Zlikwidowanie zakłóceń.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rafalszczypinski
Posty: 219
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Podłącz jak napisał kolega cassiopeia i sprawdź czy zakłócenia są mniejsze czy większe. Jeśli nie będziesz zadowolony (zakłócenia mogą "wchodzić" do radia przez masę a nie przez "plus" i wtedy lepiej podłączyć "minus" bezpośrednio do akumulatora) - możesz eksperymentować z podłączeniem sprawdzając kiedy masz najmniejsze zakłócenia przy przyspieszaniu.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
rafalszczypinski
Posty: 219
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

I daj znać jak działa po zmianie sposobu podłączenia zasilania.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Dam znac jak zrobie. Czekam za ferrytami itp itd. Na pewno napisze.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: motomat »

Trochę to trwało z uwagi na brak wolnego czasu. Było kilka kombinacji podłączenia kabla masowego. Nie udało się całkowicie wyeliminować zakłóceń podczas pracy silnika jednak rozwiązanie jest takie:
Kabel + i - od radia bezpośrednio pod akumulator. Na kablach filtr przeciwzakłóceniowy, rdzenie ferytowe oraz bezpiecznik przy aku. Masa filtra wpięta w kabel masowy radia. Było też rozwiązanie, że kabel masowy filtra podpiąłem pod śrubę obudowy samego radia i było gorzej.
Jest lepiej jak było ale do ideału daleko porównując do poprzednich moich aut: Astra J benzyna i Octavia I diesel. Tam zakłóceń nie było. Jedyna opcja żeby to zmniejszyć jeszcze to chyba tylko elektromechanik. Da się prowadzić korespondencję to najważniejsze. Harry III ze swoim ASC też robi robotę. Muszę przeprowadzić testy na trasie z ML-145 i AS-100 bo w środku miasta to cięzko.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
rafalszczypinski
Posty: 219
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Poza kwestią separacji instalacji zasilania radia CB od instalacji auta (całkiem nie dasz rady odseparować, bo przecież używasz tego samego akumulatora co instalacja) spróbuj poszukać przyczyny zakłóceń - przewody WN, alternator, świece. Tak jak pisałem wczesniej - u mnie pomogła wymiana przewodów WN na nowe dobrej marki. Wtedy to co zrobiłeś z podłączeniem i filtrami rozwinie skrzydła.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”