HR 5500 V6 - problem z Clarifierem

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

HR 5500 V6 - problem z Clarifierem

Post autor: yaszczur »

Niedawno zakupiłem u Hasana świeże HR-5500 w wersji v6. Z radyjkiem wszystko jest w porządku, poza jedną denerwującą przypadłością. Mianowicie, nie da się w żaden sposób rozdzielić Clarifiera tak, aby w normalnej pozycji dostrajał odbiór, natomiast po wciśnięciu nadawanie.

W menu FUNC, opcję CLA ustawioną mam na "Fin"... a opcję PUS na "t" jak podaje instrukcja. Kręcąc Clarifierem bez wciskania go, na wyświetlaczu pokazuje mi się "1" co wskazuje na dostrajanie częstotliwości odbioru, wartości się zmieniają, i do tego momentu wszystko gra. Problem pojawia się po wciśnięciu go... wówczas na wyświetlaczu pokazuje mi się "3" wskazujące na to, że Clarifier przeszedł w tryb dostrajania częstotliwości nadawania, ale przy próbie regulacji na wyświetlaczu o dziwo nie dzieje się nic. Opcja dostrajania zaczyna działać dopiero w momencie kiedy trzymam wciśnięte PTT, co jest dla mnie zupełnym bezsensem... Ponieważ żeby "dojechać" do kogoś nadawaniem, muszę zajmować częstotliwość trzymając PTT i wtedy kombinować. O ile na "luźnej" częstotliwości nikt nie będzie miał mi tego za złe, to na jakimś monitorze, AT czy EE nie będę robił siary. Nadmienię, że załączona instrukcja w żaden sposób nie traktuje o konieczności trzymania PTT przy dostrajaniu odbioru czy nadawania.
___________________________________________________

Oczywistym jest, że korespondowałem w tej kwestii z Hasanem... gdzie dostałem w odpowiedzi, że opcja ta działa z wciśniętym PTT a kilka wybiórczo wybranych modeli HR-5500 z wersji V6 zostało sprawdzonych i zachowują się tak samo jak moje. Jestem natomiast pewien, że w wersji v5, poprawne rozdzielenie Clarifiera jest możliwe (sprawdzane).
___________________________________________________

Proszę o info, co o tym sądzicie i czy działanie tej funkcji w taki sposób w ogóle wchodzi w grę? (dla mnie nie)
Proszę również o wypowiedzenie się w temacie osób, posiadających tą wersję HR-5500, czy wasze radia zachowują się pod tym względem podobnie?
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

O ile pamiętam, to w v.5, też nadawanie ustawiało się z wciśniętym PTT. Tak było przynajmniej u mnie.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Post autor: Florek »

Dostrajanie odbioru jest bez wciśniętego PTT a nadawania z wciśnięty. Sprawdzenia tez to co napisał es.
Ps. Ja mam V5.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

yaszczur, ustaw CLA na rt a PUS na Stp
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

Janosik pisze:yaszczur, ustaw CLA na rt a PUS na Stp
Wtedy Clarifier przechodzi w opcję jednoczesnego dostrajania częstotliwości odbioru i nadawania... a chodzi mi o rozdzielenie tej funkcji. Po wciśnięciu można wtedy regulować tylko skok częstotliwości.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Panowie, bzdurą, uciążliwością i niedomaganiem jest dostrajanie nadajnika po wciśniętym PTT - to nie skrzynka antenowa.
nadajnik powinien dostroić się po wciśnięciu CLARIFIERA następnie po pojawieniu się na wyświetlaczu cyferki 3 powinien po przekręcaniu bez naciśnięcia PTT dostoic nadajnik.
jest to duzy błąd którego mój 5500 na szczęście nie posiada i nie stawiam zbędnej nośnej by dostroić sie nadajnikiem. O ile Ja pamiętam i wiem napewno to poprawny soft zarówno V5 i jak i V6 posiada możliwość strojenia nadajnika bez wciśniętego PTT i tu proszę by zwrócił na ten temat uwagę HASAN i nie mówił, że sprawdzał 3 radia i wszystkie tak mają bo maja nie tak jak powinny. Będziecie pisać że wam to nie przeszkadza wasza sprawa, ale jest to ewidentny błąd. Radio po to ma możliwość wyświetlania innych funkcji po PTT bym mógł z nich skorzystać, a nie patrzeć na częstotliwość nadawania i tu z YASZCZUREM ZGADZAM SIĘ W 100%.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Przyjedź do mnie i sprawdzisz sobie kilka sztuk - zobaczysz jak to wygląda.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Przemek nie muszę przyjeżdżać poniewaz dobrze wiesz ile sztuk od ciebie trafiło do mnie i sam sobie pluje w brodę poniewaz ich dokładnie nie sprawdziłem i poszły na montaż, ale wiem jak to wyglada u mnie nie musze stawiac nosnej by dokrecic nadajnik (sam nadajnik) pod ustawieniem 3.
Zwróćcie uwage na sam fakt wg mnie jest to błąd do wyeliminowania tylko nikt nie chce się do tego pzyznać.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Ja mam ten sam problem,ale zauwazylem ze czestotliwosci sie zmieniaja bez wyswietlania w liczbie odpowiedniej do ruchow w lewo lub w prawo bez wcisnietego PTT i wyswietlaja sie zmienione czestotliwosci podczas nadawania wiec mozna i tak...
Zastanawiam sie czy gdy podepne miernik to wtedy bede mial wyswietlane zmiany i bez wciskania PTT...?

Ps Yaszczur udalo ci sie cos z tym fantem zrobic?
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Dzisiaj zmienilem bande A na UK 40 to jest np kanal 19- 27.781.25 i tak cala czterdziestke,ale kiedy wlaczylem i wylaczylem radio po uprzednim odlaczeniu od komputera wszystkie kanaly bez piatki na koncu...? tj.np 27.781.20...?
Czy na kompie mozna zaprogramowac tylko 6 cyfr , a reszte trzeba dokrecac kalafiorem...?
Czy to blad oprogramowania...?
Dziwne...

Ps baza zrobiona ... zapraszam do dzialu gdzie mozna sie pochwalic.
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Limit zalacznikow zostal na tym forum wyczerpany.
Wiec niepochwale sie... :-x
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

A nie możesz w TEN sposób?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Zrobione...
Zapraszam do dzialu baza instalacje "Baza Londyn"
pozdro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”