Nie polecam użytkownika...

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Nie polecam użytkownika...

Post autor: cassiopeia »

Nasze negatywne transakcje z działu "giełda"
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Nie polecam użytkownika...

Post autor: kedar1 »

niestety muszę się tu wpisać, możliwości rozwiązania sporu przez PM zostały wyczerpane.

nie polecam robienia interesów z kolegą XxxCinuxxX
dnia 27.06br (piątek) kupiłem używanego baofenga UV-5R u kolegi XxxCinuxxX
uzgodniona została kwota X, uwzględniająca koszt przesyłki.
dnia 29.06 (poniedziałek ) został zrobiony przelew na uzgodniona kwotę
30.06 przesyłka dostała wysłana do mnie.
mimo mojej prośby nie został mi podany nr przesyłki ( kolega pisał w PM że poda ten numer, PM z dnia 1 i 3.07, gdybym dostał numer to od razu bym zobaczył że coś jest nie tak z kosztem wysyłki).

02.06 dostałem awizo z adnotacją, iż paczka została wysłana na koszt odbiorcy i do zapłacenia jest 18PLN,

03.07. informacja o tym że przesyłka jest na koszt odbiorcy została przekazana do kolegi XxxCinuxxX przez PM

zdecydowałem się na odebranie tej paczki i zapłacenie kwoty ( wolałem zaryzykować kwotę 18pln, niż nie odbierać i ryzykować całą kwotę X za towar)
nalepkę adresową z wyraźnie zaznaczoną opcją " opłatę uiszcza adresat" zachowałem.
po wymianie PM, w dniu 08.07 kolega XxxCinuxxX zobowiązuje się do zwrotu kosztu przesyłki,

zwrot kosztu przesyłki nie nastąpił do tej pory.
mimo kilku przypomnień ( 08.07, 15.07, 16.07, 23.07, 28.07), kolega w swoich odpowiedziach tłumaczył się że zapomniał, że zarobiony, i że zaraz zrobi zwrot.

30.07 kolega zmienił stanowisko i twierdzi, że to nie jego wina że pani na poczcie źle wypełniła kwity i że nie zamierza zwracać tych pieniędzy. z jego strony padła jeszcze propozycja zwrotu "dla świętego spokoju" ( cytat z PM od kolegi ) zwrotu 10PLN.

nie jest to kwestia 18pln, bo ja od tego nie zbiedniałem, a kolega się nie wzbogacił.
jest to kwestia honoru i uczciwości.
uważam, że tego kolega XxxCinuxxX jest pozbawiony.

dlatego zdecydowanie nie polecam handlu/wymiany z tym człowiekiem,
szkoda nerwów.

korespondencja PM, naklejka adresowa i potwierdzenie wykonania przelewu na uzgodnioną kwotę do wglądu administracji
857d
pajejek20
Posty: 42
Rejestracja: 2012-06-24, 08:45
Lokalizacja: Krosno

Re: Nie polecam użytkownika...

Post autor: pajejek20 »

Chcialbym opisac swój problem po zrobieniu zakopów u uzytkownika "Caps"
kupilem od niego alinco 112 http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=24&t ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false; wiedzial on ze potrzebyje radio na pasmo 2m tak zeby odbieralo ono powyzej 170-174 nawet wysylalem mu liste kanalow na ktorej byly same czestotliwosci do wgrania same powyzej 172. wiem wpisalem na internecie alinco 112 zakres pracy i wyskoczylo mi ze alinco 112T po odblokowaniu pracuje od 136-174 MHz i na tym mi zalezalo a okazalo sie ze jest to wersja alinco 112E ktora pracuje do 169. chcialem z nim zalatwic ze odesle mu a on odesle mi pieniadze lecz on twierdzi ze nie odesle mi pieniedzy bo kazdemu nalezy sie prawo do zwrotu zakupionego towaru.On twierdzi ze niezapytalem sie czy ono bedzie dzialalo w tym zakresie, lecz samo wyslanie czestotliwosci do niego, powinien byl mi napisac ze to radio nie obsluzy tej czestotliwosci, zreszta w ogloszeniu tez nie napisal jaka jest dokladna wersja tego alinco czy jest to wersja 112T czy 112E , nadal dorze do tego zeby sprzedajacy poczul sie do winy i odeslal mi zaplacona kwote a ja odesle mu jego radio...
Caps

