alan 109 a antena

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

125, w zupełności wystarcza. Wcześniej chodziła pod AS-100.
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
Leon
Posty: 160
Rejestracja: 2012-03-25, 15:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Leon »

Zamówiłem dzisiaj AS-100 u Hasasia , ciekawe co z tego wyjdzie :)
MISTRZ POLSKI

Falubaz
Zielona
Góra
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

a co ma wyjść ? - będzie ok - antenka będzie oryginalna na 100%
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

Mam tego alana 109 od ponad roku. Na początku podłączony pod gniazdko zapalniczki na trójniku wraz z ładowarką do nawigacji i transmiterem FM, antena hustler. To dopiero był dramat ... Obecnie podpięty jest bezpośrednio pod akumulator i antena Sirio Omega 27 - i życie stało się piękne :-D . W pewnym momencie wpadł mi w ręce Harry II i powiem wam, że makabrycznie zawiodłem się na tym osławionym szmelcu. ASC urywał wyrazy, a dźwięk strasznie przenikliwy i drażniący. Robiłem trasę ponad 500 km i po przejechaniu połowy przepiąłem na Alana 109. Po przeczytaniu wielu tematów o tych czy innych radiach i antenach wiem tyle, że każdy zestaw w zależności od auta i subiektywnych wrażeń sprawuje się zupełnie inaczej. Są przecież też tacy, którzy mówią, że hustler to super antena :shock: . U mnie zbierał szumy od wycieraczek, elektrycznych okiem i silnika.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

Znalazłem opis Alana 109 na Ceneo. Po jego przeczytaniu jestem za powrotem opłat za cb radio w ramach akcji STOP DEBILOM Z CB RADIEM.

Radyjka używam wraz z anteną Midlana 9 plus i jest to rewelacyjne zestawienie. Czysty odbiór przy minimalnym zestrojeniu SQ. W mieście zasięg ok 7 km. Radio NIE posiada filtra ucinania słów zwanego ANLem, (które ma przeciwdziałać syczeniu radia w czasie gdy rozmówca kończy nadawać. Powoduje to zbyt szybkie wyłączenie rozmowy przez co ucina słowa. Na szczęście tego to radyjko nie posiada). Posiada bardzo dobry filtr szumów SQ i on wystarczy w 100% Radio dobrze wykonane. Solidne pokrętła (potencjometry). Gruszka pewnie się trzyma w dłoni, a przycisk nadawania duży, przez co nie ma możliwości przypadkowego włączenia nadawania. Gorąco polecam wszystkim, którzy amatorsko użytkują sprzęt radiotelefoniczny. Początkowo miałem kupić Presidenta Jonnego 2 Clasik w cenie 400 zł, ale czytałem wiele opinii i wierzcie mi, nie warto wydawać 400 zł za radio, gdyż najważniejsza jest antena, a ta powinna mieć 5/8 fali.

to 7 km to chyba 7 skrzyżowań :-)

Asior nr 2

109 - tke już kiedyś miałem w służbówce + hustler ic 100 i było naprawde ok, poza jednym przypadkiem kiedy radio mi padło, ale było na gwarancji, kilka dni i było po sprawie. Teraz szukałem radia do prywatnego samochodu i szybko stwierdziłem, że radio będzie mi potrzebne do "misiaków" i uzyskiwania ogólnych informacji o sytuacji na drodze, więc nie przewidywałem wyszukanych zakupów, do radia dokupiłem antenę sirio ml 145 i wszystko śmiga bez strojenia, słychać mnie wyraźnie i tak samo odbieram komunikaty. Oczywiscie jak tylko znajdę czas podjadę na strojenie i będzie cacy. Mam sedana i antenę mam na klapie bagażnika (magnes), stąd wybór długiej anteny. Zasięg to spokojnie 15 km jak się odkręci czułość na mniej więcej godzine 11 - stą, można sobie naprawdę fajnie radyjko ustawić i nic nie będzie szumiało. Polecam

No to chyba jutro jadę je kupić...


Asior nr 3

Radyjko naprawdę fajne.Po ze strojeniu z anteną Sirio ML145 łapię zasięg ok.25km przy dobrej pogodzie.Polecam zwłaszcza jak ktoś ma ograniczony budżet.Jestem BARDZO zadowolony.

TO LEPIEJ CIĄGNIE NIŻ MÓJ ZESTAW :-) JUTRO ZMIENIAM NA 100 %


Radio bardzo dobre polecam za takie małe pieniądze. Kupiłem zestawid Alan 109 + Hustler IC 100 i powiem szczerze ze miałem narazie tylko do czynienia z radiem intek i alan wypada lepiej. Radyjko nie duże grucha troche na sztywnym kablu. wszystko śmiga ładnie. za takie pieniadze to radyjko nie ma wad;p nie szumi zasięg z tą anteną dobry. POLECAM. NIE WARTO PRZEPŁACAĆ.

A to idzie w moją stopkę :-)
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”