Parrot Pal P-130 - wydajny głośnik aktywny

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Parrot Pal P-130 - wydajny głośnik aktywny

Post autor: AntekPabianice »

Skorzystałem z promocji i zakupiłem do skanera:
http://www.konektor5000.pl/index.php?p2 ... -glosnosci" onclick="window.open(this.href);return false;

Pierwsze wrażenia:
Nie za duży, całkiem estetyczny,porządne wykonanie, sporo przydatnych dodatków :hopla:

Zalety:
Głośnik aktywny, więc doskonale nadaje się do skanera, który tylko z takimi współpracuje (leń ;-) )
Przydatne akcesoria, z którymi nie spotkałem się wcześniej w innych głośnikach, jak ramka, przy pomocy której można zamontować głośnik do radia, z odpowiednio dużym zakresem regulacji. Bez problemu mogę przypiąć głośniczek do Yaesy FT-450D. Fajne rozwiązanie to uchwyt z zatrzaskiem przykręcany do ramki, który wsuwamy w odpowiednie wycięcie. Łatwo można głośnik odpiąć w zależności od potrzeb.
Głośnik może być zasilany z zewnętrznego źródła, bądź z baterii, na które jest miejsce z tyłu.
Dźwięk całkiem przyjemny, wyraźny, może trochę za mało wysokich tonów. Działa, jakby miał na stałe załączony Hi-Cut. No i zdecydowanie głośny. Na te 3 W mocy potrafi zaskoczyć.
Nagrywanie i wyjście na dodatkowy głośnik/słuchawki.

Wady (są, nie może być za słodko):
Kabelki trochę sztywne, ewidentnie winna jest izolacja.
Potencjometr obraca się ze zbyt dużym oporem (może z czasem się wyrobi), zbyt krótki, ciężko złapać palcami i obracać.

Parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmik z kanału Konektora:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3TOAeC7oP2U[/youtube]

Subiektywnie, jestem zadowolony z zakupu. Obiektywnie, każdy powinien sam ocenić, jednak za tą cenę...
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”