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Caps »

pajejek20, jak juz Ci pisalem. Powtórzę. Mam remont. Nie mam czasu zaprzątać sobie głowy cyferkami. Jakbym miał Ci to zrobić napisalbym Ci. Ale nie miałem na to czasu. Wiec nawet nie czytałem Twojej listy.
Co do zwrotu - zwrot doszedłby do skutku, jeżeli towar zaginąłby bądź przyszedł uszkodzony. A takowy nie jest. Kolejno, jeśli wiesz, że są dwie wersje to wystarczyło zapytać przed kupnem. Cała sytuacja wynika z Twojego gapiostwa, nie uwagi, za który ponosić odpowiedzialności nie zamierzam. Dlatego w moim przekonaniu nie ma możliwości zwrotu.
Pozdrawiam.
Caps

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Caps »

A poza tym sprzęt, który kupiłeś jest zgodny z opisem, pracuje w paśmie 2m i jest w 100% sprawne.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Nie polecam użytkownika...

Post autor: AntekPabianice »

Ciąg dalszy dyskusji przeniosłem do nowego wątku:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 58#p353058" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
IIKAR
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-25, 20:37
Znak/ranga: gold

Nie polecam użytkownika...

Post autor: IIKAR »

To znaczy, że od dzisiaj można sprzedawać na giełdzie radia cb na pasma KF nawet ?
A administracja i tak zatuszuje sprawę i usunie niewygodne komentarze ? :-?
Kiedyś tak nie było, tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Rafi »

Wyskoczył Filip z konopii :-?
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nie polecam użytkownika...

Post autor: sp9le »

IIKAR pisze:To znaczy, że od dzisiaj można sprzedawać na giełdzie radia cb na pasma KF nawet ?
Proszę o wskazanie takiego modelu radia CB na pasma KF.
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Nie polecam użytkownika...

Post autor: m201 »

AT-6666, przynajmniej był projektowany :D
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

Nie polecam użytkownika...

Post autor: gachia77 »

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale inne wskazane są zablokowane.
Chciałem tylko powiedzieć, że nie polecam kolegi Kasztelan!
Nie polecam z racji, iż TEORETYCZNIE miał do sprzedania Sirio Mag 145 z Siro Turbo 1000 rzekomo starsza produkcja kolor czarny. Jak się okazało magnes w porządku, aczkolwiek Turbina posiadała przegub od niebieskiej wersji popaćkany czarną farbą czego nie było widać na zdjęciach... (sprzedawał jako cała czarna oryginał). Nic nie powiedział, ukrył na zdjęciach - totalna nieuczciwość! Gdybym wiedział, że dół jest od niebieskiej nie kupiłbym, niestety nie wiedziałem. Gdy wspomniałem o zwrocie, to zero odzewu na ten temat tylko ściema i próba tłumaczenia się. Nie przypuszczałem, że ktoś taki mnie oszuka. Nie polecam wgl.! Dzięki, cześć.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 93
Rejestracja: 2014-03-07, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Nie polecam użytkownika...

Post autor: ori »

kolejny Janusz biznesu - Kasztelan.
słowa to najpotężniejsza broń
--
wóz nr1 :Cobra 29 LTD ST , Wilson fgt-4 na BRV-3, Cobra S300
wóz nr2: Cobra GR 25 ST, Solarcon Prowler 202
zapas: w trakcie
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Nie polecam użytkownika...

Post autor: SP9 »

:shock: :mrgreen: dobre sobie...malowanka, a co na to Kasztelan ? Warto zapytać ...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Kasztelan »

Hahah ori melepeta, podrabiany inteligent, hahah :mrgreen: . Przechodząc do sedna czarna'06 jest niepoważny , sam nie wie czego chce. Pisze, żeby rezerwować, targując się o 5 zł. Chce wysyłkę za pobraniem. Wysłałbym mu za pobraniem i paczka wróciłaby, byłbym stratny 2x na przesyłkę, bo okazało się, że pieniędzy nie miał jeszcze. W końcu wpłacił na konto i otrzymał to za co zapłacił. Zdjęcia ogłądał, mógł zapytać o kolejne. Magnes oryginalny Sirio 16cm z 5 m kablem, oryginalną czarną Sirio Turbo, bat z gumką itd. Nie nosiły śladów użytkowania. Wszystko Sirio, żadne podróbki. Opakowanie od magnesu i anteny w komplecie. Stan wizualny i techniczny idealny. Napisałem jak nowa, bo była rozpakowana.
Nie polecam czarna'06.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Sahim »

No ale była dolna cewka przemalowana na czarno z niebieskiej czy nie? Bo piszesz o wszystkim tylko nie o tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie i komentarze transakcji.”