Intek M-100 plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

Siemka

Jestem nowy więc sorka jak piszę w złym dziale lub na temat , który już był . Mianowicie posiadam radyjko CB Intek M-100 Plus . Kupiłem je jako używane . Dostroiłem je z pierwszą , krótką anteną , taką zwykła 33 cm . SWR był około 1,5 i na krótkich dystansach było ok . Jednak nie ściągała ona rozmów z daleka . Wymieniłe Ją na dłuższą antenę , solidniejszą. Kolega pomógł mi tam z tym SWR i coś mi kurde nie gra tutaj.
SWR obecnie na długiej antenie jest 2,5 i tak jak nadaje to ktoś mnie słyszy dobrze Ja już słysze gorzej . Jak jadę na 19 kanale i nie nadaje tylko nasłuch to w ogóle nie słyszę jak inni gadają . Mam włącząne pasmo AM , ANL i wyregulowane pokrętłem te szumienie do granicy aż zapada cisza. Chciałbym słyszeć jak inni rozmawiają , ostrzegają . Co to za użtek z Cb jak tylko dobrze słychać kogoś kogo wmasz w zasięgu wzroku . Nie wiem czy docinać antenę aż SWR będzie mniejszy niż 2,5 czy co robić. Pomocy !!! Dodam ,że radyjko zamontowane jest na klapie bagażnika na podstawie magnesowej (magnes neodymowy aby mocno się trzymało).
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Intek M-100 plus

Post autor: Pieczar »

Chyba nie bardzo Ci kolega pomógł. Jak na 19 ma SWR 2.5, to nie dziw się, że wydaj Ci się, że to nie działa. Podjedź do fachowca i niech Ci dostroi antenę, jak trzeba niech ją dotnie. Im SWR bliżej 1 tym lepiej.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Intek M-100 plus

Post autor: Piotrek-Bytom »

Skoro stroisz antenę z radiem jak wspomniales to lepiej daj to komuś kto się na tym zna
chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

Wiecie Panowie kumpel sobie sam wystroił antenkę ,że szok odbiór jak gadka w 4 oczy . Pomyślę nad fachowcem . A Wy jakie macie SWR na 19 ? A co powiecie o samym radyjku ? Oceńcie je pod względem zastosowania w osobówce heh.
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Intek M-100 plus

Post autor: Lagunasnk16 »

chudyx pisze:Dodam ,że radyjko zamontowane jest na klapie bagażnika na podstawie magnesowej (magnes neodymowy aby mocno się trzymało).
Wygodnie Ci tak jeździć :mrgreen:
Co do anteny, podjedź do jakiegoś serwisu to Ci zestroją antenę.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

Kurde już porawiam , oczywiście chodzi o antenę . Jedno myślę drugie piszę ;p
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Intek M-100 plus

Post autor: poweredge »

Kolego SWR nie będzie miał wpływu na odbiór ... A jak sam piszesz jak nadajesz to cię dobrze słyszą . Radio nie jest największych lotów, spróbuj je rozkręcić i zobaczyć co słyszysz (mimo szumów) . Jeżeli zaciągniesz blokadę szumów to nie dziwne że mało usłyszysz . Do anteny typu ML-145 bardziej będzie ci potrzebne radio z RF-G (twoje niestety tego nie posiada )
....
chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

poweredge co rozumiesz przez rozkręcić ? Mam je rozebrać aż do bebechów czy jak ? Sorka za może głupie pytania ale jestem zielony w tym temacie . To kolego sugerujesz wyłączenie ANL czy jak ?
Dziś dodatkowo zaobserwowałem ,że jak radio jest na 19 kanale szumy zaciągnięte minimalnie tylko żeby nie trzeszczało to w chwili gdy użyję wycieraczek i spryskiwaczy radio zaczyna trzeszczeć szumieć i taki pisk jest. O co w tym kurde chodzi ? Dodam ,że radio jest podłączone do gniazda zapalniczki .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Intek M-100 plus

Post autor: AntekPabianice »

Rozkręcić - obniżyć moment otwarcia bramki szumów (squelch).
Radio ma słabe filtry, łapie wszystkie zakłócenia - nic z tym nie zrobisz. Poza zmianą radia.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Intek M-100 plus

Post autor: Hasan-Łódź »

poweredge pisze:Kolego SWR nie będzie miał wpływu na odbiór ...
W antenie CB niski SWR przeważnie związany jest z dobrym rezonansem, więc w 99% przypadków ma to jak najbardziej istotny wpływ na odbiór.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

A co powiecie od takich radyjkach : Radio CB CANVA 278 ASQ AM/FM oraz CANVA CB-318 ASQ AM/FM RF GAIN ANL . Jeśli możecie to polećcie jakiś model CB tak do 200 zł . WIem kwota nie powala ale może coś się znajdzie.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Intek M-100 plus

Post autor: AntekPabianice »

chudyx pisze:A co powiecie od takich radyjkach : Radio CB CANVA 278 ASQ AM/FM oraz CANVA CB-318 ASQ AM/FM RF GAIN ANL .
Zamienił stryjek... ;-)

Przejrzyj dział:
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=82" onclick="window.open(this.href);return false;

masz tu sporo wątków, np:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=438" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=5100" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=1237" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=7243" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=6327" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

Radio przed zakupem najlepiej sprawdzić w swoim aucie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Intek M-100 plus

Post autor: poweredge »

chudyx pisze:poweredge co rozumiesz przez rozkręcić ? ... .
AntekPabianice już ładnie to zdefiniował ... A to czego się obawiałem to że radio zbiera sporo szumów i zakłóceń ,a co za tym idzie Ty bronisz się tym że próbujesz za wszelką cenę zminimalizować szumy ustawiając radio aby było w miarę komfortowe w odsłuchu , niestety i to wpływa że po mimo długiej anteny mało słyszysz i nic żadne SWR nie ograniczy tak zasięgu odsłuchu jak zaciągnięta blokada szumów (SQ lub ASC które w tym radiu za pewne dział i tak bardzo kiepsko)...

Antek podał Ci już obowiązkową lekturę .. myślę że czas pożegnać się z Intekiem i wybrać inne radio w 200 zł zmieścisz się w radiach bardziej przyzwoitych . Antenę masz dobrą, dobierz radio bo inaczej się zniechęcisz . Będziesz miał pytania pisz w innych wątkach , ktoś zawsze Ci pomoże . Itek M-100 Plus musi powiedzieć do widzenia. :evi:
....
chudyx
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-23, 17:05

Intek M-100 plus

Post autor: chudyx »

Dobra Panowie czas wyprawić Inteka w niepamięć i pobawić się w inny sprzęt . Macie racje już się dość mocno zniechęciłem ale jeszcze jedna próba na innym sprzęcie :D . Dzięki bardzo za pomoc !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”