Canva CB-268

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

EEEEEEE no sie zobaczy , na razie jest zadowolony , ja jak kupowałem pralkę w EuroAGD to koleś powiedział mi że Samsung jest awaryjny , i co i mam pare lat odpukać chodzi bez żadnych problemów :mrgreen:
Jak coś to ma na gwarancji :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie chcę być złym prorokiem - po prostu stwierdzam, że jeżeli 4 radia na 10 wraca na gwarancję to raczej nie jest to produkt godny zakupu :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

Hasan-Łódź, a co teraz jest dobre nie ma znaczenia czy firmowe czy nie, sam wiesz i tak wszystko w chinach klepane :mrgreen:
Możesz mi nie uwierzyć ale do mnie przyjechały głowice od dwóch mercedesów nówki z salonu tyle co wyjechały i w jednej wywaliło uszczelkę i pękła na płaszcz wodny a druga pogubiła gniazda zaworowe :lol: co za pech , i nie ma znaczenia ale to mercedes :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
nomyzs93c
Posty: 31
Rejestracja: 2011-06-25, 11:17
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: nomyzs93c »

Z góry przepraszam najmocniej za odkopanie mojego starego tematu.
KaeRZet pisze:co to za radio ze dziala na 500mA ? dokonałeś jakiejkolwiek łączności na tym czymś ?
bez obrazy , pytam z ciekowości :> lub niewiedzy ....
Tak, wtenczas dokonałem i jak na pierwsze swoje radio nie było źle. Od czasu do czasu ktoś się odzywał pytając o trasę :-) Dodam, że radyjko zamontowałem w domu, a antenę na parapecie za oknem na pierwszym piętrze :-D

Wtenczas jak kupiłem to było ono jedno z najtańszych. Kilka dni poużywałem, pobawiłem się i powiem szczerze, że nie jest złe jak za taką cenę. Szumy jak szumy - w pełni nie zdążyłem przetestować do tamtego czasu, gdyż przeleżało ono większość czasu w szafie w pudełku. Antena jaką zakupiłem razem z radiem bardzo podobna jest do Hustler Ic-100. Różni się tylko tym, że nie posiada ona nazwy producenta na antenie. Zasięg tak myślę że do 2 max 3 km od mojego domu. Kilka dni temu znów zacząłem przygodę na nowo z tym wszystkim :-D Staram się myśleć ciut poważniej, ale nadal amatorsko i hobbystycznie. Tym razem chciałbym wymienić zasilacz, gdyż stara przejściówka teraz nie daje rady z obsłużeniem w pełni radyjka, gdyż zasięg się o wiele pogorszył. Sprawdziłem do testów wraz z moim sąsiadem i z nim zdołałem się porozumieć, ale chodzi mi o to, że u niego w aucie się kierowcy się odzywają a u mnie nikt oprócz niego. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Radio miałem dobrych kilka godzin włączone na kanale 19 i zero reakcji, więc na moje oko coś się mogło stać z tą przejściówką chodź radio włącza się dzięki niej normalnie. Planuję również postawić antenę bazową (Sirio Boomerang 27 A) na dachu przymocowaną do komina. Do niej będzie mi również potrzebny kabel antenowy.

Pytanie mam do Was:
Jaki zasilacz byście polecili. Czy ten będzie odpowiedni? https://allegro.pl/zasilacz-z-gniazdem- ... 00539.html
Czy ten kabel byłby ok? https://allegro.pl/przedluzka-przedluza ... 87816.html
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Canva CB-268

Post autor: cassiopeia »

kabel ok, zasilacz też pociągnie, choć ja bym wolał kupić od XBOX-a starego
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
nomyzs93c
Posty: 31
Rejestracja: 2011-06-25, 11:17
Lokalizacja: Gostyń

Canva CB-268

Post autor: nomyzs93c »

To w takim razie czas na małe zakupy ;-) Dziękuję bardzo za pomoc.
Awatar użytkownika
nomyzs93c
Posty: 31
Rejestracja: 2011-06-25, 11:17
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: nomyzs93c »

Powiedz mi jeszcze - a czy sąsiadom nie uprzykrzę życia stawiając tego Boomeranga? Troszę mam o to obawy. A antena nada się na coś takiego czy może lepiej było by abym zakupił jakąś inną? Czytając różnego rodzaju opinie o niej to myślę, że nie jest taka zła. Wiesz, nie mam zamiaru stawiać jakiejś wysokiej 5-6 metrowej. Wysokość jej to nie całe 3 metry + do tego wszedł by mały maszcik stalowej rury o długości 1,5 metra. A czy zezwolenie musiałbym jakiekolwiek posiadać mieszkając w domku jednorodzinnym? Jak by to wyglądało z Twojego punktu widzenia?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Canva CB-268

Post autor: cassiopeia »

ja na swoim domku (piętrowy z płaskim dachem) postawiłem 6 metrów rury do komina i siedmiometrową antenę. sąsiedzi patrzą z "zachwytem" :)

w dobie cyfryzacji nic nikomu nie zakłócam ;-)

Stawiaj to co chcesz i nie patrz na sąsiadów, a im wyżej tym lepiej

ale to tak OT. trzymajmy się tematu, a inne pytania w innych watkach ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”