TTI TCB- 770

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

woytas
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-16, 13:58

TTI TCB- 770

Post autor: woytas »

Witam wszystkich.

To moj pierwszy post na tym forum.
Przymierzam sie do zakupu CB radia TTI TCB- 770. Nie jestem przekonany co do tego czy jest to dobry wybór, bo wyczytałem na tym forum bardzo rózne opinie o nim. Podoba mi sie to radio ze względu na wygląd, cene, i niewielkie rozmiary. Jakie radio ma jeszcze mniejsze rozmiary?

Samochód którym jeżdże to forde probe II. W samochodzie tym jest bardzo mało miejsca. Nie wiem jeszcze nawet gdzie umieszcze to radio.

Przejdźmy do rzeczy. jaką antene do tego radia byście mi polecili? Ja myślałem o ,WILSON LITTLE WIL i ML 145 MIDLAND i tu nasówa sie problem, ponieważ mam niski garaż i nie wiem czy to, że antena będzie sie uginała będzie miało jakis negatywny wplyw- sądze że tak, ale nie znam sie na tym. (jeśli tak to będe musiał zastanowić sie nad jakąś 30-50cm antenką) Drugim problemem jest to, że "probek" ma szyberdach w związku z tym nie wiem gdzie ta antene mógł bym umiescić. może byc na szyberdachu? nie przeszkadza to w niczym ze gdy go otwieram antena jedzie sobie do tyłu? czy może lepiej na tylnej klapie? Jednak klapa też jest podnoszona gdy otwieram bagaznik.

CB ma mi służyc gównie jako anty radar przed glinami.

Prosze o pomoc i wyrozumiałość
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

woytas pisze:Przymierzam sie do zakupu CB radia TTI TCB- 770. Nie jestem przekonany co do tego czy jest to dobry wybór, bo wyczytałem na tym forum bardzo rózne opinie o nim.
Lepiej już byłoby dołożyć te 40-50 zł i kupić nowszy model 880 chociażby ze względu na filtry które są naprawdę w radiu ważne.
woytas pisze:Podoba mi sie to radio ze względu na wygląd, cene, i niewielkie rozmiary. Jakie radio ma jeszcze mniejsze rozmiary?
no raczej nie to powinno być najważniejsze przy zakupie radyjka, no ale to twoja wola ;-) są radyjka o mniejszych rozmiarach, ale one pozostawiają sobie wiele do życzenia.
woytas pisze:Przejdźmy do rzeczy. jaką antene do tego radia byście mi polecili? Ja myślałem o ,WILSON LITTLE WIL i ML 145 MIDLAND i tu nasówa sie problem, ponieważ mam niski garaż i nie wiem czy to, że antena będzie sie uginała będzie miało jakis negatywny wplyw- sądze że tak, ale nie znam sie na tym. (jeśli tak to będe musiał zastanowić sie nad jakąś 30-50cm antenką)
Z tych dwóch weź Ml 145 Midlanda jest ona na magnesie przed wjazdem do garażu po prostu zdejmiesz, a na te 30-50 cm nawet nie patrz ponieważ to nie są antenki użyteczne.
woytas pisze:Drugim problemem jest to, że "probek" ma szyberdach w związku z tym nie wiem gdzie ta antene mógł bym umiescić. może byc na szyberdachu? nie przeszkadza to w niczym ze gdy go otwieram antena jedzie sobie do tyłu? czy może lepiej na tylnej klapie? Jednak klapa też jest podnoszona gdy otwieram bagaznik.
Na szyberdachu, magnesu (ponieważ nad takimi antenami się zastanawiasz) nie postawisz, na tylnej klapie będzie to również nieodpowiednie miejsce, a nawet niebezpieczne, według mnie najlepszy będzie to środek dachu pomiędzy szyberdachem a klapą.
STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

woytas pisze:jaką antene do tego radia byście mi polecili?
jesli chcesz na magnes-to MLke-ja takowa posiadam i jest oki

[ Dodano: 2008-08-17, 20:13 ]
woytas pisze:CB ma mi służyc gównie jako anty radar przed glinami
miskami kolego miśkami
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

cinek pisze:
woytas pisze:jaką antene do tego radia byście mi polecili?
jesli chcesz na magnes-to MLke-ja takowa posiadam i jest oki
z tych zaproponowoanych to Ml-ke , wyżej to megawatta , mam , używam , pieje z zachwytu
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

woytas pisze:CB ma mi służyc gównie jako anty radar przed glinami.
Koledzy spokojnie......... Do tego to Cobra19 DX4 i Hustler w zupełności wystarczą i wyda ok 300 zł za wszystko.

Mam nadzieje że szybko przerodzi sie to w pasje. ;-)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze:
woytas pisze:CB ma mi służyc gównie jako anty radar przed glinami.
Koledzy spokojnie......... Do tego to Cobra19 DX4 i Hustler w zupełności wystarczą i wyda ok 300 zł za wszystko.

