Team TS-6M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Czułość z fabryki wyszła ~0.4 uv w am 0.15 fm przy 12db
Po regulacji 0.36 w am i fm bez zmian. Bez ingerencji w podzespoły raczej nic więcej się nie wyciśnie. Filtrów zmieniać raczej nie ma sensu.
Modulacja fabrycznie prawie 100%
filtry dobrze radzą sobie z samochodem. Ale to tdci więc nie ma tragedii z sianiem.
Wszystkie testy na antenie ss1200
Asc ucina za dużo, być może da się coś z tym zrobić.

Przede mną trochę km w trasie, podzielę się wrażeniami po powrocie.
857d
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Panie drogi, jak uda się zrobić coś z ASC, być może będę świecił oczkami przed Tobą aby i w moim coś dłubnąć ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Teoretycznie od asc jest kręcioł na płycie :-)
857d
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Zupełnie zapomniałem o nim...tylko nie wiem czy jest sens i ile uda się poprawić...może jutro zabiorę się za zabawę ;)

Szansę na radio radzące sobie z zakłóceniami mojego samochodu upatruję już chyba tylko w Herbercie. Coraz większą ochotę mam spróbować kolejny raz innego radia. Tylko jego wielkość...
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Team TS-6M

Post autor: digitec1 »

sabur, jakie masz auto/silnik w nim?
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Team TS-6M

Post autor: Hasan-Łódź »

kedar1 pisze:Czułość z fabryki wyszła ~0.4 uv w am 0.15 fm przy 12db
Po regulacji 0.36 w am i fm bez zmian. .
czułość jak najbardziej poprawna jak dla radiotelefonów tej klasy, rozpieszczają Cię radia wstęgowe ;)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: Team TS-6M

Post autor: sabur »

digitec1 pisze:sabur, jakie masz auto/silnik w nim?
Na chwilę obecną radio jeździ w almerze 1.4. Nie wiem skąd płyną zakłócenia. Mają stały poziom. Ogólnie rzecz ujmując, odechciewa mi się cb w tym fantastycznym pojeździe. Radio Team muszę pochwalić bo lepiej filtruje niż valery i pro 120 ale mimo wszystko słychać bzyczenie i tylko wyłączenie silnika pomaga ;-)

Jakieś cb jest - team z piratem, więc do innych mobili mam co włożyć na trasę a koło wakacji jak zmienię samochód kupi się coś docelowego. Do tego czasu szkoda wydawać kasy na testy.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

kedar1 pisze:Modulacja fabrycznie prawie 100%
jeżeli powyższe, to czy jest sens dokładać do tego CB mikrofon ze wzmocnieniem?
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

info z sieci, żeby wyłączyć beepanie należy usunąć element zaznaczony na zdjęciach

ObrazekObrazek
857d
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Zrobiłeś już z radiem trochę km? Jak Twoje odczucia?

Ja wyrzuciłem radio z auta :pirat: zakłócenia dobijają mnie... Tak czy siak, będę coś w temacie działał, bo w najbliższych dniach kupię nową antenę: omegę 27 lub deltę 27. A za jakiś czas jak znajdę godny uwagi egzemplarz herberta lub unidena 540, kupię i sprawdzę czy owiane legendą filtry dadzą radę z moim "sreberkiem" na kółkach ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Hasan-Łódź pisze: rozpieszczają Cię radia wstęgowe ;)
zapewne masz rację, znajomy u którego byłem na strojeniu skomentował moje wygórowane wymagania bardziej dosadnie ;-)
sabur pisze:Jak Twoje odczucia?
przejechałem z tym radiem ~1500km w różnych warunkach (trasa, miasto, przedmieścia itp) i może być ;-)
zapewne ta odpowiedź cię nie usatysfakcjonuje więc postaram się trochę rozwinąć, obserwacje prowadziłem w ruchu, tzn żadnych specjalnych ustawek z mobilami/bazami, po prostu jechałem, kręciłem gałami i gadałem z mobilami (99,9% na AM#19), próby bez żadnego sprzętu specjalistycznego, głównie na ucho.
opinia jest czysto subiektywna i nie jest przez nikogo sponsorowana :-P

zalety:
małe
proste w obsłudze, bez zbędnych funkcji i gadżetów
przyzwoita jakość wykonania,
przystępna cena
u mnie dobrze radziło sobie z zakłóceniami od samochodu ( jedyne co wpadało to zamek centralny ), ale mam tdci więc to nie jest poważny przeciwnik ;-p
dobry rf gain, łatwy do wyczucia
przyzwoita modulacja ( fabrycznie miałem ustawione prawie 100%)
nowe na gwarancji ;-)

wady:
wyświetlacz mało czytelny jeżeli nie patrzymy na niego na wprost
zbyt jasny wyświetlacz i męczący kolor, w nocy kabina podświetlona, brak możliwości ściemnienia ( bez ingerencji )
kabel zasilający sztywny
ASC słabo radzi sobie z dłuższymi antenami (np ss1200) w tłoku na #19
pipnięcie przy włączaniu/wyłączaniu ASC i przy innych okazjach, bardzo głośne i irytujące, z tego co zdążyłem się zorientować jedyna możliwość wyłączenia to ingerencja lutownicą na płycie.
rf gain działa tylko w AM, w FM brak jakiejkolwiek reakcji przy kręceniu gałą, :shock:
mikrofon mały i bardzo lekki, sprawiający wrażenie zabawki, przy większej dłoni ciężko nim operować.

