CB alan 109

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Rojo
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-15, 16:27

CB alan 109

Post autor: Rojo »

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum, trafiłem tu gdyż mam małe problemy ze swoim radiem.

Od początku.

Kupiłem auto BMW e36 wraz z radiem cb alan 109 midland od samego początku cos było z nim nie tak, szumiało słabo było z zasięgiem. Dodatkowo mam zakłócenia jeśli chce otworzyć okno z prawej strony( z lewej jak otwieram nic nie szumi ani nie piszczy), jak włączam kierunkowskaz, jak mam włączone wycieraczki, jeśli włączam dmuchawę czy jeśli próbuje regulować światła przednie poprzez silniczek wysokości lamp. Podłączone było pod zapalniczkę przez wtyczkę.

Dodam jeszcze że te zakłócenia tylko są jeśli mam podłączoną antenę jeśli wypnę antenę nie słychać żadnych zakłóceń.

Podjechałem do serwisu bo myślałem ze może coś jest nie zestrojone czy coś, koleś podłączył przyrząd do radia i anteny i okazało się ze sa strasznie duże zakłócenia, dał mi inna antene marki pinka i było ok. Zakłócenia opisane wyżej dale były, założyłem filtr przeciw zakłóceniom jak pisało w opisie na opakowaniu właśnie miał być na moje problemy z szybą, kierunkowskazem itp. Radio wraz z filtrem podłączyłem pod instalacje zapalniczki bez wtyczki, zakłócenia dalej są i dodatkowo wydaje mi się ze teraz jak słucham radio i ktoś nadaje to słyszę go nie wyraźnie (jak by wciągana kaseta w radiomagnetofonie) .

Zmieni się coś jak podepnę zasilanie bezpośrednio z akumulatora czy nic?

Czy ktoś podpowie co zrobić żeby znikły te zakłócenia i szumy. Dzięki i pozdrawiam
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CB alan 109

Post autor: AntekPabianice »

Zmienić radio i antenę.
O "skuteczności" filtrów w Alanach jest dużo na forum, wystarczy poczytać.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

CB alan 109

Post autor: Slawo13 »

Twoje radio ma słabe filtry albo w ogóle ich nie ma i nie radzi sobie z zakłóceniami generowanymi przez
auto powinieneś zmienić radio , najlepiej będzie podjechać do jakiegoś sklepu i sprawdzić na miejscu
kilka modeli .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

CB alan 109

Post autor: SP9 »

jak wyżej...radio do wymiany - szkoda nerwów, sprzedaj komuś - allegro, kup dobry zestaw , zrób porządna instalację zasilania i antenową, i powinno być OK
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”