Trzaski TTI TCB-700 + antena SIRIO Omega 27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

blowup
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-08, 18:22

Post autor: blowup »

MariuszAER pisze:blowup, spokojnie za tą cene możesz kupić inne dobre radyjko, wiekszość z nas nie chowa radyjek tylko anteny.
No własnie :) Dla mnie ma służyć raczej do informacji o suszeniach naszych funkcjonariuszy.
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

blowup, ja też tak na poczatku myślałem i co , wciaga bardzo, teraz zestaw bede miał za ..... nieważne sam zobaczysz.Sprawdż swr , tylko najlepiej w szczerym polu , wówczas uzyskuje sie najlepsze wyniki pomiaru :lol:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
blowup
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-08, 18:22

Post autor: blowup »

Radio zakładał mi serwis CB i niby antena była dobrze zestrojona bo widzialem jak podłaczał tam koleś jakiś miernik.
i na pewno stroił pomiedzy blokami i przewodami wysokiego napięcia :mrgreen:[/quote]

Wiesz co, na to nie zwróciłem uwagi jutro podjade do nich i wywioze kolesia w pole by mi zestroił ten zestaw. Może te trzaski będą mniejsze bo jak cisza na radiu to jest wkurzające a chyba nie chodzi o to bym co chwile ściszał.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

blowup, szczere pole to moze lekka przesada - ale pusty parking to jest to , tylko nie pod latarnią ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

blowup, Jeżeli nie pomoże to pytaj dalej panowie coś podpowią na forum,.
Jak masz antene w którym miejscu,bo najlepiej na środku dachu :-P

poczytaj
viewtopic.php?t=3483
Ostatnio zmieniony 2009-03-08, 19:32 przez Skrzydło, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Kabel od anteny , możliwie daleko od innych kabli napięciowych w aucie :-P
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
blowup
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-08, 18:22

Post autor: blowup »

kgb14 pisze:blowup, szczere pole to moze lekka przesada - ale pusty parking to jest to , tylko nie pod latarnią ;-)
Ok tak zrobie :)
Tak jak jeszcze dzis jak jechalem probowałem mniejwiecej wykalkulować na ile km mam zasieg i narazie mam mieszane informacje.
A jaki powinienem miec ten zestaw zasięg antena ma zysku 3db.

[ Dodano: 2009-03-08, 19:33 ]
MariuszAER pisze:blowup, Jeżeli nie pomoże to pytaj dalej panowie coś podpowią na forum,.
Jak masz antene w którym miejscu,bo najlepiej na środku dachu :-P
Antena mam na tyle w Golfie obok anteny skosniej FM
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

W mieście na trzaski nic nie poradzisz, ew. możesz Rf na minimum ale nie o to tutaj chodzi. Zachęcam do zapoznania się z pojęciem "propagacji" bo to naprawdę podstawa do łączności.
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

blowup pisze:A jaki powinienem miec ten zestaw zasięg antena ma zysku 3db.
Jeso ale chłopie jesteś napakowany reklamą - ta antena tak na prawdę nie ma zysku bo zysk u niej jest ujemny - ale to już dłuższa historia - to są bzdury które wciskają sprzedawcy .

Zasięg sprawdź z jakaś stacją bazową na wolnym kanale - na litość boską nie pytaj na 19 jak Cię słychać - tylko ludzie niedoinformowani i o bardzo małym rozumku tak robią .
Powodów aby tego nie robić na 19 jest jakiś tysiąc ;-)
Tam sobie tylko ewentualnie sprawdź czy radio działa poprzez zapytanie o drogę w jakimś kierunku lub przywitanie mobilków - zobaczysz jak ludzie potrafią być mili jeśli sie ch czymś miłym zaskoczy ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
blowup
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-08, 18:22

Post autor: blowup »

Coraz więcej lapie wiedzy za co bardzo wszystkim dziękuje.
Zastosuje sie do waszych informacji i problem mój wynagrodze punktami.
PRESIDENT HARRY II popraw. ASC + SIRIO OMEGA 27,
UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

odnośnie trzasków :P he he ostatnio stałem na światłach i słyszę z głośnika trzaski przez sekundę przerwa trzaski przerwa już się zaniepokoiłem lekko że coś nie tak jest... ale... w lusterku dostrzegłem starego poczciwego autobusowego jelcza i migający kierunkowskaz idealnie zsynchronizowany z moimi trzaskami :) he he...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”