Rozważania na temat kupna radia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mariuszmarkon
Posty: 15
Rejestracja: 2008-03-05, 00:15
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Rozważania na temat kupna radia

Post autor: mariuszmarkon »

Witam,

Przymierzam się do złożenia sobie jakiegoś zestawu CB, ale nie jestem jeszcze pewien co do wyboru radia, nie będę tu zadawał o to pytania, ponieważ przejrzałem mnóstwo różnych wiadomości na różnych forach gdzie na takowe pytania padało mnóstwo różnych odpowiedzi i wiem że im więcej czytam tym mniej wiem :)
Do tej pory nie miałem do czynienia z CB, ale doszedłem do wniosku że to pożyteczna rzecz i przydało by się w takowa zaopatrzeć. I nie tylko po to by uważać na policję, ponieważ staram się nie przekraczać prędkości więcej niż o 20km/h (no może czasem 30km/h) choć i przy tym też czasem można wpaść, a poza tym jeżdżę prawie cały czas tymi samymi trasami na których wiem gdzie trzeba uważać, bardziej po to by mieć info
o jakiś korkach, wypadkach na drodze by móc je ominąć a nie stać bez celu nie wiadomo ile.
W aucie spędzam dużo czasu nie tylko jeżdżąc, ale i stojąc i czekając, słuchanie muzyki
zaczyna już być nieco nużące, więc chętnie pogadało by się z kimś.
Pomyślałem sobie że nie ma co wywalać na to jakiejś większej kasy bo na inne cele jest potrzebna - wiadomo!
Zacząłem szperać w internecie czytając różne fora i zagłębiając się w temat. Od razu zdecydowałem że co do anteny to nie ma co oszczędzać, będzie to Sirio 100 lub 145. A co do radia to postanowiłem że jakieś z najniższej półki Alana - szumią, ale przecież nie potrzebuję nic extra. Wszystko niby fajnie, postanowione ale czytam dalej i wyczytuję że w nich po wyłączeniu napięcia znika 19-stka (no można podłączyć na stałe napięcie i nie będzie lub kupić z szybką 19), ale dalej czytam że te radia lubią "usypiać" a ruszanie co róż pokrętłem doprowadziło by mnie do szału więc odpada.
Pomyślałem że już lepiej dołożyć więcej niż się codziennie wkurzać. Wybór padł na TTI 770 - ma RF-gain, fajnie wygląda, niebieskie podświetlenie pasuje mi do podświetlenia kabiny (mam takie dodatkowe jasno niebieski), wszystko fajnie ale - czytałem opinię że używanie tych podwójnych pokręteł nie należy do relaksujących czynności (a ja palce mam grube). Pomyślałem no dobra, dołożę do TTi 880 - ale czytałem że z ich serwisem jest problem, trafia się dużo kiepskich egzemplarzy, mikrofony siadają, poza tym są tak zrobione, że ciężko je naprawić (wiec co będzie po gwarancji?).
Wielu użytkowników poleca Unidem 520 - nie zbyt mi się podoba, ale cóż - lepiej żeby gorzej wyglądał a lepiej działał, przy tym nie wiele droższy. Więc czytam dalej i... brak homologacji - no to to nie problem, ale większość tych co je chwali to ma
starsze egzemplaże, te co obecnie trafiają na rynek to podobno chinski szajs i loteria na co się trafi, dotego bardzo częste przypadki ostrego siania po sąsiednich kanałach (no niby nadając to mi nie powinno przeszkadzać, ale po co inni mają się na mnie wkurzać).
W toku rozważań o wyborze padła desperacka myśl - niech już stracę, trochę dołożę do Alana 48, mocno to przekrocza zaplanowany budżet, ale może będzie warto - no i znowu czytam że mikrofon najlepiej wymienić na inny, poza tym wiele egzemplarzy ma problem z zimnymi lutami, a w busie o wstrząsy to raczej nie trudno.
Pomyślałem więc że to się już trochę mija z celem - wywalać sporo kasy na coś co może nie być takie przyjemne w użytkowaniu, do tego drogi sprzęt należało by już chować przed amatorami cudzej własności, a to mi się już jakoś specjalnie nie widzi - samo chowanie panela radia mnie już drażni tak że na krótki odcinek nie chce mi się go nawet czasem wyciągać.
Skoro już nie ma wyjścia by kupić coś idealnego za jako takie pieniądze (bo za większe można na pewno), to po co przepłacać - można podobnie się powkurzać na jakieś mankamenty, lub zalosować jaki egzemplarz się trafi, oszczędzając przy tym 100 - 150 zł. No i tym tokiem myślowym wróciłem do punktu wyjścia.
Kwestia zakupu nie jest dla mnie pilna, więc chyba sobie jeszcze długo porozważam takie różne za i przeciw, a ostatecznego wyboru dokonam może rzucając kostką :)
Wczoraj do kolekcji doszło jeszcze jedno radio - Sunker Elite Two - trochę mało jest opinii o nim, ale jak już to bardzo pozytywne, wręcz niby rewelacja jak za takie pieniądze, podobno nawet RF-gain nie jest mu potrzebny, tylko czy to trochę nie brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe?

