INTEK 130 Plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

johnny40
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-20, 20:13
Lokalizacja: śląsk

INTEK 130 Plus

Post autor: johnny40 »

witam, chciałem napisac coś o moim niedawno zakupionym Inteku 130Plus, gotowy kit do natychmiastowego podłaczenia w mobilku i wio po eterze. Mam go dopiero miesiąc i zaczyna mnie te radyjko coraz bardziej zaskakiwać. Po wrzuceniu tej mini antenki na mikromagnesie na dach dostawczaka (3m nad ziemią) z boku ( bo dalej nie sięgnę żeby postawić ją na środku) zaczynam pracę na nim. Po ostatnich opadach śniegu żeby mieć pewność że to maleństwo mi nie spadnie poskrobałem troszkę blachę na dachu kontenera i doskrobałem się do surowej blachy i postawiłem w to miejsce antenkę i po kilku kilometrach jazdy nie dowierzam własnym uszom, słysze nadających oddalonych ode mnie o jakieś 10 i więcej km w lini prostej :shock: przykład: będąc w Wodzisławiu Śląskim słyszę rozmowę mobilków wjeżdżających do Kraju na przejściu granicznym w Chałupkach. Jadąc ze Świerklan słysze rozmowe kierowców będących na Elektrowni Rybnik . http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... oreCities=

sqelch skręcony na 8 rfg na 15 .

co do rfgainera to wycina szumy w moim dostawczaku bardzo dobrze, a zakłóceń mam od liku , wycieraczki spryskiwacz, dmuchawa, migacze, po skręceniu rfg na 12 można już normalnie słuchać radyjka . Przy skręceniu rfg na maksa w prawo słychać wszystkich jednych lepiej innych słabiej ale harmider jest okropny, po skręceniu na 12 już tylko tych co są ma miarę blisko ,3 do 5 km i bez większych zakłóceń.

Docelowo ta antena ma być zamontowana na dachu na stałe w dziurę.

mnie z tej antenki słychać do 4km .

antena zestrojona na 1,2

Cewkę w antenie zalałem silikonem sanitarnym żeby wytrzymała jak najdłużej.

Na razie radyjko pracuje jako przenośne raz do osobówki raz do dostawczaka, ale jeżeli tak będzie sie sprawować kupię takie samo drugie do osobówki. Jak dla mnie jest wystarczające czy to na antymiśka czy wiedzieć co sie dzieje na ścieżce.

w osobówce będzie na stałe w dziurę antena Sirtel Gamma2r . Na razie jeszcze jej nie sprawdzałem bo zima trzyma i nie mam jak jej zamontować i radyjka , brak konkretnego miejsca, a na te co myślę potrzebuję z 2 dni pracy żeby wsio zrobić na cacy.

To tyle, pozdrawiam cb maniaków.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

johnny40
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-20, 20:13
Lokalizacja: śląsk

Post autor: johnny40 »

Lohen, za poważny jestem żeby sobie żartować, pisałem o tym co słyszałem.
matti201

Post autor: matti201 »

3 metry nad ziemią ? na dostawczaku ? hahaha... gdzie jeszcze dodałeś po 1/3 ? ?

edit.. oj sorry uciekło mi że kontener... a to moze być....
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Opowieści dziwnej treści.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Takie osiągi mogą być (wysokość ma znaczenie i może wyjątkowo dobry egzemplarz anteny), co nie zmienia faktu, że na dobrej antenie i tak będzie wielka różnica :-)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Różnica jest. Słyszy może i z 10km, ale nadaje na max 4. A ci, których słyszał, mieli po prostu 200cm anteny albo to bazówki :mrgreen:
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
johnny40
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-20, 20:13
Lokalizacja: śląsk

Post autor: johnny40 »

widze że trochę tu tym moim tekstem namieszałem i wyszedłem na bajkopisarza, ale ja wiem co słyszałem.

mam jeszcze pytanko w sprawie tej antenki z tego kitu , czy jeżeli ją przykręcę bezpośrednio do surowej blachy (ocynk)bez tej podkładki gumowej łącznie z tym magnesem jest możliwa jakaś poprawa odbioru i nadawania. ?Antenka będzie na środku kontenera ale na samym przodzie tuż nad kabiną. Mógłbym ją dać centralnie na środku kontenera po przekątnych , bo nie stanowi to dla mnie problemu ,tylko w zimie po opadach śniegu musiałbym wdrapywać się na dach w celu jej odkopania.

dłuższa antena odpada bo już mam problem z kilkoma wiaduktami i przejściami dla pieszych przy dojeździe do hurtowni.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Może się trochę poprawić, oczywiście różnica nie będzie duża. Osiągi, które uzyskałeś są na tyle dobre, że właściwie można tak zostawić, ale jeżeli gumę ochronną z magnesu zdejmuje się bez problemu (nie jest na stałe), to warto spróbować :-)
Krzychu1211
Posty: 26
Rejestracja: 2012-12-10, 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Krzychu1211 »

Witam!
Miałem do czynienia z tym radyjkiem.Krótki epizod.Z 1m antenką.
Totalna klapa.Najgorsze radyjko jakie posiadałem.
Nic nie warte ale wygrzebane z szfy lepsze niż żadne.
Erni
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-08, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Erni »

Witam!
Założyłem właśnie awaryjnie to radyjko do drugiego auta - z anteną Hustler 100, wcześniej miałem ONWE MK3 - to czuję różnicę, głównie ze względu na filtry. Nie testowałem jeszcze ASC. Dopiero wczoraj założone radyjko więc póki co ciężko coś więcej powiedzieć - na zapasowe będzie:)
---------------------------
Mobil: YOSAN CB-300, Antena: Sirio Turbo 1000
Mobil: ONWA MK3, Antena: Hustler IC-100
Mobil: INTEK-130 Plus, Antena: Hustler IC-100
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

INTEK 130 Plus

Post autor: andzik »

Ja mialem okazje podlaczyc takowe do mojego auta dzis. Szum wlasny na wyzszym poziomie niz w magnum mx, odbiornik w mx tez lepszy, co mnie zdziwilo odrobine. Jedyna zaleta to multiband, ktory by mi sie przydal ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Ogolnie podpinam sie pod wczesniejsze opinie, ze nie warte zachodu to urzadzenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”