uwagi odnośnie ASC
na antenie 2m ( ss1200) i rozkręconym rfg na max ( ss1200) na trasie jest OK, na obszarach podmiejskich zaczyna rwać komunikaty, w mieście trzeba korygować rfg bo radio się gubi. ASC potrafi rwać komunikaty 7s i nie przepuszczać czytelnych na poziomie 3-4s
realny zasięg w trasie ( w ruchu ) na tej przy załączonym ASC wynosi około 5km

na antenie TL ( solar 204) przeciążenie ASC jest trochę mniej odczuwalne, generalnie uwagi te same, może trzeba delikatnie mniej skręcać rfg w centrum miasta, zasięg na ASC podobny

na metrowej prętówce ( omega 27) jest przyzwoicie, ASC wyraźnie mniej się męczy, choć i tak w wawie w godzinach szczytu trzeba się skręcać. odnośnie zasięgu to będąc w centrum wawy mogłem słyszeć potyczki intelektualne kierowców na obwodnicy, co daje orientacyjny zasięg około 3-4km

ogólnie, jest przyzwoicie, regulacja ASC na płycie pozwala przypuszczać,że da się to poprawić bo na ucho to ucina końcówki i początki komunikatów. czasem wycina też coś ze środka ( spadki siły sygnału, pojazdy w ruchu, antena się buja itp)

kombinacja ustawienia rfg i ręcznie sql daje lepsze efekty niż ASC, ale zmusza do częstych korekt rfg jak pojawiają się źródła zakłóceń typu sygnalizatory, szpital itp. na tego typu zakłócenia ASC reaguje szybko.

uwagi odnośnie funkcjonalności
małe, można wszędzie wcisnąć, na panelu z przełącznikami tylko niezbędne rzeczy, na antymisia nic więcej nie będzie potrzebne.
osoby z dużymi dłońmi mogą mieć problemy z mikrofonem i z kręceniem gałeczkami

odbiornik/nadajnik
dość szeroki, odstrojone radia będą czytelne, brak zniekształceń i efektu kubła, ale propka i przebitki bardziej się będą dawać we znaki.
czułość lekko poniżej 0,4 uV, do mobila jest ok,
ale bardziej wymagający, słuchając zaszumionych ale wyraźnych komunikatów ( 1-2s) będą czuli niedosyt, bo przy lepszej czułości spokojnie można by było ten sygnał "wyciągnąć" z szumów.
odnoszę wrażenie, że na antenie 2m radio lepiej nadaje niż odbiera, wielokrotnie miałem sytuację pytając "mobilki jak mnie słychać i gdzie :shrek: , często dostawałem ledwo słyszalne odpowiedzi że bardzo dobrze
w kwestiach nadawania nie ma się do czego przyczepić, jest poprawnie.
rfg zaczyna działać od godziny 12, potem na małym zakresie ruchu jest duży przyrost tłumienia.


filtry
z zakłóceń od samochodu, jedynie słyszałem zamek centralny, absolutnie w niczym to nie przeszkadza.
silnik i praca innych urządzeń nie wpływa na radio.
silnik to 2,0 tdci ( diesel na CR ), więc nie jakiś groźny przeciwnik, antena w dziurze na dachu i zasilanie mam bezpośrednio z aku.
przy wyłączonym asc, zdarza się że coś z zewnątrz wpadnie (np. sygnalizator)
generalnie ok.

audio
nie wypowiem się odnośnie wbudowanego głośnika, korzystam z zewnętrznego ( RSN),
odsłuch na nim jest neutralny, ani basowy, ani sopranowy. szumy brzmią trochę cyfrowo, ale mowa bez zniekształceń.
generalnie wszystko poprawnie

podsumowanie
dobry stosunek cena do jakości, nowe, przyzwoite radio za 220pln
na #19 i pytanie o misiaki wystarczy w zupełności
jeśli ktoś potrzebuje cokolwiek więcej, to potrzebuje inne radio ;-)
857d
sonyy
Posty: 116
Rejestracja: 2013-07-15, 20:00
Lokalizacja: rdm

Team TS-6M

Post autor: sonyy »

Czy może ktoś wytłumaczyć do czego służy środkowy przycisk na gruszce ? Wiem że to od jakiegoś dzwonka, ale do czego to ma służyć ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

instrukcję czytaj ;-) jak trzeba tłumaczyć, to pisz... pomożemy :-D
Call tone
If you press the call key ( 5 ) [BP] while holding the transmit key ( 4 ) [PTT], a calling tone will be transmitted and can be heard by other participants, provided their radio is set to the same channel and the same modulation type.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
sonyy
Posty: 116
Rejestracja: 2013-07-15, 20:00
Lokalizacja: rdm

Team TS-6M

Post autor: sonyy »

Hmm jedyne co zrozumiałem to to że trzeba przytrzymać przycisk bp i nadawanie na gruszce wtedy...? dalej nie wiem o co biega :-/
sonyy
Posty: 116
Rejestracja: 2013-07-15, 20:00
Lokalizacja: rdm

Re: Team TS-6M

Post autor: sonyy »

Pieczar pisze:instrukcję czytaj ;-) jak trzeba tłumaczyć, to pisz... pomożemy :-D
Call tone
If you press the call key ( 5 ) [BP] while holding the transmit key ( 4 ) [PTT], a calling tone will be transmitted and can be heard by other participants, provided their radio is set to the same channel and the same modulation type.
Chyba potrzebuję pomocy bo nie ogarniam o co chodzi ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”