Radyjko TTI 880 + antena president

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Roman
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-07, 16:32

Radyjko TTI 880 + antena president

Post autor: Roman »

Witam
Niedawno zakupiłem zestaw radyjko TTI 880 wraz z anteną president new alaska (wszystko orginalnie zakupione w sklepie) i mam pytanko odnośnie tego zestawu, mianowicie kabel z anteny ma 4 metry długosci i czy konieczne jest skracanie kabla a potem bawienie sie ze strojeniem
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Radyjko TTI 880 + antena president

Post autor: zenobek »

Roman pisze:Witam
Niedawno zakupiłem zestaw radyjko TTI 880 wraz z anteną president new alaska (wszystko orginalnie zakupione w sklepie) i mam pytanko odnośnie tego zestawu, mianowicie kabel z anteny ma 4 metry długosci i czy konieczne jest skracanie kabla a potem bawienie sie ze strojeniem
Cze Roman.
Nic nie skracaj. Najwyżej skontroluj (zmierz) SWR. Jeśli będzie do 1,5 to po prostu ciesz się radiem. Gadaj, słuchaj i co najważniejsze nie blokuj #19. Jeśli będzie powyżej 2,5 to dostrój antenę: skróć lub wydłuż w zależności od wskazań reflektometru. Szczegółów szukaj na forum. Jak nie znajdziesz to pytaj.
Roman
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-07, 16:32

Post autor: Roman »

dzienx

[ Dodano: 2008-02-13, 18:40 ]
w sumie widzę fachowa pomoc dlatego jeszcze jedno pytanko radyjko wożę w daewoo nexia a antenka umieszczona jest na klapie bagażnika po prawe stroni (po stronie pasażera) czy lepiej było by gdyby umieścić je na środku czy nie robi to żadnej różnicy?????????
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

jest temacik w spraie umieszczenia prawidłowego anteny , jeszcze ciepłu .
Antenę na szybko odpowiem umieścić najlepiej na środku dachu . POCZUJESZ różnicę . Umieszczenie anteny ma duże znaczenie .
Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

zrobi roznice ale nie duza, takze nie kombiuj ino so cesz ze ci dziala :-)

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Roman tu masz link do temaciku o który pytasz viewtopic.php?p=8636#8636
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

kgb14 pisze:Roman tu masz link do temaciku o który pytasz viewtopic.php?p=8636#8636
kgb14 - uprzedziłeś mnie! ;-)
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

kolego Roman, przede wszystkim antena NEW ALASKA nie lubi żadnych "substytutów" typu uchwyt,magnes itp.
z tej anteny będziesz tak naprawdę zadowolony dopiero gdy ją zamontujesz w dziurce :!: :!: :!:
Nawet może dojść do tego,że na uchwycie lub magnesie możesz nie byc w stanie dobrze jej dostroić :-/ (wysoki SWR) a po włożeniu w dziurkę spokojnie uzyskasz SWR 1.1-1.3
Roman
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-07, 16:32

Post autor: Roman »

mam jeszcze jedno pytanko żeby lepiej słyszeć innych pomykających przed moim mobilem będzie zamontowanie anteny z przodu do maski silnika teraz mam na klapie bagażnika wydaje mi się że słyszę lepiej tych z tyłu
Awatar użytkownika
Gwiazdor_1992
Posty: 442
Rejestracja: 2007-04-12, 12:54
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Gwiazdor_1992 »

Roman pisze:mam jeszcze jedno pytanko żeby lepiej słyszeć innych pomykających przed moim mobilem będzie zamontowanie anteny z przodu do maski silnika teraz mam na klapie bagażnika wydaje mi się że słyszę lepiej tych z tyłu
Kolego jest jedna, podstawowa zasada: Najlepszym montażem anteny jest usytuowanie jej na dachu auta (najlepiej środek dachu, chociaż spotkałem się z opinią, że na rogu dachu też jest dobrze). Jak dasz antenkę na środek dachu będziesz słyszał dobrze tych z tyłu, jak i tych z przodu. Szerokości. :-)
VW Lupo 1.0 ALL
President Herbert I & Sirio ML
Roman
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-07, 16:32

Post autor: Roman »

kolego Gwiazdor 1992 zgadzam sie z Tobą ale ja mam antene na uchwycie sf 40 i na tym uchwycie mogę mogę tylko na klapie lub na masce miłego dnia
Awatar użytkownika
Gwiazdor_1992
Posty: 442
Rejestracja: 2007-04-12, 12:54
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Gwiazdor_1992 »

Roman pisze:kolego Gwiazdor 1992 zgadzam sie z Tobą ale ja mam antene na uchwycie sf 40 i na tym uchwycie mogę mogę tylko na klapie lub na masce miłego dnia
Hmmmm, not o moim zdaniem nic nie polepszy ci montaż na klapie z przodu. Musisz się z tym już pogodzić, ewentualnie wrzucić antenę na magnes, na dach. A po której stronie masz antene?? Prawej czy lewej??
VW Lupo 1.0 ALL
President Herbert I & Sirio ML
Roman
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-07, 16:32

Post autor: Roman »

lewej

[ Dodano: 2008-03-10, 14:10 ]
przpraszam po prawej
Awatar użytkownika
Gwiazdor_1992
Posty: 442
Rejestracja: 2007-04-12, 12:54
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Gwiazdor_1992 »

Roman pisze:przpraszam po prawej


No to jak po prawej to dobrze. Przeczytaj sobie temat o promieniowaniu anteny. Jest od bodajże w FAQ. Są rysunki itd. Serdecznie pozdrawiam.
VW Lupo 1.0 ALL
President Herbert I & Sirio ML
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Roman pisze:Witam
kabel z anteny ma 4 metry długosci i czy konieczne jest skracanie kabla a potem bawienie sie ze strojeniem
zamontuj i zestrój antenę, doprowadź kabel do miejsca w którym będziesz miał radio. resztę obetnij.
Antenę staraj się zamontować w centralnej części dachu, co pozwoli na najbardziej optymalne promieniowanie.

Roman pisze:mam jeszcze jedno pytanko żeby lepiej słyszeć innych pomykających przed moim mobilem będzie zamontowanie anteny z przodu do maski silnika teraz mam na klapie bagażnika wydaje mi się że słyszę lepiej tych z tyłu
hmmm... dziwne, bo ja zdecydowanie lepiej słyszę tych przede mną, zwłąszcza użytkowników aut ciężarowych z antenami na lusterkach i przed kontenerami.
mimo wszystko centralnie umiejscowiona antena powinna dać najlepsze efekty.





zenobek pisze:Losowo się zmienia:?:
Muszę zwrócić uwagę!
A może poprzednik zmienił, a ja kontynuowałem.
forum jest tak ustawione. róznica kolorów służy odróżnieniu jednego postu od drugiego...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”