CRE 8900

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

CRE 8900

Post autor: fifi »

Program tragedia, niech nikogo ręka nie świerzbi żeby to wgrywać ! na bazie jeszcze ujdzie w samochodzie musze silnik odpalać żeby nadawać bo włącza sie DC low ALBO dc. Nie wiem jak można tak poczęstować klienta.
Ostatnio zmieniony 2017-04-23, 12:18 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CRE 8900

Post autor: AntekPabianice »

Może by trzeba najpierw akumulator doładować, albo już zmienić.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Jacent
Posty: 70
Rejestracja: 2013-10-26, 15:57
Lokalizacja: Żary

CRE 8900

Post autor: Jacent »

Jeśli zasilasz radio z zapalniczki, to tak może być.
Puść zasilanie bezpośrednio z akumulatora.
Mobil: Alinco DR-135-DX + Sirio Titanium 1500
Baza: Alinco DR-135-DX + SIRIO GPE 27 V2; Uniden UBC125XLT + Sigma Multi Scan
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: CRE 8900

Post autor: Hasan-Łódź »

fifi pisze:Program tragedia, niech nikogo ręka nie świerzbi żeby to wgrywać ! na bazie jeszcze ujdzie w samochodzie musze silnik odpalać żeby nadawać bo włącza sie DC low ALBO dc. Nie wiem jak można tak poczęstować klienta.
Jeśli masz wgrany program od nas i masz DC low to znaczy, że masz napięcie, które nie pozwala nawet na poprawne nadawanie (zbyt niskie napięcie). Powinieneś podziękować a nie narzekać - dowiedziałeś się, że masz problem z zasilaniem i to Konektor jest temu winien? :rofl:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

CRE 8900

Post autor: fifi »

Akumulator mam dobry 2 letni, wszystko w aucie pracuje jak trzeba wzmacniacz, tv, itd.... Cb podpięte mam bezpośrednio pod aku grubym przewodem, mierzone napięcie 12,5v przy radiu na zgaszonym silniku. Jak mam wyłączyć to ustrojstwo ? TDC dałem na off i ciągle to samo czyli przy nadawaniu często wyświetla się DC. Wcześniej absolutnie coś takiego nie miało miejsca aż do wgrania oprogramowania z płyty cd z kablem.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CRE 8900

Post autor: AntekPabianice »

A jakimi przewodami podłączone jest radio pod aku?
Sprawdź połączenia kabli.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
login
Posty: 30
Rejestracja: 2017-03-29, 21:27
Znak/ranga: lew

Re: CRE 8900

Post autor: login »

Radio jaką ma moc? U mnie przy 8w w momencie nadawania napięcie spada do 10volt. Z akumulatorem nie mam problemu jeno ma on już z 10lat ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

CRE 8900

Post autor: cassiopeia »

fifi pisze:mierzone napięcie 12,5v
podczas nadawania na zaciskach przy radiu?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

CRE 8900

Post autor: fifi »

No przy nadawaniu napięcie spada do 9v za bezpiecznikiem przy radiu, ale przyczyną jest prawdopodobnie to że zakupiłem dodatkowy kabel zasilający 3 pin z bezpiecznikiem midland za 19zl w sklepie i jest on dużo cięższy od orginału. Radio biorę z domu do auta i nie chciałem ciągle motać się z tym kablem więc kupiłem taki drugi no ale cieńszy jest. Druga sprawa to czy przy wyłączonym EDC powinno dalej pracować to zabezpieczenie ?. Chcę zrobić łączenie (wtyczka) na orginalnym przewodzie zasilającym za bezpiecznikiem jaki pewny wtyk polecacie żebym go odpinał w domu i zapinał w samochodzie. Z tym przewodem zasilającym to jeszcze sprawdzę ale wydaje mi się że jest lipny i przez to tak się dzieje.

Coś takiego zakupiłem http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-3-pi ... 05499.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2017-04-27, 22:30 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówka
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

CRE 8900

Post autor: cassiopeia »

Za cienki. Dlatego przy nadawaniu spadki sa na tyle duze ze wywala blad. Zmniejsz moc z jaka nadajesz do takiej ktora nie spowoduje bledu na radiu.
Mozesz jeszcze skrocic ten kabelek od midlanda do minimum i zobaczyc

Ja uzywam w wiekszosci XT60. Taki jak ponizej
http://allegro.pl/wtyki-xt60-z-oslona-k ... 56559.html" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: CRE 8900

Post autor: AntekPabianice »

fifi pisze:Chcę zrobić łączenie (wtyczka) na orginalnym przewodzie zasilającym za bezpiecznikiem jaki pewny wtyk polecacie żebym go odpinał w domu i zapinał w samochodzie.
Ja używam takie złącze i działa:
http://konektor5000.pl/index.php?p1407, ... row-kostka" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wyłączaj zabezpieczenia, tylko zmniejsz moc radia, jak pisał cassiopeia, bo narobisz sobie kłopotów. I zmień kabel na grubszy.
Coś takiego też da radę:
http://konektor5000.pl/index.php?p751,g ... apalniczki" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ma.us
Posty: 21
Rejestracja: 2013-07-11, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

CRE 8900

Post autor: ma.us »

Koledzy,

nabyłem CRE 8900 od Konektora jakieś 2-3 lata temu. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, nie przeprogramowywałem radia od chwili zaprogramowania go przez sprzedawcę.
Dotąd używałem urządzenia wyłącznie w Polsce, więc nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać jego działania na FM.

W długi weekend majowy wybrałem się autem za zachodnią granicę.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy przełączyłęm się na modulację FM i jedyne, co z radia usłyszałem, to natychmiastowy szum, którego nijak nie udało mi się zlikwidować (zmieniałem zakresy: A-D, przestawiałem się w "piątki") - nic nie pomagało. Do FMa potrzeba jakaś inna antena? Nie wydaje mi się.

Za granicą mój zakup okazał się być zupełnie bezużyteczny. Czy możecie doradzić, co może być przyczyną? Czy to mój błąd, niewiedza o czymś nie pozwoliły użyć radia w Niemczech? Może trzeba było je przed wyjazdem jakoś przeprogramować? Zgodnie z informacjami wyczytanymi na Internecie o tym, że kanał 28 na Zachodzie jest odpowiednikiem naszej "19", przełączyłem się na 28, ale to nie miało żadnego znaczenia - nadal wyłącznie szum.

Przepraszam, jeśli podobne rozterki miał ktoś przede mną i jest już na to udzielona odpowiedź. Nie mam siły przechodzić przez blisko 40 stron dyskusji o tym modelu - przyznaję bez bicia.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

CRE 8900

Post autor: Olo.. »

W Niemczech Polacy rozmawiają na kale 28 w AM.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CRE 8900

Post autor: AntekPabianice »

FM, niestety, szumi. Trzeba skręcić squelch - będzie cisza do momentu, aż radio nie odbierze jakiegoś komunikatu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ma.us
Posty: 21
Rejestracja: 2013-07-11, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CRE 8900

Post autor: ma.us »

AntekPabianice pisze:FM, niestety, szumi. Trzeba skręcić squelch - będzie cisza do momentu, aż radio nie odbierze jakiegoś komunikatu.
Serio? Czyli zabrakło mi cierpliwości i wiary w sprzęt. W Polsce squelch nie używam, pewnie dlatego nie wpadłem, żeby użyć za granicą. Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”