Pozdrawiam

Mariusz
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Powiem tak. Majac doświadczenie z wieloma radiami mam podobne dylematy jak Ty.
Ostatecznie używam tego co w podpisie. U520 wybrałem dla trwałości, rozmiaru i prostoty obsługi. Radio po zakupie trafiło na stół. Zostało dostrojone, wyregulowane i śmiga aż miło. Connexa używam od święta. Pomimo rewelacyjnej jakości działania przegrał w komforcie codziennej obsługi. Rozmiar, waga itp.

Ponieważ sam używam to polecam Ci U520 - może nie jest piękny, ale działa OK i zdaje się upchnąć wszędzie. Wystarczy troszkę go dopieścić i powinieneś być zadowolony.
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
mariuszmarkon
Posty: 15
Rejestracja: 2008-03-05, 00:15
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Post autor: mariuszmarkon »

a mam pytanko.
Jak wygląda sprawa gwarancji na Unideny? Bo podobno w oficjalnej sprzedaży ich nie ma, tylko na Allegro, tam dostaję gwarancję i w razie problemów to gdzie się z nim zgłaszać?
Poza tym, wspomniałeś że swoje dałeś do wyregulowania i śmiga dobrze, fajne rozwiązanie, tylko czy taka ingerencja nie narusza gwarancji?
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Nie ma homologacji na unideny , gwarancja jest .
Ale unidena nie kupisz w sklepie , tylko allegro.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Chyba, że sklep sprzedaje na Allegro ;-)
Obrazek
Obrazek
mariuszmarkon
Posty: 15
Rejestracja: 2008-03-05, 00:15
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Post autor: mariuszmarkon »

no dobra, ale kto to serwisuje?
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ja bym raczej nie wierzył w serwis ;-)
Tak jak z uzywka :->
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

mariuszmarkon pisze:no dobra, ale kto to serwisuje?
Serwisuje ten kto sprzedaje lub ten co mu te radyjka dostarcza.
Ale z tym różnie jest kwestia podejścia do tematu przez rzetelność sprzedającego.
krzych60
Posty: 11
Rejestracja: 2008-03-05, 11:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: krzych60 »

Mariuszmarkon, kupiłem w piątek Alana 48 (patrz sąsiedni temat) i jestem zadowolony :-D . Nie zostawiam sprzętu na noc w aucie, a po każdym kolejnym podłączeniu radio melduje się na 19 :lol: Nie zauważyłem, żeby cokolwiek źle działało, samo przełączało się. Po prostu jest ok :mrgreen: Też zastanawiałem się nad wyborem - myślałem bardzo poważnie o TTI 880 - ale w końcu stanęło na Alanie kupionym przez aledrogo, lecz przy odbiorze osobistym - salon CB. Nie ma więc mowy o uchyleniu się od gwarancji.
Alan 48 Plus Multi + Sirio Titanium 1200
Awatar użytkownika
grzegorz1928
Posty: 30
Rejestracja: 2008-01-08, 20:27
Lokalizacja: Kołbiel

Post autor: grzegorz1928 »

A ja mam Alana 48 plus i niestety 19 znikała jak nie było zasilania na stałe, choć nie zawsze.
a ogólnie to polecam ten model
mariuszmarkon
Posty: 15
Rejestracja: 2008-03-05, 00:15
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Post autor: mariuszmarkon »

Ograniczyłem swój wybór do U520 lub Alana 48, i to raczej używki. W pierwszym wypadku dlatego że starsze są lepsze, a z gwarancja to raczej lipa, a w drugim bo nówka trochę droga jest. Zależy co się trafi.
Mam możliwość zakupu 2 zestawów i ciężko mi wybrać (jutro będę dopiero wiedział czy są jeszcze aktualne i musiał bym zdecydować teraz, choć zakup planowałem dopiero za 3 - 4 tygodnie).
1 - to Alan 48 + używany z nowym mikrofonem za 250 zł i do tego jakaś dobra antenka - radio fajnie wygląda, dużo funkcji
2 - to Alan 48 clasic z antenką siro turbo 2000 na podstawie magnetycznej na przegubie o długości 145 cm za 400 zł trochę wg. mnie gorzej wygląda i brakuje mu ustawienia na stałe 19-stki, zmiany kanałów w mikrofonie, brak Scana, ale to podobno najlepszy model z seri 48 no i cena za zestaw atrakcyjna
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

koledzy a moze ktorys zna gdzie mozna dobrze w poznaniu wyregulowac alana 48plus?
z gory dzieki za odpowiedz
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”