Uchwyt na reling - opel insignia

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

Witam,
chcę zamontować antenę sirio turbo 5000 na dachu insigni. Nie chcę już magnesu ale także nie chce wiercić dziury w dachu. Został reling. Szukam uchwytu do mojego relingu.
Obrazek
Obrazek
Jak widać na zdjęciu reling przywiera do dachu na całej długości. Wszystkie uchwyty mocujące jakie znalazłem to owijają reling. U mnie tego się nie da zrobić.

Proszę o podesłanie jakiegoś linku czy kodu produktu który rozwiąże mój problem.

Pozdrawiam
Leszek
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: Hasan-Łódź »

Musisz podjechać to tokarza i zrobi Ci uchwyt na zamówienie.

A przed całą operacją sprawdź czy masz połączenie elektryczne relingu z karoserią - bez tego nawet nie ma się co zabierać do montażu na relingu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

Antenę będę podpinał kablem do samochodu. W bagażniku znalazłem już miejsce gdzie mogę się podpiąć.

Troszkę się zdziwiłem że jeszcze nie ma uchwytów do takich relingów. Przecież coraz więcej samochodów je posiada.

Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: ROMAN06 »

A moze wykorzystaj juz gotowe otwory ktore masz w relingu widoczne na pierwszym zdjeciu. Wystarczy tylko dorobic odpowiedni uchwyt i juz masz gotowe.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

no będę musiał się rozglądnąć czy u mnie jakiś tokarz się tego podejmie.
Kolejne pytanie - Co będę potrzebował żeby antenę Sirio turbo 5000 na magnesie podpiąć do takiego uchwytu? Główka PL, kabel coś jeszcze?
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: ROMAN06 »

esku, kawalek solidnej blachy, szlifierka, mlotek , imadlo i troche fantazji i sam to zrobisz szybciej ladniej i taniej.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

Projekt uchwytu już jest - na dniach trafi do znajomego na frezarkę. Muszę dorwać jeszcze wymiary górnej części mocowania anteny.

Jaką główkę kupić - teraz to mnie dręczy.
Czy główkę można jakoś zabezpieczyć przed ewentualnym odkręceniem, czy nie ma takiej możliwości?
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: ROMAN06 »

Jak zakupisz cos takiego
http://allegro.pl/glowka-pl-sirio-plytk ... 68502.html" onclick="window.open(this.href);return false; bedzie pan zadowolony. Ja mialem to zamontowane na carniwalce z Performerem 5000 i zero klopotow.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

Dzięki za pomoc.
Główka w końcu zamówiona.
Morze się do wakacji wyrobie :D
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: ROMAN06 »

Jezeli rozwazasz inne rozwiazanie niz reling to mozesz pomyslec o uchwycie na klape , lub zrobic samodzielnie uchwyt mocowany do zawiasa tylnej klapy. Na zawiasie masz 100% pewnosci ze jest masa.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: abarth »

uchwyt jaki polecam to Nagoya RB700. miałem zamontowaną turbo na tym uchwycie i bardzo solidny. też pomyśl nad takim rozwiązaniem :) zobacz u mnie w instalacjach Fiat Grande Punto by Abarth :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

Uchwyt dorobiony już jakiś czas temu ale dopiero samochód wrócił z trasy. Parę km przejechał i sprawdził się naprawdę fajnie.
Zostały wykorzystane otwory w relingu Do "umiejscowienia" i przytrzymania anteny na miejscu. Jeszcze szykuje się małe przeróbka kosmetyczna z typu:
- pomalowanie uchwytu na ładniejszy kolor
- doprowadzenie masy bezpośrednio do karoserii
- uszczelnienie całej główki i elementów montażowych

Obrazek
Obrazek

Teraz czas na radio. Mam PRO - 120 bez żadnych przeróbek ale żona narzeka że bardzo jej szumi jak jeździ a nie lubi się bawić pokrętłami więc znowu kolejne opcje:
1. wysłać radio do konektora i czekać na efekt
2. kupić coś sprawdzonego i już przerobionego od w/w firmy (zastanawiałem się nad głową państwa w kwocie 600zł)
3. wybrać jeszcze inne radio.
3.
Ostatnio zmieniony 2016-08-04, 13:46 przez esku, łącznie zmieniany 1 raz.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: AntekPabianice »

esku pisze:Teraz czas na radio.
Nie w tym dziale, nie w tym temacie :evil:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
esku
Posty: 55
Rejestracja: 2014-05-06, 09:09

Re: Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: esku »

AntekPabianice pisze:
esku pisze:Teraz czas na radio.
Nie w tym dziale, nie w tym temacie :evil:
Tak - wiem - ale to było dociągnięcie myśli :D
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Uchwyt na reling - opel insignia

Post autor: Lagunasnk16 »

esku pisze:Uchwyt dorobiony już jakiś czas temu ale dopiero samochód wrócił z trasy. Parę km przejechał i sprawdził się naprawdę fajnie.
Zostały wykorzystane otwory w relingu Do "umiejscowienia" i przytrzymania anteny na miejscu. Jeszcze szykuje się małe przeróbka kosmetyczna z typu:
- pomalowanie uchwytu na ładniejszy kolor
- doprowadzenie masy bezpośrednio do karoserii
- uszczelnienie całej główki i elementów montażowych

Obrazek
Obrazek

Teraz czas na radio. Mam PRO - 120 bez żadnych przeróbek ale żona narzeka że bardzo jej szumi jak jeździ a nie lubi się bawić pokrętłami więc znowu kolejne opcje:
1. wysłać radio do konektora i czekać na efekt
2. kupić coś sprawdzonego i już przerobionego od w/w firmy (zastanawiałem się nad głową państwa w kwocie 600zł)
3. wybrać jeszcze inne radio.
3.
Tylko ja nie widzę zdjęć :?:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”