Mam nadzieje że szybko przerodzi sie to w pasje. ;-)
ale dlaczego kosztem utopienia 300 zl .. uwazam ze normalnego czlowieka nie stac na wyrzucenie w błoto ( bo inaczej tego nie mozna ) 300 zl ... dla poczatkujacego proponuje tradycyjny zestaw U520Xl+Ml-ka sirio badz midland
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

nemiroff, bo jak to zostanie tylko jako anty, to szkoda kasy.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

spojrz na to z drugiej strony ..
1. kolega pofatygowal sie PRZED zakupem , znaczyc to moze ze sie wciagnie
2. MY ( użytkownicy CB ) bedziemy MUSIELI tego słuchać :mrgreen: :mrgreen:
a tak na powaznie . lepszy sprawdzony budżetowy zestaw niz Cobra 19 , no niestety
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
woytas
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-16, 13:58

Post autor: woytas »

Nie jestem pewien czy wiecie jak wygląda ford Probe. W srodku jest na prawde mało miejsca i chciał bym zminimalizować zasmiecenie go w srodku naprawde do minimum. Jeśli ktos wie jak wygląda, to może jakaś propozycja umieszczenia w nim radia?. Jeśli mówicie, że TTI TCB-880 będzie mniej szumiało, to moze pokusze sie na niego mimo ze ma większe rozmiary... Jeszcze sprawa anteny. Nie zbyt podoba mi sie codzienne sciąganie anteny przed wjazdem do garażu. Nie podoba mi sie też, zaproponowane przez was miejsce na antene, ponieważ nie będe mógl uzywac przez to szyberdachu.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Uniden 520xl male radyjko a wydaje mi sie ze nawet lepsze od TTI

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Dawid pisze:Uniden 520xl male radyjko a wydaje mi sie ze nawet lepsze od TTI
dobrze DAWID prawi , a co do antenki to weź kolego to :
http://allegro.pl/item414009830_antena_ ... ginal.html
lub to :
http://allegro.pl/item413460544_antena_ ... s_100.html

są to metrowe antenki i dość wydajne , jako antymisiak sprawdza sie znakomicie
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

woytas pisze:Nie zbyt podoba mi sie codzienne sciąganie anteny przed wjazdem do garażu. Nie podoba mi sie też, zaproponowane przez was miejsce na antene, ponieważ nie będe mógl uzywac przez to szyberdachu.
A ten szyberdach wyjeżdża nad dachem do tyłu,tak? Powiem może tak wydaje mi się że w tym wypadku faktycznie nie masz gdzie się rozpędzić i chyba warto byłoby sie zastanowić nad anteną montażową z możliwością składania np: którąś z Lemm-a (jeśli nie chcesz wiercić dziurki to w ostateczności zamontujesz ją na uchwycie np: do górnej części klapy) wiem że zaraz powiesz że Ci się nie uśmiecha...., ale chyba nie masz zbytniego wyjścia.Powiedz co o tym sądzisz? Może dalej będziemy razem coś "dumać" i wreszcie trafimy w coś co Ci będzie odpowiadało.
woytas
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-16, 13:58

Post autor: woytas »

Dlaczego tylna klapa będzie nie odpowiednim i nie bezpiecznym miejscem?

Nad tym unidenem 520xl tez sie zastanowie, bo ma jeszcze mniejsze rozmiary tylko czy na pewno ma lepsze parametry? Zalezy mi na tym żeby nie szumiało za bardzo z tego radia.

Tak szyberdach wyjeżdża do tyłu. hmm może umiescił by ja z tyłu dachu a szyberdachu nie odsówał bym do końca poprostu

dzięki za pomoc
STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

Na pewno u 520 jest lepszy
A czy nie mozesz wybrac konca dachu-tak by nie kolidowało to z szyberdachem?
woytas pisze:Dlaczego tylna klapa będzie nie odpowiednim i nie bezpiecznym miejscem?
moze az tak niebezpiecznym to nie jest ale jest sporo nizej niz dach-a chodzi o to by twój bat "widział inne"-im bedzie wyzej umiejscowiony -tym wiecej pola zobaczy a co za tym idzie -dla Ciebie to bedzie lepsze nadawanie i odbior
woytas pisze: Zalezy mi na tym żeby nie szumiało za bardzo z tego radia.
radio jak nie poszumi to znaczy ze nie działa-kazde szumi-tylko stopnie natezenia szumu sie roznia :-P :-D
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

woytas pisze:Dlaczego tylna klapa będzie nie odpowiednim i nie bezpiecznym miejscem?
woytas nie gniewaj się montuj sobie gdzie chcesz mi jest to naprawdę obojętne, ale napisałem niebezpieczne ze względu na to, iż widziałem jak antena z mocowaniem magnesowym zjeżdżała facetowi z tylnej klapy (możliwe jest że zostawił na wierzchu za duży zapas kabla nie wiem ). Powiedziałem mu o tym on zatrzymał się i poprawiał ujechałem jakiś kawałek i na radiu słyszę jak znowu ktoś tego samego gostka informuje o tym samym. Było to na wylotówce z Krakowa w kierunku Wieliczki za światłami więc jak się orientujesz to nie można tam zbytnio rozwinąć prędkości.Chociaż też wcale nie twierdzę, że magnes w twojej antenie i ustawiony na klapie będzie się zachowywał tak samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”