie wyślę. Dodatkowo ... skoro serwis przysyła mi trzecie już radio i do tego mikrofon, które powinny być sprawdzone przed wysyłką, a w każdym z nich znalazłem jakieś tam wady (mniej lub bardziej poważne, ale zauważalne zawsze) i nadal twierdzi, że "sprzęt został sprawdzony gruntownie przed wysyłką" (cytat), to takie zakupy, są ostatnimi, jakie można tam dokonać, a serwis ... no cóż, każdy musi sam sobie odpowiedzieć i zadecydować.

Cena modernizacji kontra cena naprawy, choć miała najmniejszy wpływ na to, że sprzęt wysłałem do Sinad, też jest ważnym atutem.
Za modyfikacje "by Konektor" zapłaciłem 150 PLN, gdzie pozostał już tylko RF Gain:

Obrazek

A Sinad, za faktyczną naprawę rozklekotanego radia oraz za całkowitą jego regulację, wziął jedyne 70 PLN:

Obrazek

Nie będę się publicznie wypowiadał na temat pozostałych uwag, jakie dostałem w PW, bo to już jest mało istotne dla tego tematu i ... niepoważne.

Na zakończenie dodam, że Pan serwisant, z Sinad, nie chciał wiedzieć, co było robione i poprawiane, przed wysyłką do Częstochowy, ani kto to robił. Oczywiście i tak się dowiedział, bo na radiu były plomby "Konektor", ale zachował się bardzo profesjonalnie i nie komentował niczego. Stwierdził, że nie jest stroną zamieszania i skoro klient zgłasza się z niesprawnym radiem, to on ma obowiązek je naprawić, powie z grubsza co zrobił i ile jest do zapłaty. Nie chciał nawet opisywać dokładnie szczegółów naprawy, ale sam fakt tego, że musiałem zapłacić za usługę, wymusił na nim to, że coś tam musiał mi powiedzieć ... w końcu za to płacę i mam prawo być poinformowany.

Tak, jako przedostanie zdanie dodam, że w obecnej sytuacji, "protokół serwisowy", wydaje się być już tylko takim gadżetem, który nic nie znaczy i nic nie wnosi ... jest, bo jest.

Na tym kończę, tę "skróconą" wersję opinii, o którą prosił Hasan.
Co mną powodowało, żeby nadal tam kupować? Oczywiście cena (choć ostatnia transakcja, przyniosła sporo strat, a jeszcze nie wiem, co z mikrofonem ...), szybkość przesyłki i przeświadczenie, że "tym razem będzie lepiej".

Co do opinii, na temat reklamacji mikrofonu i jej załatwienia, wpiszę kilka słów w tym samym temacie, zaraz po zakończeniu całej sprawy. Jak do tej pory, w "Konektor", sprawy związane z reklamacjami, były załatwiane pozytywnie i bezproblemowo, więc jestem dobrej myśli.

Adam
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

:shock:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
golfir1

Post autor: golfir1 »

podobnie miałem z moim cb-300 po modach i faktycznie realia z tym co na papierze to inna bajka....ale nie bede sie rozwodził bo cb-300 to tani szrot i poszedł juz dawno w zapomnienie :) pozdro
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Chyba serwis poszedł złą drogą i idzie w ilość, a nie w jakość. Trzeba mieć nadzieję, że wezmą sobie to do serca i dokładniej będą sprawdzać efekty swojej pracy przed sprzedażą.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

Post autor: JayJay »

Fakt, że trzeba trochę poczekać i ceny rosną :cry: , ale myślę, że warto...
Wczoraj wróciły moja dwa radia od Przemka:
Harry III (wymiana drugiego filtra, regulacja modulacji + konserwacja) - Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Radio stało się dużo węższe i fajniejsze w odsłuchu.
JFK II (wymiana drugiego filtra, poprawa modulacji + konserwacja) - Efekt podobny.
Jestem bardzo zadowolony :mrgreen:
Osobiście polecam.
JayJay
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Tak z ciekawości zapytam.
JayJay, jak to zmierzyć, tę "dużą węższość"? Pytam bo wielu ludzi, którzy się na tym znają mówiło mi, że tego na ucho nie da się odczuć.
I druga sprawa, czy po jednym dniu, to nie za szybka opinia? Bo wiesz, ja bym potrzebował kilku, kilkunastu dni, żeby to sprawdzić/stwierdzić. Wiesz przecież, że sytuacja w eterze jest zmienna i to co dziś oceniasz jako efekt pracy serwisu, może być po prostu tylko efektem słabszej propagacji, albo mniejszego ruchu w eterze, albo jeszcze czegoś innego.
Tak jakoś zapadła mi w głowę opinia AdamaB, że z opinią warto poczekać i dobrze sprawdzić jej poprawność, bo to przecież ludzie czytają i często opierają na tych opiniach swoje wybory. Słowem, odpowiedzialność za słowo.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie i komentarze transakcji.”