Problem z cb intek 799 m plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mareczek112
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-09, 11:27
Lokalizacja: wrocław

Problem z cb intek 799 m plus

Post autor: mareczek112 »

Witam wszystkich!

Mam pewien problem otóż kupiłem w sklepie ten model radia cb i nie wiem jak je podłączyć. Jestem nowy w temacie. Szukałem w internecie coś więcej na ten temat ale znalazłem tylko tyle że powinienem mieć w zestawie wtyk na zapalniczke, bezpiecznik a nie mam. z tyłu radioodbiornika wychodzi tylko kabel czarny i czerwony oskórowane przy końcach. Napewno da się to jakoś podłączyć, tyle że nie wiem jak. Proszę o pomoc.

Ps. dowiedziałem się też ze są dwa zestawy tzw full kit w ktorym jest wtyk na zapalniczke i bezpiecznik i inny normalny. Prawdopodobnie kupilem ten drugi, w sklepie powiedziano mi ze bedzie dzialac. Tak czy inaczej prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Kolego czerwony to + a czarny to -.
Musisz albo przedłużyć kable i dopiąć do akuulatora, lub zalutować wtyczke do gniazda zapalniczki. Kabel plusowy (czerwony) lutujesz do sprężynki we wtyczce a minusowy (czarny) do bocznej blaszki.Tutaj masz to pokazane
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
mareczek112
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-09, 11:27
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mareczek112 »

hm spróbuję . do akumulatora? no niewiem, raczej wybiorę opcję z lutownicą.. w razie dalszych problemów i pytań będe pisał. dzięki.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Podejrzewam, że któryś z sąsiadów Ci to zrobi :mrgreen: Podepnie Ci to każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie i choć raz trzymał lutownicę w ręce ;-) Dwa luty we wtyku do zapalniczki i bezpiecznik na przewód +.
Swoją drogą sprzedawca powinien Ci to zaproponować na miejscu.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

mareczek112,
Tu masz pokazane :-) od 0:35 do 1:00
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Df13bmOcmME[/youtube]
mareczek112
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-09, 11:27
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mareczek112 »

Dzieki za pomoc udalo sie podlaczyc, jednak mam problem z ustawieniem nadawania zeby cos odebrac, mam opcje fm lub am niewiem co ustawic i tu i tu nic nie slysze, antene mam premiera na magnes. jesli macie jakies pomysly co zrobic bede wdzieczny. pozdrawiam
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

AM ma być. Kanał 19. Zestaw nie jest wysokich lotów, ale coś tam powinno być słychać. Pokrętło SQ maksymalnie na lewo (przed załączeniem automatu). Potem na wolnym kanale kręć w prawo aż do ustania szumu. No i instrukcję przeczytaj :mrgreen: Jaką długość ma ta antena ? Stroiłeś ją ?

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=i ... vQ&cad=rja
mareczek112
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-09, 11:27
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mareczek112 »

wiesz w instrukcji niewiele jest napisane... ustawilem radio na czestotliwosc PL tak jak napisali. pokretlo squeltcha na lewo max i scan. czasem sie zatrzymuje ale jest szum. anteny nie stroilem, nieweim jak, tylko ja wystawilem na dach i przykrecilem. ale kanal 19 i am? sproboje. antena ma okolo metra moze troche ponad.
mareczek112
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-09, 11:27
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mareczek112 »

wszystko jest wporzadku, dziala w trasie jak trzeba, polecam radio sprawdza sie swietnie rownie dobrze jak antena, aczkolwiek planuje zakup innej mocniejszej w przyszlosci.
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

mareczek112 pisze:Dzieki za pomoc udalo sie podlaczyc, jednak mam problem z ustawieniem nadawania zeby cos odebrac, mam opcje fm lub am niewiem co ustawic i tu i tu nic nie slysze, antene mam premiera na magnes. jesli macie jakies pomysly co zrobic bede wdzieczny. pozdrawiam
kieruje do skarbnicy wiedzy jaką jest instrukcja obsługi i literatury przed zakupem """"mocniejszej""""anteny
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”