TTI TCB - 560

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Caps

TTI TCB - 560

Post autor: Caps »

Na polskim rynku pojawił się nowy radiotelefon CB TTI TCB - 560.

Obrazek

Jest odświeżoną i mocno udoskonaloną wersją modelu TCB - 550 z możliwością zasilania z 12 V i 24 V (automatyczne wykrywanie napięcia). urzadzenie cechuje się bardzo czytelna modulacją, łatwością obsługi oraz wysokiej jakości materiałami, z których zostało wytworzone.
Wsród najciekawczych funkcji nalezy wymienić 3 - kolorowy wyświetlacz (czerwono, niebieski, fioletowy), podświetlane przyciski oraz nowa automatyczna blokada szumów.
Radio ma głębokość dużo mniejszą niż większość innych, popularnych radiotelefonów CB (wymiary: 124 x 37 x 135mm).
Urządzenie ma duży czytelny wyświetlacz pokazujący numer kanału i zakres pracy oraz działające funkcje, a także możliwość regulowania jasności wyświetlacza i dźwięków przycisków. Na wyposażeniu jest także porączny mikrofon z bardzo wysokiej jakosci kablem połączeniowym.
Funkcja Multistandard zapewnia łatwą zmianę parametrów radia w zależności od kraju użytkowania, a DSS skuteczną automatyczną blokade szumów.
Skanowanie kanałów pozwala wyszukac aktywne sygnały, a zaawansowane opcje pozwalają ustalić czas, na jaki skanowanie ma się zatrzymać. Jest też szybki dostęp do kanałów "9" i "19" oraz szybkie przełączanie pomiędzy modulacjami AM i FM, a także Timer Out Timer, który automatycznie przerwie nadawanie po ustalonym czasie (zapobiega to możliwości uszkodzenia radia przy zbyt długim nadawaniu).
W zestawie znajduje się uchwyt do montazu ze śrubami mocującymi, kabel zasilający z bezpiecznikiem, uchwyt do mocowania mikrofonu.


Źródło: Świat Radio nr 1/2014
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Następna mała padaka :-/
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Caps

Post autor: Caps »

No ciekaw jestem co ONI zrobili z szumofonem? Zrobili kolejny szumofon czy cud techniki? Chyba to pierwsze. Ciekawe jak cena? ;-)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

To tylko potwierdza moją opinię, że Świat Radio napisze wszystko byle opłacić fakturę :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Caps

Post autor: Caps »

A ja czekam na pierwszego chętnego na to radio i jego odczucia co to jest za pudełko. ;-)
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

Jak dla mnie, to samo co wersja 550, zmienili układ przycisków i wyświetlacza na panelu frontowym, dodali w nazwie nową cyferkę i lecimy sprzedawać jako nowy model.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mrc »

Paskuda pisze:Wsród najciekawczych funkcji nalezy wymienić 3 - kolorowy wyświetlacz (czerwono, niebieski, fioletowy), podświetlane przyciski
Dzisiaj za najciekawsze funkcje uważa się podświetlanie w trzech kolorach i regulacja jasności wyświetlacza...
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
Caps

Post autor: Caps »

mrc, no niestety. Co przyciągnie wzrokiem, sprzeda się ;-)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Ciekawe czy montażyści w TTI nauczyli się lutować transformatory wcz w odpowiedni sposób.
Już w roku 2007 kiedy zainstalowałem się w Merxie, zauważyłem w partiach które Merx sprowadzał że we wszystkich TCB-770 oraz 880, transformatory przed pierwszym mieszaczem były lutowane na odwrót, przez co mieszacz był zasilany niesymetrycznie. Kończyło się się tym że każdy model miał spore zniekształcenia i słabą czułość. W skrajnych przypadkach radio po wyjęciu z pudełka w ogóle nie odbierało a te które odbierały szły do klienta który nie miał przeświadczenia że coś jest nie tak. Odbiera? Odbiera, no to jest dobrze.
Gdy zwróciliśmy uwagę do TTI że znaleźliśmy poważny problem oraz to że stabilizatory paliły się na potęgę oraz notorycznie trzeszczące potencjometry to się obrazili i zaprzestali z nami handlować :-)
Caps

Post autor: Caps »

No nie każdy jest skory do współpracy;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”