Team TS-6M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Na to wychodzi :-) Mnie też cieszą małe wymiary.

:shrek: Nie mam jeszcze radia, nie wiem jak pracuje a znalazłem już schemat modów ;)

Jak wie ktoś o co chodzi, proszę o kilka słów opisu. ;-)
http://diesnerfunk.de/downloads_puplic/ ... m-mods.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Team TS-6M

Post autor: KubaLu »

Nic specjalnego z modów tam nie ma - odblokowanie kanałów (tylko poco przy AM/FM) oraz opisane PR'ki.
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Team TS-6M

Post autor: tarnus »

KubaLu pisze:Nic specjalnego z modów tam nie ma - odblokowanie kanałów (tylko poco przy AM/FM) oraz opisane PR'ki.
Oj tam. Nie bądź taki brutalny i nie odbieraj satysfakcji z odkrywania takich rzeczy :-)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Satysfakcja może jest, ale 120 kanałów bez ssb jest absolutnie zbędne ;-)
857d
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

sabur pisze:Oby filtry były dobre a powinienem być i ja zadowolony.
W poprzednich radiach zawsze słyszałem na "rozkręconych" gałkach prawą elektryczną szybę i tylną wycieraczkę. W Teamie słyszę tylko prawą szybę. Po włączeniu ASQ u mnie nie słychać żadncyh zakłóceń od auta.
sabur pisze:Pytanie o SQ: czy ustawiając go na granicy szumów lub lekko powyżej, działa tak zdecydowanie jak w pro 120? Inaczej, czy dostaje czkawki przy komunikatach?
Tu jest różnie, jak jest spokojniej w eterze, to nie czka. Jak jest tłoczno i krzyczą jeden przez drugiego, to potrafi dostać czkawki. Ale ja zawsze zapinam ASQ i doregulowuję się RFG w zależności od tego co się dzieje w okolicy.
sabur pisze:Głośnik jest głośniejszy od Yosana? Tam szału nie ma i montując np przy konsoli czasami brakowało mocy w radiu aby wyraźnie słyszeć co próbuje przekazać ;)
Głośnik jak dla mnie jest basowy i np. nie ma porównania do Realistica czy Stabo. W moim układzie montażu, gdzie w minivanie łeb mam pod sufitem, a radio przy nogach, to jak coś dolatuje z odleglejszego nadawcy, to czasem ciężko zrozumieć. I już teraz wiem po co mam głośnik zewnętrzny na pulpicie, bo właśnie ta basowość przy podłodze mi nie pasowała. Ale myślę, że w zwykłej osobówce będzie spoko, tym bardziej, że te okazjonalne trzaski i szumy znośniej brzmią z fabrycznego głośnika ;-)

To chyba tyle w mojej subiektywnej opinii :-)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Mam radio od kilku godzin.
Niestety w moim samochodzie zachowuje się jak każde inne co miałem, czyli wyłapuje dokładnie te same źródła zakłóceń - nawiew oraz coś od silnika. ehh. Zostać zostanie u mnie choćby jako zapasowe radio.

Na postoju ASQ działa przyjemnie. W mojej okolicy dzisiaj do południa dzieje się coś niesamowitego - kocioł w eterze( trzaski, piski) o jaki wcześniej trudno było ;) i do tego ruscy...;) Mimo to, radio wpuszczało tylko lokalne komunikaty oraz bardzo sporadycznie na ułamek sekundy jakiegoś bardzo donośnego ruska.

Pieczar - od jakiego zakresu widzisz zmiany w działaniu rf-g? U mnie dopiero od ok 15 da się zauważyć zmianę czułości.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Team TS-6M

Post autor: SP9 »

Ten team TS6m jakie ma podświetlenie na fotkach sa 2 niebieskie i czerwone...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Obecna wersja radia ma niebieskie podświetlanie.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

sabur pisze:Pieczar - od jakiego zakresu widzisz zmiany w działaniu rf-g? U mnie dopiero od ok 15 da się zauważyć zmianę czułości.
U mnie też gdzieś tak będzie. Pisałem kiedyś, że jak ktoś się uprze, to może to poprawić.

Ja wczoraj jadąc do stolicy, na minimum sq bardzo długo słyszałem angielskie modły "pray the lord" i takie tam, jakby to gdzieś niedaleko było.

Podświetlenie jest niebieskie, czerwone było w poprzedniej wersji bez wyświetlacza ciekłokrystalicznego.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Zrobiłem wczoraj niespodziewaną trasę 400km i sam nie wiem co sądzić o radiu, dlatego nie wydaje końcowej oceny.

