Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: fifi »

Witam, czy ktoś miał z tym styczność jak to działa na bazie ?, wiem że wraz ze wzmocnieniem sygnału odbieranego pewnie wzmocnią się zakłócenia. Jak to pracuje w rzeczywistości czy warto mieć takie urządzenie ?. Posiadam także eliminator zakłóceń taki https://www.youtube.com/watch?v=L0zsDwPgY5w" onclick="window.open(this.href);return false;. Lub czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry przedwzmacniacz z dopałem w rozsądnej cenie, chociaż chciałbym się dowiedzieć jak pracuje ten Zetagi HP 28.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: marekb »

Kl 203p,jak się popsuje tanio naprawisz a działa względnie .
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: cassiopeia »

Tylko czy kl203p to zetagi hp28?
Marek nie udzielasz odpowiedzi na zadane pytanie.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: marekb »

Kolega pytał też o dopał z przedwzmacniaczem.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: cassiopeia »

Przepraszam przeoczylem slowo dopal w pierwszym poscie :-/
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: fifi »

To ja już nie wiem który przedwzmacniacz pracował by lepiej Zetagi czy kupić tego KL- 203p. Podłączone by było tak, od anteny - przedwzmacniacz - x phaese - radio.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: cassiopeia »

U mnie tak kiedys dzialal przedwzmacniacz
https://youtu.be/CL7AuQ2KqyI" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: fifi »

Hmm, czyli ściąga całkiem inne pasmo, mam podobnie jak dojade w x-phease środkowym potencjometrem w lewo a 3 chyba w prawo to na niektórych kanałach łapie jakieś radia h... wie co. Dzisiaj będę miał do testów KL-200P to sprawdzę. Właściciel urządzenia Zetagi HP-28 odpisał mi
" Witam w tym sprzęcie to nie tak jak w kl 203p ze wzmacnia szumy tylko modulacja jest taka jaka była jak cos jest 2w 1 czyli jedne jest do du.. .Fajnie to działa na SSB na propagacji ,koledzy słabo odbierają ,albo wcale a ja pstryk i mam korespondenta. W AM też fajnie odbiera wzmacnia troszkę szumu ale więcej modulacji "

Ale i tak nie będę miał porównania do Zetagi :-/
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Re: Wzmacniacz sygnału Zetagi HP 28

Post autor: fifi »

No i wtedy testowałem to kl200p i powiem tak, działać to jakoś działa, stacje bazowe oddalone o jakieś około 23km z 7-9s wskoczyło na +30, zakłócenia jak miałem na 7s to także podbijało na +30 :) ale akurat wtedy miałem duże zakłócenia. Tak jak u kolegi wyżej na filmiku z youtube tu też na niektórych kanałach ściągało jakieś radia itd.. W mobilu także czuć różnice, chociaż szkoda że nie ma możliwości ustawiania czułości pokrętłem tylko pstryk i jest ful. Jutro zawita do mnie na pokład ZETAGI HP 28 to za kilka dni zdam relacje bo bida o tym sprzęcie jest wszędzie :-/

edit....

chciałem się jeszcze zapytać, gdybym chciał podpiąć dopał 100 wat bo to urządzenie jest do 50w, czy by mogło być tak Radio-przedwzmacniacz-i dopiero dopał 100 wat ? i gdybym jeszcze chciał zapiąć x-phease czy nie było by za dużo urządzeń już podpiętych pod radio ? czyli przy samym radiu, X-PHEASE - ZETAGI - DOPAŁ i jeszcze być może miernik wat/swr.Wszystkie łączenia między urządzeniami około 40cm będą kablem i wtykami RF-7 taki sam jak przewód antenowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”