M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Nie ma problemu :-) jak będziesz miał czas daj znać na PW, wypożyczę ci radyjko na tydzień, dwa, pojeździsz, porównasz i myślę że w temacie dużo się wyjaśni. No i niech odezwie się ktoś kto miałby możliwość pożyczyć fabrycznego 2204 do porównań.
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Pytanie, czy w cenie 400zł za Legenda III po tuningu kupimy lepsze radio?
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Pewnie, że kupimy. Pomijając dobrej klasy używki, nowe: Pro 120, Atena, JC-650, JC-2205.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

A więc stało się! Ulegając kolejny raz marce Uniden/President (tak podobno pisze na płycie głównej) zakupiłem MTecha Legend III "seryjnego". Opiszę po w skrócie moje pierwsze wrażenia z jazdy po aglomeracji śląskiej. Zaznaczam, że nie jedno radio słyszałem i miałem, a czasami było 3 razy droższe.

Ogólnie radyjko przyzwoicie wykonane. Wszystko mięciutko chodzi. Pokrętła SQ i VOL trochę małe.
Właściwości odbiorcze - REWELACJA! Lekkie zakłócenia z instalacji, ale do przeżycia (sieją mi światła dzienne). ASQ chodzi super! Podam przykład. Jeździłem wcześniej z U520XL i zawsze kiedy przejeżdżałem obok szpitala obok mnie zakłócenia miałem na 4esy nawet. W Legendzie przy włączonym ASQ były 4 esy ale radyjko nawet nie piskło, a po chwili puściło normalnie rozmowę. Wniosek - ASQ wycina zakłócenia a nie rozmowy. SQ reczne też daje radę.
Minusy. LOCAL - TRAGEDIA! To po prostu wycina w pień wszystko. Nie wiem po co to ktoś tak ustawił. Chyba jak rozmawiasz z kimś kogo widzisz. Ale nie ma źle, bo jak za dużo zaczyna szumieć do przechodzę na ręczy SQ i robię sobie ciszę.
Drugi minus to wyświetlacz. Jest nieczytelny pod kątem. Ale zauważyłem, że tylko jak się patrzy od dołu. Od góry jest ok.

Reasumując. Poprawka LOCALA obowiązkowa (już się zgłosiłem do Hasana :mrgreen: ).Kupując to radio wiedz, że ta funkcja jest w seryjnym radiu bezużyteczna! Wycina nawet bardzo mocne sygnały praktycznie do zera. Poza tym radio fantastyczne (stosunek ceny do jakości, dałem 255zł za nówkę). Miałem wcześniej długo Walkera z poprawionym ASQ w Sinadzie i nie dorasta do pięt temu z Legenda III. Mam porównanie też z Johnnym III ASC - słabo wypada przy Legendzie. Zbiera więcej zakłóceń z auta i eteru. A ASQ w Johnnym III czasami puszcza za dużo. Tu jest idealnie. Widać, że konstruktorzy z Unidena pracują nad ASQ cały czas.

Moje odczucia co do tematu - poprawka, czy nie, jeśli chodzi o MTech Legend III mówię zdecydowane TAK ale tylko LOCAL - reszty nie ruszam, nie warto bo chodzi super.

ps. zrobię jakiś filmik i wrzucę jak chodzi seryjny Legend III to zobaczycie sami.

Amen
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

To Legend III ma ASQ? To po co mu ten knefel DX/Loc?
Długo masz to radio?
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Na razie drugi dzień. LOC to skokowy RF GAIN, który właśnie nie wiem po co jest bo jest do d...
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: angel_dark666 »

mialem tego legenda i co do ASQ zgodze sie z toba ze nawet dobrze działa i brakujue mi tego w Valerym bo jadąc w miasto z 2m batem w niektórych miejscach musze naprawde mocno skecic rf gaina czy SQ bo szumy nawet na 5S co jest drażniące strasznie
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

W Legendzie do poprawy jest jedynie Loc/DX i modulacja ... w zasadzie można to zrobić samemu ;-)
W innych tematach już pisałem - nie ma w nim wiele do poprawiania, bo radio standardowo pracuje dobrze, a i cena za niego nie jest wysoka. Jak na nowe radio za około 250zł jest zdecydowanie lepsze od Y120 ... nie wiem jak się ma sprawa z porównaniem JC2204 do M-Tech'a, ale po weekendzie będę wiedział ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Modulację masz rację - wymienić wkładkę można samemu, ale LOCAL to już problem bez super lutownicy (trzeba zamienić jeden rezystor, czyż nie?).
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

skovi - tak ... wymienić jeden rezystor lub dolutować do niego drugi równolegle ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Już widzę te poprawy modulacji bez oscyloskopu ;-)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ja mu samemu modulacji nie każe samemu poprawiać modulacji jeżeli nie ma to tego sprzętu i odpowiedniej wiedzy...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
djmarco
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-16, 21:11
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Post autor: djmarco »

Dzisiaj otrzymałem to radio i ogólnie pozytywnie je przyjąłem ale głośnik jest tragiczny. Strasznie "przybasowany". Czy ktoś wymieniał w nim głośnik? Czy pozostaje mi tylko zewnętrzny?

Radio zamontowane w espace. Wcześniej na innych radiach był słyszalny wentylator od nawiewów. Tutaj też go słychać ale znacznie ciszej. Praktycznie można powiedzieć że jest nie słyszalny. ASQ działa bardzo dobrze i wpuszcza każdy dźwięk nawet słabo słyszalny (ale jak by był inny głośnik było by lepiej go słyszeć). W miejscu u siebie w mieście gdzie zawsze mi sieją zakłócenia (duży ekran z reklamami w centrum) nie usłyszałem ani jednego pisku. Ogólnie po za głośnikiem jestem zadowolony.
Obrazek

Renault Espace IV 2.0dci 150KM
Yosam Turbo 3031 Tuning KONEKTOR v3 + Nokia NFS-12
SIRIO ML-145 mag 125
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Post autor: Sahim »

Ja do mtecha podpiąłem głośnik od zestawu hf nokia - hfs12 i brzmienie mam idealnie takie jak mi pasuje. Bez tego głośnika jest nieco niewyraźnie.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Post autor: SP9 »

W wielu radyjkach - szczególnie tych mniejszych wewnętrzny głośnik to porażka, polecony przez Sahim-a glosnik noki jest naprawdę niczego sobie i do tego nie jest drogi, a działa lepiej od głośników dedykowanych do CB w tej cenie czy nawet droższych....np głośniki Presidenta czy Albrecht-a :mrgreen: po 50-60zł, niezły też jest głośnik Noki SP-3, czasami do dostania na Allegro za 20-30zł
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”