Team TS-6M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Team TS-6M

Post autor: Florek »

Nie bede mial tego radia zrezygnowalem z zamowienia wezme cos innego.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Team TS-6M

Post autor: ivan161 »

Pieczar co możesz napisać o radiu po dłuższym użytkowaniu? Może jakiś film?
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Po odwyku od CB spowodowanym mega zakłóceniami w moim samochodzie, wracam do gry i kolejnego podejścia do tego tematu.

Kupiłem opisywane radio. Zobaczyłem ile będzie warte. Opinia Pieczara przekonała mnie bo miał 120 pro, realistic 435, czyli radia, które miałem/rozważałem kupić a teraz został na jakiś czas z team. Nie kosztuje majątku, więc raz kozie śmierć ;) Po weekendzie dostanę paczkę i zdam relację z moich odczuć.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

już trochę mam to radio... w zasadzie podtrzymuję to co pisałem ostatnio, rzeczy jakie możnaby poprawić w Team TS-6M to czasami urywające komunikaty ASQ, ale jak pisałem mnie to aż tak nie drażni (zauważyłem to zarówno na AS jak i na ML), ktoś mógłby się przyczepić do RFG, bo skręcając poniżej g. 12 do zera, nie odczuwam różnicy (ale znowuż nie robię tego często, po zjechanie RFG do 12 z reguły wycina chłam, który czasem się zdarza w mieście), ale dla mnie działa ok.

Jest jeszcze jedna rzecz zauważona, której w normalnym użytkowaniu bym nie zauważył. Bawiąc się gałami wyszło mi coś takiego, że jak SQ damy na minimum (ASQ wył.), to kręcą RFG od max do min od pewnego momentu jest stały szum i nie da się całkowicie zrobić absolutnej ciszy.

Radio nie jest tępe jak Yosan 120, wpuszcza odległe komunikaty nawet z dużym szumem i są te komunikaty zrozumiałe (na włączonym ASQ). Nie ma "efektu Realistic'a", czyli ciągłego kręcenia gałami, żeby radio jakoś ustawić. Wiadomo, że to CB, i jakieś coś wpadnie czasem, ale są to sporadyczne przypadki u mnie.

Jak dla mnie zaj... radio :) stosunek cena/jakość/użyteczność doskonała :)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Team TS-6M

Post autor: tarnus »

Team TS-6M to jeden z wielu produktów Anytone produkowany na zamówienie dla niemieckiej firmy Team. Takie samo VCO zapuszkowane w identycznej obudowie, te same elementy, tych samych producentów. Nawet specyficzny dla inżynierów z Anytone sposób projektowania PCB. No i biały nadruk z datą, identyczny jak w produktach Anytone i innych.
Zasadniczo główny schemat nadawczy i odbiorczy identyczny jak w AT-300 i AT-310 zwanymi Symfonia. Z tym że AT- 300 czy też AT-310 nie mają RF-Gain ale za to mają poprawione przełączanie AM/FM na naszą prośbę, bo się okazało że w AM cieknie szum i modulacja FMu do wzmacniacza mcz.
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

Tarnus, znaczy się dobre czy niedobre? ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Team TS-6M

Post autor: Piotrek-TJE »

A jeśli przyszłoby porównać TS-6M vs Yosan Pro 120 vs Legend 3 - które z nich byście wybrali?
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: Team TS-6M

Post autor: sabur »

Pieczar pisze: Radio nie jest tępe jak Yosan 120, wpuszcza odległe komunikaty nawet z dużym szumem i są te komunikaty zrozumiałe (na włączonym ASQ). Nie ma "efektu Realistic'a", czyli ciągłego kręcenia gałami, żeby radio jakoś ustawić. Wiadomo, że to CB, i jakieś coś wpadnie czasem, ale są to sporadyczne przypadki u mnie.

Jak dla mnie zaj... radio :) stosunek cena/jakość/użyteczność doskonała :)
Oby filtry były dobre a powinienem być i ja zadowolony.
Pytanie o SQ: czy ustawiając go na granicy szumów lub lekko powyżej, działa tak zdecydowanie jak w pro 120? Inaczej, czy dostaje czkawki przy komunikatach?
Głośnik jest głośniejszy od Yosana? Tam szału nie ma i montując np przy konsoli czasami brakowało mocy w radiu aby wyraźnie słyszeć co próbuje przekazać ;)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Team TS-6M

Post autor: tarnus »

Pieczar pisze:Tarnus, znaczy się dobre czy niedobre? ;)
_Moja_ opinia, dobre.
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

sabur pisze:Oby filtry były dobre a powinienem być i ja zadowolony.
jutro jadę w trasę to sprawdzę, będę porównywał do ostatnich cymbałków ;) ale jest dobrze, przynajmniej u mnie, napiszę
sabur pisze:Pytanie o SQ: czy ustawiając go na granicy szumów lub lekko powyżej, działa tak zdecydowanie jak w pro 120? Inaczej, czy dostaje czkawki przy komunikatach?
w sumie nie pamiętam, jutro sprawdzę i napiszę
sabur pisze:Głośnik jest głośniejszy od Yosana? Tam szału nie ma i montując np przy konsoli czasami brakowało mocy w radiu aby wyraźnie słyszeć co próbuje przekazać ;)
ja w moim szczeniaku CB mam nisko przy podłodze przy nogach, teraz jeżdżę z głośnikiem zewnętrznym umocowanym na desce i nie pamiętam jak to było wcześniej, o ile dobrze pamiętam to jest lepiej niż ostatnio posiadanym Yosanie JC-350. Jutro też sprawdzę i napiszę ;)
tarnus pisze:_Moja_ opinia, dobre.
:bravo:
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

I jak po trasie? Mając na względzie Twoje słowa,jestem mocno ciekaw działania radia. :->
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

napiszę dziś późnym wieczorem, z rodzinką i dzieciakami jednak nie da się ;) dziś jadę sam do Wa-wy, to spokojnie oblecę tematy :) radyjko oczywiście potwierdziło swoją zacność ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

jakie są wymiary radia, bo na necie różnie piszą?
857d
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

168 mm x 40 mm x 125 mm wg jakiegoś pdf z manualem o radiu ;)

http://www.diesnerfunk.de/downloads_pup ... CD_rev.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Szerokość 125?
Pasowało by :-)
857d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”