TTI 881 nic nie słychać

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ble
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-11, 15:48
Lokalizacja: sc

TTI 881 nic nie słychać

Post autor: ble »

Witam,
mam takie problem, mianowice około 25miesięcy temu kupiłem radio tti881 + antenę ml145 do tej pory było wszystko ok aż do wczoraj, (w piątek było jeszcze ok) jadę włączam antena na klapę i cisza, pytam jak mnie słychać cisza, mówie no może nikomu się odpowiadać nie chce - wyjadę na trasę wtedy popytam, jadę i dalej nic. Sprawdzam połączenie antena - radio oraz gruszka - radio wszystko wygląda ok. Gdy naciskam spust gruszki na wyświetlaczu jest informacja o tym że nadaję. Oddał bym na gwarancję ale że zakupiłem pod koniec czerwca 2010r to już gwarancji nie ma :/ aha czasem cos słychać jak ktoś nadaję ale musi być bardzo blisko. Na trasie 400km dosłownie 3 razy kogoś słyszałem ;)
Ma ktoś jakieś pomysły co i jak sprawdzić? Dodam że na razie nie mam drugiego radia żeby sprawdzic czy nadaje i odbiera.
tti 881+ sirio ml 145
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Sprawdź swr. Po mojemu, to wina przewodu / wtyku antenowego... Gdzieś pewnie gorąca żyła się oderwała. Sprawdzałeś przejścia multimetrem?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
nowy 77
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-15, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: nowy 77 »

Pewnie ktoś przestawił ostatni przełącznik na "LOCAL" a ma być na DX . Potencjometr RF GAIN daj maksymalnie w prawo jeśli to nie pomoże to podpięcie radia pod inną antenę rozjaśni sprawę .
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Rozkręć mikrofon i przylutuj urwany kabelek, a stanie się cud i radio, a właściwie radyjko ożyje.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

KiMCIO pisze:Rozkręć mikrofon i przylutuj urwany kabelek, a stanie się cud i radio, a właściwie radyjko ożyje.
nawet jeśli na wyświetlaczu jest info że nadaje??
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Możesz nadawać i nie mieć modulacji - idzie sama nośna.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

krzysiekpian pisze:
KiMCIO pisze:Rozkręć mikrofon i przylutuj urwany kabelek, a stanie się cud i radio, a właściwie radyjko ożyje.
nawet jeśli na wyświetlaczu jest info że nadaje??
Tak. Miałem titaja, brat nadal ma - lutowałem mu już ze dwa razy.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

A mi się wydaje że to nie mic... Dla pewności jeszcze zapytam... Szumy są? Czy kompletną ciszę masz w radiu?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

krzysiekpian pisze:
KiMCIO pisze:Rozkręć mikrofon i przylutuj urwany kabelek, a stanie się cud i radio, a właściwie radyjko ożyje.
nawet jeśli na wyświetlaczu jest info że nadaje??
Kabel TX i kabel audio to dwie odzielne żyły. Można postawić nośną ale przy uszkodzonym kablu audio nie będzie modulacji. Tak samo można zewrzeć w gnieździe w radio TX do masy - też zapali się dioda od nadawania i postawi się nośną bez podpiętego mikrofonu.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Eazy, nie opisałem tego tak mądrze, ale oto mi właśnie chodziło :-)

No nie wierzą mi, a pisałem, że miałem/mam titiaja :-) ta oryginalna gruszka, a właściwie jej kabel jest tragiczny i łamie się. Są przypadki, że przełamuje się w środku, wtedy tylko wymiana całego kabla ratuje sytuacje, ale nie ma tragedii, bo nowy kabel to koszt kilkunastu PLN.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

ble pisze:/ aha czasem cos słychać jak ktoś nadaję ale musi być bardzo blisko. Na trasie 400km dosłownie 3 razy kogoś słyszałem ;)
To na pewno nie mikrofon bo skoro odbiór jest ale lichy to szukaj problemu w antenie i lepiej nie baw się PTTką [spustem mikrofonu] zanim nie sprawdzisz czy SWR jest w normie bo będzie apokalipsa. :lol:
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

ROMAN06 pisze:
ble pisze:/ aha czasem cos słychać jak ktoś nadaję ale musi być bardzo blisko. Na trasie 400km dosłownie 3 razy kogoś słyszałem ;)
To na pewno nie mikrofon bo skoro odbiór jest ale lichy to szukaj problemu w antenie i lepiej nie baw się PTTką [spustem mikrofonu] zanim nie sprawdzisz czy SWR jest w normie bo będzie apokalipsa. :lol:
Też tak uważam, ale każdy twardo że mikrofon... A tak po za tym, to kolega ble chyba olał temat i nie raczy dokładnie opisać co i jak...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
ble
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-11, 15:48
Lokalizacja: sc

Post autor: ble »

Dziękuję za tak dużo odpowiedzi
Ferbus pisze:Sprawdź swr. Po mojemu, to wina przewodu / wtyku antenowego... Gdzieś pewnie gorąca żyła się oderwała. Sprawdzałeś przejścia multimetrem?
Duże prawdopodobieństwo, ponieważ podłączyłem jakąs małą antenkę noname to odbiór i słyszalność występowała gdzie przy moim ml145 już nie.
nowy 77 pisze:Pewnie ktoś przestawił ostatni przełącznik na "LOCAL" a ma być na DX . Potencjometr RF GAIN daj maksymalnie w prawo jeśli to nie pomoże to podpięcie radia pod inną antenę rozjaśni sprawę .
DX cały czas. Rf gain również na max.
Ferbus pisze:A mi się wydaje że to nie mic... Dla pewności jeszcze zapytam... Szumy są? Czy kompletną ciszę masz w radiu?
cisza, czasem trzy razy na wiele kilometrów coś usłyszę.

Wybaczcie że długo nie odpisywałem ale ostatnio mam nawał pracy i mało czasu :)

[ Dodano: 2012-07-26, 13:43 ]
Podłączyłem antene do innego radia i okazało się że to chyba wina anteny bo objawy podobne jak u mnie tzn: albo cisza albo szumy
tti 881+ sirio ml 145
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Wymiana kabla to 15 zł i10min roboty :-) jak będziesz rozbierał podstawę to pamiętaj żeby sobie jakoś zaznaczyć bo musi być skręcona tak samo jak przed rozebraniem, inaczej będziesz miał problem z swr
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Ha! Mówiłem że antena :-D sprawdź to co napisałem wcześniej...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”