Położenie radia a zakłócenia

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Położenie radia a zakłócenia

Post autor: xomer »

Panowie,
Może ktoś testował, czy położenie radia cb w samochodzie może wpływać na odbierane przez to radio zakłócenia np. z silnika? Być może zupełnie źle myślę (proszę mnie poprawić), ale dla przykładu: czy dysponując jakimś tam szumofonem, który generalnie "pierdzi" po włączeniu silnika, można go ustawić w takim miejscu w aucie, aby te zakłócenia go "nie dosięgały" (bagażnik, tylna kanapa itp.). Czy też to położenie zupełnie nie wpływa na zakłócenia, bowiem "idą" one kablem zasilającym? Pomijam kwestię obsługi takiego radia w miejscu, który wskazałem (może to być np. radio tylko do odsłuchu z jakimś automatem co do bramki szumów i pociągnięty kablem głośnik zewnętrzny).
Pozdrawiam,
X
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Położenie radia a zakłócenia

Post autor: Lagunasnk16 »

Myślę że położenie samego radia nie będzie miało wpływu na ilość odbieranych zakłóceń
Zakłóca Ci z anteną czy bez anteny?
Można zasilanie podciągnąć bezpośrednio z akumulatora, żeby nie było z zapalniczki i spróbować różnie poprowadzić przewód antenowy w samochodzie.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Położenie radia a zakłócenia

Post autor: myszaty »

podłącz zasilanie radia bezpośrednio z akumulatora, może coś to da... nie ważne gdzie będziesz miał zamocowane radio, zakłócenia mogą wychodzić z auta jak np. układ zapłonowy
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Położenie radia a zakłócenia

Post autor: Kasztelan »

Położenie radia nie, ale anteny kabla tak. Przykład, jechałem innym autem, miałem kabel przełożony przez okno z prawej strony (ciepło było to mogło być otwarte wiec nie przyciąłbym kabla ) były zakłócenia. Musiałem się zatrzymać i standardowo kabel wzdłuż tunelu środkowego i antena na tył dachu, zakłóceń brak.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Re: Położenie radia a zakłócenia

Post autor: xomer »

Hm, spróbuję z kablem, może coś to pomoże. Dzięki za opinie ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”