jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
wotek2
Posty: 200
Rejestracja: 2011-07-10, 13:00
Lokalizacja: stalowa wola

jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: wotek2 »

i czy SP-3 jest naprawdę następcą (czytaj lepszy) od HFS-12? I lepiej wybrać jego?-lepszy HFS-12 ;-)
Harry III /Sirio Omega 27 / NOKIA HFS-12
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: Pietern »

_QMAN_ pisze:Jeszcze jedno pytanie,
Jak się ma
...
Widać, że ci trochę zależy... To nie ma innej drogi, jak podjechanie pod jakiś sklep/serwis i odsłuchanie kilku różnych głośników. Można pogadać z ludźmi z forum, jest tu nas sporo, ludzie są chętni do pomocy i często mają po kilka głośników - możesz się umówić i posłuchać. Pamiętaj, że to Twoje uszy będą później słuchały tego co sobie zamontujesz.
Opinie już znasz...
Teraz czas na eksperymenty by te opinie zweryfikować.
Wielu ludzi w internecie powtarza zasłyszane opinie, jako swoje, są mody na określony sprzęt, no i sporo jest ludzi plotących trzy, po trzy, byle by zaistnieć - to oni ci mają wybrać?
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: SP9 »

Pierwszy jest najstarszy.....kolejne sa nowsze, SP3 jest używany w najnowszych zestawach głośnomówiacych czy jest lepszy? Cieżko stwierdzić, jest dobry, mam go....nawet dwa i z małych głośników jak miałbym wybierać kupiłbym go jeszcze raz.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: Bodvar »

Czyli jak ja zakupiłem jakiś czas temu Farun KLS 150 to tak samo zrobiłem dobry interes jak kupując Teddego ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: Piotrek-TJE »

ja założyłem głośniczek od komputerowego zestawu 2+1 i też ładnie śmiga ;)
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: Bodvar »

Chyba najlepiej ujął to Pietern , że to moje uszy będą tego słuchać i muszę powiedzieć że zakupiony prze ze mnie Farun nie zbyt odpowiada moim :sluch:
Ostatnio zmieniony 2014-08-14, 13:01 przez Bodvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: killer »

Unideny serii ESP są dobrymi głośnikami gdy mamy nimi zastąpić ten w radiu.

Dzieje się tak dlatego że są większe i nie wiem jak to nazwać....chodzi mi o sam przetwornik elektroakustyczny, to kółko emitujace dźwięk jest większych rozmiarów. Podczas gdy mamy mocno ściszony głos a jeszcze coś słychać to nie ma problemu ze zrozumieniem dalekich i słabych sygnałowo komunikatów.

Duży przetwornik powoduje że przekaz mimo że jest cichy to bardzo donośny i zrozumiemy go bez podgłaśniania.

Polecam bez względu na markę popróbować z jak największymi które dasz radę zmieścić i estetycznie przyczepić.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: januwojt »

A ja będę z uporem maniak powtarzał , do mobila Motka RSN-4001 , natomiast na bazie jakikolwiek głośnik centralny z kina domowego , byle obudowa w drewnie i pochodnych drewna . W cenie Unidena ESP można mieć wypasiony centralny .
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: olo_r »

nie koniecznie ja mam zwykły plastik od kompa nisko srednio od stereo i kolega mi jakies kondziły założył i odciął dół w AM (mam lolka a w lolku AM jest strasznie kubłowaty) i wyszło cacy. Wyprowadził dodatkowae 2 przewody i przez zworke mam pełne pasmo a jak puszczm to mam cos w okolicy 100-350 Hz - jakoś tak czyli AM jak w pysk dał chyba wzorcowy.

Na USB też się sprawdza

nie wiem jakie to głosniki sie sprawdzaja na bazę 0 myślę, że takie co przenoszą większą część pasma bo te od zestawów 2+1 albo 4+1 satelitki to chyba od 200 Hz startuja bo nizej to subwoofer chyba. Stare Creativy sa całkiem niezłe do adaptacji tylko nie pamiętam jak tam z Ohmami 4 czy 8??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: cassiopeia »

olo_r pisze:jakies kondziły założył i (...) mam cos w okolicy 100-350 Hz
coś nie bardzo. kondensatory obcinają dół a nie górę. a okolice 200Hz to niskie jeszcze tony ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: alban »

Motka jest bardzo dobrym głośnikiem i jak nie ma miejsca to można go zamontować w taki sposób

Obrazek

i w niczym nie przeszkadza bo akurat jest pod kolanem i komunikaty wyraźnie i dobrze słychać. Uchwyt tylko trza pomalować i gitara Obrazek
Napewno taki montaż jest lepszy niż pod fotelem.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: olo_r »

cassiopeia pisze:
olo_r pisze:jakies kondziły założył i (...) mam cos w okolicy 100-350 Hz
coś nie bardzo. kondensatory obcinają dół a nie górę. a okolice 200Hz to niskie jeszcze tony ;-)

No właśnie mi założył kaskadowo 3 sztuki i nie pytaj co one tam obcięły ale jak zewrę to jest spowrotem kubeł.

Wiem, ze zawęził pasmo ale dokładnego zakresu nie znam - jest selektywnie, Dół też zgubił.

Moge zapytać dokładnie
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: abarth »

podepnę się pod temat. szukam głośniczka tak do 30zł max fajnego. czytałem że polecacie nokię a co powiecie o MAAS KLS-250? to ten z giełdy od Rokefeler27-a głośnik ten do współpracy z Herbertem 2
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Caps

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: Caps »

Szukaj nokii NFS-12. można za parę zł. kupić.
maas KLS250 miałem - taki sobie. nokia go bije na łebek ;-)
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Odp: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: djmarco »

abarth pisze:podepnę się pod temat. szukam głośniczka tak do 30zł max fajnego. czytałem że polecacie nokię a co powiecie o MAAS KLS-250? to ten z giełdy od Rokefeler27-a głośnik ten do współpracy z Herbertem 2
Wstrzymaj się. We wtorek wracam do domu. Kumpel na "złomie" ma ich kilka. Z tego co już wcześniej z nim rozmawiałem to chce za jeden 40PLN wiec z shipem zmieścisz się w 50PLN. Głośniczki używane i noszą ślady użytkowania ale sam wziąłem od niego jeden a oddałem mu nowy sp3 tylko z sp3 przylutowałem kabel bo on w swoich nie miał kabla ale jak byś brał to przy przylutował chyba, że sam sobie to zrobisz.
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”