INTEK M-790 Plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

york84
Posty: 24
Rejestracja: 2009-06-23, 09:07
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: york84 »

Koledzy i koleżanki czy podczas nadawania w tym radyjku powinno słabnąć podświetlenie wyświetlacza?bo u mnie tak jest,odbiór ok itd ale jak zaczynam gadać to wyświetlacz ciemnieje.
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

problemem moga byc zbyt ciekie kable lub za malo pradu z czego je zasilasz??
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

york84 pisze:czy podczas nadawania w tym radyjku powinno słabnąć podświetlenie wyświetlacza?
Nie znam konkretnie tego radia. Ale niektóre typy tak mają. Niezależnie od mocy zasilacza, stopnia naładowania akumulatora, grubości przewodów zasilających.... Jeśli nie ma innych ujemnych efektów w czasie nadawania nie przejmowałbym się tym wcale.
amen

p.
z.
york84
Posty: 24
Rejestracja: 2009-06-23, 09:07
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: york84 »

zasilanie z zapalniczki,kable oryginał itd.napiecie jest ok

[ Dodano: 2009-07-02, 08:05 ]
Mierzyłem multimetrem i napiecie jest ok.Swr mam 1.1 1.1 1.3 - ale cos mi sie wierzyc nie chce -ale 3 razy sprawdzałem.Zauważyłem że jak ktoś nadaje i ma mocniejszy sygnał to też podświetlenie sie zmienia.

[ Dodano: 2009-07-06, 13:00 ]
Witam.W dniu wczorajszym sprawdzałem odsłuch z mojego radia na sunkerze. Otóż gdy mówi lub nacisne gruszke to w radiu odbiorcy słychać szum, brzęczenie.nIe da razy tego zmienic.Natomiast ja odbieram dobrze.W ogóle to chce to radio zmienić:(
kosmokamil
Posty: 33
Rejestracja: 2010-09-14, 18:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosmokamil »

pozwólcie że i ja dorzucę swoje 3 grosze.
Od niedawna jestem powiedzmy szczęśliwym posiadaczem INTEKA M790 plus.
Piszę "powieedzmy" ponieważ mam z nim mały problem, ale po kolei.
Mój chrzestny posiada inteka M790 plus, którego często od niego pożyczałem i byłem z niego bardzo zadowolony. Powiem wam że radio jest po prostu rewelacyjne jak na swoją cenę i markę. Na czym opieram swój osąd? mianowicie:
Zasięg radia bardzo mnie zadowalał w normalny dzień, wynosi od 6 do 10km, zależnie od ukształtowania tereny, wiadomo że to ma spory wpływ. Natomiast przy sprzyjających warunkach porozumiewałem się na odległość 16km i nie były to straszne szumy tylko normalna czysta rozmowa, oczywiśice nie na kanale 19. A dodam że antena to zwykły HUSTLER 100cm.
Druga sprawa, to radio wujka ma całkiem przyzwoicie działający squelshe owszem puka, ale ładnie zbiera szumy.
A teraz o moim radiu...
Kupiełem je na allegro, przyszło w paczce razem z taką małą badziewiastą antenką która nadal leży w pudełku.
Zamontowałem na samochodzie, podłączyłem antenę SIRIO ML145 i .... rozczarowanie... nie działa ...
Tzn działa tylko skrzeczy jak szalone. Skracałem swuelshe i nic masakra, wkur....rzyłem się i pojechałem do serwisu. Okazało się że wtyczka jest spaprana, tzn rozleciała się i coś tam nie łączyło, przelutowane, antena sprawdzona SWRem i ok.
Problem mój polaga na tym że jak włącze w nim ESP to radio skrzeczy, no po prostu drze się w niebogłosy i strasznie zniekształca rozmowy. OLO z serwisu powiedział mi że mam nie używać ESP, bo ESP jest tylko do wzmacniania słabych sygnałów.
Tylko powiedzcie mi czy to normalne że radio aż tak szumi przy włączonym ESP?

Ogólnie jestem z radia naprawdę zadowolony, dobrze nadaje i odbiera i zasięg też przyzwoity, pod warunkiem wyłączonego ESP.
President Valery + Sirio ML145
Obrazek
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

kosmokamil pisze:Ogólnie jestem z radia naprawdę zadowolony, dobrze nadaje i odbiera i zasięg też przyzwoity, pod warunkiem wyłączonego ESP.
I na tym poprzestańmy, sam sobie odpowiedziałeś.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
kosmokamil
Posty: 33
Rejestracja: 2010-09-14, 18:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosmokamil »

Tak tak zgadzam się z poprzestaniem na tym że radio działa poprawnie.

A nawiązując do wcześniejszych postów i w moim i w wuja radiu również przygasa wyświetlacz podczas nadawania także chyba ten model tak ma.
President Valery + Sirio ML145
Obrazek
andrzej m
Posty: 19
Rejestracja: 2008-08-15, 21:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: andrzej m »

Witam
To pewnie norma że przygasa bo u mnie też tak jest
Lecz pojawił się problem. może mi pomożecie
Od jakiegoś czasu przestało mi wyświetlać część napisów. Teraz nie mam żadnych napisów. Podświetlenie jest
Może mi podpowiecie co mogę zrobić by znów wszystko działało :?:
kosmokamil
Posty: 33
Rejestracja: 2010-09-14, 18:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosmokamil »

Kolego a nie poleżało radio wyświetlaczem do góry na słońcu? miałem przez chwilę radio Danita 3000 które jak poleżało w samochodzie na słońcu i cieple to zalewało wyświetlacz, a właśnie wujasowi zgasły dwie kreski z wyświetlacza od kanału. Ale co z tym zrobić to nie mam pojęcia
President Valery + Sirio ML145
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”