Obecnie mam 4 anteny i w zależności jaką postawie na samochodzie, tak też działa radio. Antena presidenta ok 80cm działa najprzyjemniej, tj. ściga wyraźnie najmniej syfu dzięki czemu radio aż tak nie szumi. W trasie byłem z kikutem Piratem z racji potwornie mocnego megnesu oraz... jest mój. Tego zestawu nie polecam. Z piratem dobrze działa pro 120 być może przez swoją lekką głuchość ale stabilny sq trzyma komfort akustyczny nawet przy tak małej antenie. Z Team asq szaleje i dopiero skręcanie rfg dawało poprawę. Tego nigdy nie robiłem w yosanie ;)

Oddam te pożyczone a kupię omegę lub 1m helikal i przykręcę do klapy bagażnika i wówczas zobaczę co warte jest radio.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

sabur pisze:dopiero skręcanie rfg dawało poprawę. Tego nigdy nie robiłem w yosanie ;)
ja tego też nigdy nie robiłem w Yosanie, praktycznie zawsze RFG rozkręcony był na max
sabur pisze:Obecnie mam 4 anteny i w zależności jaką postawie na samochodzie, tak też działa radio.
u mnie Team jeździ(ł) z AS-100, ML-145, Firestikiem i zawsze pracowało podobnie, owszem ASQ czasem wariuje, a w mieście trzeba się skręcić RFG (przecież od tego jest)

może to jest potwierdzenie, że każde radio może inaczej w każdym aucie się sprawować... ja np. na fali piania na forum nad H3 zakupiłem go i szybciej niż kupiłem sprzedałem, bo nie wytrzymałem z nim
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Team TS-6M

Post autor: sabur »

Różnice w pracy uświadczyłem mając pro 120 i pirata. Idealny mobilny zestaw do pracy jaką miałem przez studia - obsługa flot samochodowych. Przerobiłem z cb pewnie z 30 samochodów i bodaj tylko na 2-3 dawał ciała....w tym w moim prywatnym nissanie :mrgreen: stąd też ciągłe zmiany radia bez zmiany anteny-byłem z niej zadowolony.

A aby było weselej, wczoraj 200km Team zrobił w takim scenicu jaki masz :-) 1.9dci 102kuce. Nie licząc szyb, zakłóceń nie zbiera z tego samochodu.
Muszę przetestować radio z dłuższą anteną. Wczoraj przez jakiś czas jechałem na ustawieniu sq na minimum a rfg tak aby nie zbierał szumu z eteru. Byłoby git gdyby nie zasięg na piracie w zakresie 1-2km ;-)

Nie jestem pasjonatem cb. Potrzebuję go do monitorowania sytuacji drogowej, dowiedzieć się o ewentualnych strażnikach dróg i sporadycznie dopytania się o coś innych mobili. Na chwilę obecną najbardziej zadowolony byłem z pracy pro 120 pomimo ułomnej obsługi i innych jego wad. Chciałbym mieć radio które nie będzie robić ciągłego kszzzz kszzz , czy rwane jaaaaa kkkkkk tmmmmm drżkaaaaaa... może czas na kolejną pozycję z listy planowanych radioodbiorników: uniden 68 po tuningu :evi:
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Dziś przyszło mi to radio. I mówiąc delikatnie jest przygłuche.
Być może to kwestia tego, że jeżdżę na codzień z radiem z czułością poniżej 0.2uv.
Pojeżdżę trochę i pewnie dam na strojenie. Mam nadzieje z coś się poprawi.

Rozmiar, funkcjonalność ok jak na antymisia.
Radia słucham na motce rsn i audio nie powala.
Na wyświetlacz trzeba patrzeć na wprost inaczej jest nieczytelny
Wszystkie drobne wady będą do zaakceptowania pod warunkiem że da się poprawić tą czułość strojeniem.
857d
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Team TS-6M

Post autor: Pieczar »

Nie porównuj antymiśka za ~200 zł do sprzętów, które masz w podpisie. Trzeba mierzyć siły na zamiary. W klasie tanich antymisiów uważam (moim laickim okiem), że daje radę i pogania niektóre polecane radia.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Team TS-6M

Post autor: kedar1 »

Mam świadomość, że radio kosztuje cirka 220pln. Tak jak pisałem, o ile da się tą czułość poprawić to będzie ok.
Rfg działa prawidłowo.
Na temat asc się nie wypowiem, muszę jeszcze poobserwować.

Najbardziej wkurzające jest pipanie przy jego właczaniu i przy innych funkcjach. Jeszcze nie znalazłem jak to wyłączyć ;-)
857d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”