MTECH LEGEND III TUNING KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

olo_Ringelbluma, zacznij czytać całe tematy bo siejesz zamęt i bałagan. Może usystematyzuje: kolega antii7, zastanawia się na zmianą Ypro120 na L III.

Ciekawi go działanie funkcji ASQ. Podpowiadamy więc że lepszego działania tego systemu można oczekiwać przy antenie dłuższej ponieważ takowa antena charakteryzuje się lepszym stosunkiem sygnału użytecznego do szumów.

Niestety kolega antii7, musi ograniczyć długość anteny do 1m. Stąd propozycja metrowej anteny helikalnej, w której takowy stosunek S/N jest relatywnie lepszy niż z korelowaną anteną prętową.

I wszelkie prześcigania się w zasięgach nie mają tu sensu. Tu nie chodzi o zasięg a komfort używania cb.
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

Lasmen pisze:Też bym proponował to trzecie rozwiązanie - przesłać Yosana na tuning. Rwanie odbioru przy SQ na granicy szumów w pro 120 może wkurzać, ale Rzeszów to spore miasto - sporo syfu, a w tym przypadku lepszy jest płynny rf-gain.
No chyba że nastawiasz się na same czyste i wyraźne komunikaty (ale z relatywnie bliskiej odległości) i nie gmeranie przy radiu podczas jazdy. Wtedy możesz skusić się na LIII.
Widze kolego, że masz porównanie obu radyjek.
Mam dylemat co do wysyłania Yosan na tuning, bo czy po prostu Legend III nie jest radiem o klase wyżej od Yosana? Legend ma filtr hi-cut i NB plus dodatkowe modyfikacje sprawiąją że działa lepiej?
Do Legend III można dołożyć RF Gaina, jesli squelsh działa dobrze to też dowolnie regulować radio. Jak działa squelsh w tym radiu?
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

antii7 pisze: Mam dylemat co do wysyłania Yosan na tuning, bo czy po prostu Legend III nie jest radiem o klase wyżej od Yosana? Legend ma filtr hi-cut i NB plus dodatkowe modyfikacje sprawiąją że działa lepiej?
Nic podobnego ;-) To radia tej samej klasy, a to że LIII ma NB to nie znaczy, że ma lepsze filtry. Śmiem twierdzić, że wręcz przeciwnie.

Hi-cut się przydaję, ale to nie wyznacznik, bo w Konektorze do Yosana też Ci dorobią.

antii7 pisze: Jak działa squelsh w tym radiu?
Jeżeli działa tak jak w Harrym III to rwie i ciężko go ustawić ;-) Dla tych co jeżdżą na ASQ to nie problem.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Kolega zakupił takie radio i miałem okazję pojeździć z nim 2 dni po mieście.
Pierwsza próba łączności oczywiście wypadła pomyślnie pomiędzy siedzibą firmy a autem z anteną helikalną Sirio t3 lub Cirio872 na magnesie bo to pożyczona a nie wiem jak porównać.
Udało się pogadać na dystansie ok 5km.
Dalsze testy już wyglądały troszke inaczej. Radio po ścisłym centrum musi być cały czas musi mieć włączoną funkcję local oraz ASQ co i tak nieraz powoduje wpadanie niepotrzebnych sygnałów. Najlepiej sprawowało się przy localu i SQ tak w okolicy 13. Nie mieliśmy okazji pojeździć po trasie, jednak obrzeża Łodzi już były bajką. Wszystko ładnie współpraowało i naprawdę szło ładnie.
Teraz to co mnie troszke zmartwiło a mianowicie filtry w radiu. Z samochodu (peugot partner benzyna 1,4 ) nic się nie pojawiało, jednak przy przejeżdżających niektórych autach jednak dość mocno popierduje. szczególnie słyszalne przy otwarciu SQ na słabych stacjach. Mina kolegi bezcenna :mrgreen: . Dobrze że mam świadków ;-) w sklepie że to jego wybór. Radio podłączone pod zapalniczkę. Ciekawe co powie jak zamontuje u siebie i pojeździ. :-P
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Niektóre auta to killery. Np. Fiaty Ducato, Ople z CDTI, Hondy Accord :) No i skutery - te potrafią skutecznie zakłócić radia ze skutecznym NB typu Walker, DX-5000.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Najbardziej zapamiętałem KIA z silnikiem CRDi.
Ale radia nie przekreślam bo może antena i sposób podłączenia są temu też winne.
Nie miałem okazji testować go bez Waszych modyfiakcji, ale wiem jak one wyglądają u mnie w 120pro i śmiem twierdzić że tu napewno też wiele wniosły. A filtry no cóż tego nie jesteście w stanie obiecać i nikogo to nie powinno dziwić. Najważniejsze jest to że ogólnie nie jest źle i po wytłumaczeniu koledze co i jak jest zadowolony z działania i z tego że mu sie zmieści tam gdzie zaplanował. Wcześniej miał Omegę (tą ze słabą modulacją) więc dla niego to duży skok. :-)
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
Halandilas
Posty: 95
Rejestracja: 2012-12-29, 22:51
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Halandilas »

Koledzy jak w tym radiu ASQ ogranicza zasięg? Bo pamiętam , że Maxon cm 10 z 70% zabierał. Rozglądam się za jak najbardziej bezobsługowym radiem dla znajomego i nie wiem czy Legend III Tuning czy Yosan Turbo tuning. Które bardziej się nada dla laika?
tom32
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-18, 21:49
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tom32 »

witam! jestem tu nowy i mam problem z radyjkiem cb mtech legend 3 otorz chodzi mi o antene jaka byscie polecili do tego radyjka aby to chodzilo dosc fajnie [taka gora do 150 cm dł] bo do tej pory posiadalem antene SUNKER ELITE CB 123 i moim zdaniem jest to porazka na calej linii.licze na wasza pomoc pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-03-18, 22:22 przez tom32, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Halandilas
Posty: 95
Rejestracja: 2012-12-29, 22:51
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Halandilas »

Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Magnes - Sirio ML-145
montaż na stałe: Sirio Turbo 2000 lub Sirtel Santiago 600
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
tom32
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-18, 21:49
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tom32 »

witam! bylem dzis w serwisie cb i do tego mojego m tech legend 3 facet polecil mi antenke lemm at 900 zalożylem to i wracajac do domu fajnie bylo słychac no i nie jest magnesowka tylko na stałe, co sadzicie o tej antenie jak sie sprawuje????
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:-/ rozkręć ja i sobie uszczelinij - nic cudnego
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
tom32
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-18, 21:49
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tom32 »

to mnie facet w konia zrobil w takim razie czy mozna na tym jakos normalnie pracowac wczesniej mialem sunker cb 123 to porazka
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Będzie OK - z ASC zagra jak należy.
tom32
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-18, 21:49
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tom32 »

Skorupa podniosłes mnie na duchu bo myslalem ze wtopilem kase bo facet namowil mnie na antene na stale nie na magnesowke
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”