Popsute CB Radio 2 sztuki w jednym czasie?

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Popsute CB Radio 2 sztuki w jednym czasie?

Post autor: tapczan »

Witam.
Mam nadzieję że to dobry dział.
Mam Cb radio M-Tech Legend III, kupiłem używane i byłem nim zachwycony. Po miesiącu zauważyłem że nie za każdym razem się włącza. Czasami po włączeniu podświetli się tylko ekran ale nic nie wyświetla, czasami jest tylko dźwięk włączenia i buczenia a na ekranie nic nie ma i się nie podświetla nic. Przez tydzień udawał mi się włączyć czasami za drugim czasami za piątym razem. Niestety wczoraj przestało się całkowicie włączać. Sprawdzałem też w drugim gnieździe zapalniczki i z zewnętrznego akumulatora. Wszędzie to samo. Nie chce się włączać. Da się to naprawić?

Mam drugie awaryjne radio President Teddy ASC i używałem je w garażu na zewnętrznym akumulatorze. Działało bez problemu. Przełożyłem je do auta (w miejsce popsutego M-Tech Legend III), podłączyłem antenę zasilanie i stała się dziwna rzecz. President Teddy ASC włącza się normalnie ale praktycznie nie ma żadnych szumów, zakłóceń (nawet przy rozkręconym SQ i wyłączonym ASC). Jak przełączę na FM szumi bardzo głośna a na AM praktycznie cisza (wcześniej na AM było widać kreski sygnału, teraz się nie pojawiają). Przejechałem 30 km na wyłączonym ASC i powinno co chwila szumieć od zakłóceń (tak było kiedyś) a tu cisza, żadnych rozmów też nie słyszałem. Jak nadaję pojawiają się 4 na 4 kreski ale nikt nie odpowiada.

Mam pecha i popsuły mi się 2 CB Radia?
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Popsute CB Radio 2 sztuki w jednym czasie?

Post autor: cassiopeia »

A swr sprawdziłeś? Może gdzieś wtyk antenowy nie łączy?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Popsute CB Radio 2 sztuki w jednym czasie?

Post autor: Slawo13 »

Witam jeśli chodzi o Legend III to ciężko tak postawić diagnozę może być kilka przyczyn podejrzewam że bez serwisu się nie obędzie może coś z wyłącznikiem albo jakieś zimne luty.
Teddy ASC to chyba radio z multistandardem może masz ustawiony inny kraj . Ewentualnie instalacja antenowa do sprawdzenia wtyk kabel antena . Można spróbować podłączyć inną antenę.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Re: Popsute CB Radio 2 sztuki w jednym czasie?

Post autor: tapczan »

Dzięki za podpowiedzi. Radio President Teddy ASC zadziałało na innej antenie i jest sprawne na szczęście.

Mtech Legend III nadal się nie włącza. Sprawdziłem bezpiecznik na kablu i wtyczce zapalniczki i wydaje się ok. Otworzyłem obudowę i kable zasilanie raczej się nie odlutował. Pewnie zostaje serwis.
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”