ALAN 101

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

ALAN 101

Post autor: Marek »

Zamirzam kupić jakieś niedrogie radyjko. Myślałem może Alan 101. Co myślicie o tym radyjku ? A może Unident 510 ? Dzieki za wszelką pomoc !
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

Slavoj1974 pisze:Zamirzam kupić jakieś niedrogie radyjko. Myślałem może Alan 101. Co myślicie o tym radyjku ? A może Unident 510 ? Dzieki za wszelką pomoc !
Moje zdanie jest takie:
JEŻELI MASZ MOŻLIWOŚĆ KUPIĆ U510XL TO SIE NAWET NIE ZASTANAWIAJ :!: :!: :!: A NAJLEPIEJ JAK MASZ DOSTEP DO U520XL(bo posiada RFGAIN)
Jeśli chodzi zaś o ALAN 101 to jest nic innego jak MIDLAND 1001Z,
wszystko to samo tylko panel przedni zmienili żeby napis był inny :lol: :lol: :lol:

JEŻELI TYLKO MASZ TROCHĘ WIĘCEJ KASY TO NIE KUPUJ TEGO RADYJKA
MA TENDENCJE DO ZASYPIANIA (tzn. po jakiejś chwili jak nie uzywasz (czytaj NADAJESZ) dzieje sie z nim tak jakby był wogóle wyłączony ( po nacisnięciu majka lub innego guzika) działa dalej normalnie)czyli podczas normalnego użytkowania co chwile jesteś zmuszony naciskać przycisk PTT lub pokręcic squelchem.
zła jakość wykonania i podobno duża usterkowość.
no i jeszcze jeden niewielki aczkolwiek bardzo uciążliwy mankament .
PO WŁĄCZENIU USTAWIA SIĘ NA KANAŁ 9( tak za kazdym razem) I POTEM TRZEBA PRZEKRĘCIC GO NA KANAŁ 19.
I TAK W KÓŁKO ZA KAŻDYM RAZEM JAK GO WYŁĄCZYSZ I WŁĄCZYSZ
NAPRAWDĘ NIEPOLECAM TEGO RADIA( wiem że jest tani, ale tak naprawde co tanie to drogie jak to mówią) :-( :-( :-(
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Od jakiegoś czasu mam cb ALAN 121 do tego antena HUSTLER ic 100 , jestem z tego zestawu bardzo zadowolony-używam zarówno w swojej Maździe jak i Autokarze,jak do tej pory jeszcze niezawiodło>>>>POLECAM<<<<Zakupu dokonalem na ALLEGRO.łączny koszt RADIO+ANTENA(na magnes)+koszt wysyłki== 370.00 pln :-|
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Kupiłem we wrześniu Alana 101 z anteną Hustler 100ic na magnesie (na samochód Renault Megane - auto żony), radyjko na trasie poza węzłami drogowymi i dużymi miejscowościami dosyć dobrze pracuje. Ma jednakże tendencję do usypiania. Na węzlach drogowych i w dużych miastach słyszalność jest kiepska. Po wjeździe do starych części miast (ulice obudowane wysokimi kamienicami )słyszalność zanika. Ostatnio kupiłem tym razem na swoje auto Prezydenta Harego II asc + Lam 1700 ( cena wyższa o ok 70 % od Alana), jakość radia wyższa o 500%.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 440
Rejestracja: 2007-01-09, 20:35
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Fredi »

Krzysztof Ż pisze:jakość radia wyższa o 500%.
dokładnie ;-)
Pozdrawiam
Fredi
Awatar użytkownika
Gwiazdor_1992
Posty: 442
Rejestracja: 2007-04-12, 12:54
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Gwiazdor_1992 »

