Słuchawki do CB

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Słuchawki do CB

Post autor: kubaopp »

Witam chcę kupić słuchawki do Cb radia , coś godne polecenia w rozsądnych pieniądzach .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Słuchawki do CB

Post autor: januwojt »

Panasonic RP-HT 161 . Używam do KF-u . Tanie , maja skromne pasmo przenoszenia (mimo zapewnień producenta) , ale dzięki temu szum jest znośny w nich , a zakres mowy przenoszony bardzo dobrze . Lekkie i nie męczą na głowie mimo kilku godzin. Przetestowałem wiele i te zostały , mimo że mam inne markowe do audio .
http://www.ceneo.pl/15455216" onclick="window.open(this.href);return false;

Będziesz musiał zrobić tłumik , jak będziesz chciał podpinać do radia na wyjście EXT Speaker , chyba że radio ma wyjście typowo słuchawkowe.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Re: Słuchawki do CB

Post autor: kubaopp »

Mam wyjście typowo słuchawkowe , dziś podłączyłem takie słuchawki od telefonu wciskane w uszy i wydaje mi się że gdy ściszyłem dość mocno radio tło stało się tak jak by cichsze i zacząłem słyszeć dokładnie te słabe stacje , przy jednej stacji która szła bez esowo dodatkowo skręciłem lekko RF szum wycięty praktycznie do zera a stacja była nadal słyszalna i co najlepsze w Logu ;-) po odłączeniu słuchawek w głośniku nie było słychać kompletnie nic ;-)
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Re: Słuchawki do CB

Post autor: Francuz »

kubaopp pisze:po odłączeniu słuchawek w głośniku nie było słychać kompletnie nic ;-)
To pierwsza sytuacja gdy słuchawki wygrywają, a kolejną jest to gdy woła do Ciebie kilkanaście stacji jednocześnie (np. podczas aktywacji górskiej).
Nie wspomnę o tym, że domownicy i sąsiedzi nie muszą przecież słuchać Twojego radia bo nie uwierzę, że to uwielbiają :mrgreen:
Oprócz tych w/w Panasoniców, które używam i polecam mam też MODECOM MC-826 - jest na nich większy komfort odsłuchu niż na Panasonicu, a dodatkowo mają mikrofon.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 461
Rejestracja: 2014-05-27, 12:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Słuchawki do CB

Post autor: kurdolf »

Poszukaj może gdzieś znajdziesz od tego skanera http://www.konektor5000.pl/index.php?p9 ... wyscigi-f1" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: CRE8900 FD-1818 mod. Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Motorola RSN4001A
Baza:
Uniden USC 230 + Dipol
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Słuchawki do CB

Post autor: SP9 »

Najzwyklejsze i najtańsze na pałąku dadzą lepszy komfort niz odsłuch na głośniku, no i jak nadmienił Francuz ... spokój domowników , szczególnie jak sie mieszka w bloku i ma małe mieszkanie a wieczorne ślęczenie przy radiu nikomu nie przeszkadza
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Re: Słuchawki do CB

Post autor: kubaopp »

spoko loko takie z mikrofonem nie potrzebne , same słuchawki wystarczą
ML145 +DNT Strato FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”