Wzmacniacz w samochodzie

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Nie ma znaczenia długość kabla do radia do anteny i od wzmaka do anteny . Bywają problematyczne tylko długości kabla między radiem a wzmakiem , i to napisałem bywają , bo w większości przypadków długość kabla między radiem a wzmakiem jest przypadkowa wynikająca z montażu. Jesteś na forum to mam nadzieję , że doczytałeś o tym że jeśli system antenowy dostraja się długością kabla tzn , że cały system o kant d..y można potłuc.
Antena ma być tak zestrojona , żeby długość kabla nie miała wpływu na SWR. Więc skończ schizę z tymi długościami . Weź się za robotę i działaj , po kolei systemowo , a zacznij od dobrego zestrojenia anteny .
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Czekam na wypłate bo kupuje kabel S544 :) lepszego nie dostane
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

szkoda kasy na częstotliwość cb taki kabel zakładać... dla mnie głupota. i co oczekujesz od tego przewodu :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Chodzi o to , że jeśli dołoże wszelkich starań , żeby mieć jak najlepszy zestaw to sobie później żyje w świadomości , że mam najleszy zestaw i już.
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ty kolego to jednak aż się prosisz o kłopoty i lubisz generować koszty . Kabel H-155 Beldena to aż świat , a i tak na wyrost . RG-58 od dobrego producenta z gęstym oplotem załatwi sprawę .
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Marudzisz, no to powiedz mi jesli miałem sprzęt dobry i nikt na SSB nie mógł mnie usłyszeć mimo iż pakowałem całą moc z witaminy, to teraz zrobie tak , żeby mieć lepiej niż inni.
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
bobik

Post autor: bobik »

Betonowa mentalnosc. Ale skoro juz tak bardzo chcesz miec najlepszy sprzet to moze od wymiany radia zacznij a nie od kabla. T:ym Chinskim pazdzierzem ego sobie nie poprawisz...zbyt tani jest.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

biohack pisze:Marudzisz, no to powiedz mi jesli miałem sprzęt dobry i nikt na SSB nie mógł mnie usłyszeć mimo iż pakowałem całą moc z witaminy, to teraz zrobie tak , żeby mieć lepiej niż inni.
W jakich warunkach testowałeś ten swój ,,brak zasięgu'' z kim i na jakiej częstotliwości ?? Jak miałeś ustawione radio ?? Czy miałeś włączoną opcję SSB na wzmaku ?? Jak zestrojona antena ?? Udaj się gdzieś na jakiś pagórek jak będzie ożywienie propagacyjne i wołaj . Pamiętaj o tym , że jak rozmawiasz na postoju ze wzmakiem musisz mieć odpalony silnik , aby napięcie było ok do zasilenia dopałki. Mam wrażenie , że zraziłeś się jednym nie powodzeniem. Dobrze by było abys się umówił z jakąś oddaloną bazą na testy wzmacniacza . Dobra baza CI powiem jakie masz przyrosty sygnału z dopałem i w jakiej emisji. Pamiętaj im baza Cię słabiej słyszy bez dopałki tym lepszy przyrost da Ci dopałka . Nie testuj dopały z kimś oddalonym o kilka kilometrów. Testuj z kimś oddalonym o np 20-25km , tak żebyś mu bez dopały w emisji AM wychodził na góra 5 S . Takie testy sobie porób , jak będziesz miał wtedy wątpliwości napisz tutaj.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

do tego dochodzi jeszcze wysterowanie wzmacniacza. jak pakujesz w niego całą moc z tego inteka to nic dziwnego, że nie tyle co Cie nikt nie słyszy co poprostu nie rozumie...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

ja ma w mobilu przewód RF-5 SATEC i robie w AM łączności po 30-40km w sprzyjających warunkach, a mam tego przewodu chyba ze 6-7metrów łącznie (kto by to mierzył ile go tam dokładnie jest :-P ), a w antenę leci tylko jakieś 20W
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

źle napisałem :). Pakuję ze wzmachorka w antenę , a z radia tyle ile potrzeba by wysterować wzmachor na max. Teraz przy ekranowanym zasilaniu i żyle 2,5mm bedzie moc :P.
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

biohack pisze:by wysterować wzmachor na max.
To znaczy ile? Bo jeżeli pakujesz 10W dla AM/FM i 20W dla SSB to masz na 100% przewaloną modulację (np. przy KL203). Jak wysterujesz wzmacniacz mocą 1-1,5W to dopiero będzie prawidłowo wysterowany i będzie czysta modulacja. Żaden kabel Ci tu nie pomoże.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

biohack pisze:tyle ile potrzeba by wysterować wzmachor na max
czyli ile :?: bo odnosze wrażenie że nie do końca rozumiesz to co robisz... jeszcze jedno. jak sprawdzasz czy "wzmachor" jest na "max" :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Mam oscyloskopy mam generatory mam mierniki selektografy itp itd i sprawdzałem , i sprawdzałem w aucie od min mocy z radia i nikt nie słyszy mnie , ale na sztucznym obciązeniu wszystko niby jest ok nic nie jest przemodulowane .
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

biohack pisze:Mam oscyloskopy mam generatory mam mierniki selektografy itp itd
WOW. masz taki sprzęt a piszesz
biohack pisze:dopasowanie czysto rezystancyjne
wiesz w ogóle jaka różnica jest między rezystancją a rezonansem :?:
ogarnij się troche
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”