Slavoj1974 pisze:Zamirzam kupić jakieś niedrogie radyjko. Myślałem może Alan 101. Co myślicie o tym radyjku ? A może Unident 510 ? !
Kolego!! Z całego serca :mrgreen: polecam Ci Uniden 520!! jest droższe od U510 o ok. 30zl ale posiada RfGain(bardzo przydatna funkcja). Pozdrawiam!
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Witam, ja teraz bazuje na Cb radiach produkcji niemieckiej ; Conrand, Albrecht, Dnt, itp. ostatnio nabylem i przestrajalem radio Albrecht AE4090 i sie udalo , gdzie prod. zalacz. informacje, ze radyjko ma mozliowosc pracy w modul. Am- 1 watt a FM 4 watty i 2 czterdziestki. A gdy zaczalem odblokowywac okazalo sie ze jest 10 czterdzioestek( a,b,c,d,e,f,g,h,i,j. i w2 mocy 4-6 watt na wszystkich modulacjach. ladnie wyglada kanaly na niebiesko swieca i pokazuje przy wcisnieciu gruszki przez moment jaka banda. W stanie spoczynku swieci tylko kanal. Orginalny mikrofon z wzmocnieniem z funkcja ; scanera i przycisk szybka - 9 lub 19 ale tylko jak radio pracuje na 40 kanalal. W moim przypadku 400 kanalow to ta funkcja dziala ; zmiana band. Sa to radia z klasa a nie jak teraz produkowane Made in China lub Korea , lub Tajhland sa to szumowiny. Nie da sie porownac. W niemczech takie radyjko kosztuje nowe okolo 50 E a juz bardziej zmodernizowane od 80 do 120 E.
Naprawde radze sie dobrze zastanowic zanim wydasz kase. Kupic mozna wszysko tylko , zeby byc jeszcze zadowolony. Na Cb radiu jestem od ,90 roku i znam temat b, dobrze. Pozdrawiam 73... Pirat B. Bor. zachpomorskie. Jak bede mial czas to sluze radami i dopowiem cos wiecej na ten temat. hejka. :-) :-D ;-)
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

kolego ricardo8,
może pokusisz się o jakieś foty i trochę danych wraz z wrażeniami z użytkowania,napewno będzie to ciekawa lektura dla wszystkich co znają te radia a napewno dla tych którzy chcieli by poznać ciekawsze radia od wszędobylskich "szumofonków" :mrgreen: :idea: :mrgreen:
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Własnie dobra uwaga by pokazywać fotki rdia które polecacie. Jako laik szukający radyjka dla siebie trafiłem na te forum i czytam wszelkie uwagi na ten temat, a wiekszość z nas jest wzrokowcami. Lubiimy popatrzeć na pięknio...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

Alibaba pisze:Własnie dobra uwaga by pokazywać fotki rdia które polecacie. Jako laik szukający radyjka dla siebie trafiłem na te forum i czytam wszelkie uwagi na ten temat, a wiekszość z nas jest wzrokowcami. Lubiimy popatrzeć na pięknio...
jak chcesz oglądac fotki to spójrz na poczatek kazdych tematów dotyczących konkretnych radyjek (tam je znajdziesz)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Krzysztof Ż pisze:Kupiłem we wrześniu Alana 101 z anteną Hustler 100ic na magnesie (na samochód Renault Megane - auto żony), radyjko na trasie poza węzłami drogowymi i dużymi miejscowościami dosyć dobrze pracuje. Ma jednakże tendencję do usypiania. Na węzlach drogowych i w dużych miastach słyszalność jest kiepska. Po wjeździe do starych części miast (ulice obudowane wysokimi kamienicami )słyszalność zanika. Ostatnio kupiłem tym razem na swoje auto Prezydenta Harego II asc + Lam 1700 ( cena wyższa o ok 70 % od Alana), jakość radia wyższa o 500%.
No cóż, pewnie trafiłeś, na niezbyt udany egzemplarz. Alan 101, to Midland 1001z, ze zmienionym panelem przednim, a poza tym to to samo radio.
Mając Midlanda, nie stwierdziłem, abym, gdziekolwiek w mieście miał kłopoty ze słyszalnością. Jeździłem pół roku z Hustlerem, i nie narzekałem. Później zmieniłem na Lemkę At-72 Magnum. Zmieniłem samochód, i z racji pogody (za zimno na zabawę w montaż, i ukrywanie kabla) znów tłukę się z Hustlerem. Pomimo, że ma ponad rok, nie narzekam, ani na odbiór, ani na odsłuch.
Jeśli chodzi, o zamianę na Presidenta, to napisz, dokładniej, jaką cenę ma Prsident, czyli Uniden, w innej obudowie, a jaką ma Alan. Nie każdego stać, na wydatek 500-600 zł. Przynajmniej na początek, bo jak zycie uczy, apetyt rosnie w miarę jedzenia, i po pewnym czasie nadchodzi chęć zmiany radia. A wtedy mozna się pokusić, o odłożenie na coś lepszego. A to lepsze, to niekoniecznie musi być President, bo jest jeszcze kilka naprawdę udanych radyjek.
73
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Posiadam to radyjko(aktualnie do sprzedania) i powiem że rewelka to nie jest dla wumagających, ale spełnia swe zadanie. I dla początkujacego lub mniej wymagajacych w sam raz.
Niedrogie i proste w obsłudze.
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Po dwu miesiącach używania i sporych różnicach temperatur już coś nie kontaktuje. Zimne luty?! Za wcześnie na takie przypadłości. Nie kupię już radia made in China. Jednak wolę stare z Filipin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”