Montaż anteny CB w miejscu FM'ki - Opel Astra G Kombi

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż anteny CB w miejscu FM'ki - Opel Astra G Kombi

Post autor: jarkar »

Przymierzam się do zdemontowania podsufitki i demontażu anteny FM. W jej miejsce ma pojawić się główka do anteny CB. W związku z powyższym, pytanie czy ktoś demontował podsufitkę i wie jak wygląda konstrukcja dachu w miejscu FMki?
Jakieś usztywnienia tam występują, może macie jakieś foto?
Chciałbym dać blachę w formie podkładki pod główkę CB i zastanawiam się nad wymiarami oraz wyprofilowaniem.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 191
Rejestracja: 2011-12-21, 20:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Post autor: Jantar »

Co do konstrukcji dachu się nie wypowiem, ale odnośnie podkładki owszem. Ja mam okrąg o średnicy około 9 cm i daje radę z WA-27 i Hi-Power4000. Miałem też chwilowo bez wzmocnienia i jest różnica, ale nie jakaś dramatyczna. Materiał u mnie to miedź z jakąś domieszką, fajna, plastyczna blacha około 1mm grubości. Nie profilowałem, sama się ugięła :)
Mobil: Yosan PRO-120 Konektor + WA-27/AT-1200 + Densei EC-2002 Konektor + Nokia HFS-9
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

Na podkładkę planowałem talerz z dysku 3.5" i dlatego właśnie zastanawiam się czy tam jakieś wzmocnienia, usztywnienia dachu będą przeszkadzać.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

Swego czasu przeprowadziłem wspomnianego moda, niestety o talerzu z HDD zapomnijcie.
Padre dorobił mi kwadrat 10x10cm z tzw. kwasówki, 1.5mm grubości.

W tylnej części dachu, FM'ka mocowana jest we wzmocnieniu dachu. Ale otwór, w którym siedzi podświetlenie części bagażowej jest na tyle duży, że spokojnie można włożyć wspomnianą blaszkę. Efekt przerósł moje oczekiwania, antena (AT-71) siedzi super sztywno, dach ani drgnie.

Polecam takie rozwiązanie wszystkim, którzy nie chcą kaleczyć auta.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

W stronę przodu samochodu - zaraz przed anteną FM - jest wzmocnienie poprzeczne dachu, więc niczego nie trzeba dokładać, bo nie ma sensu. Dach w tym miejscu prawie nie pracuje nawet jak mocno porusza się anteną.

Demontaż podsufitki prosty jak budowa cepa - ściągasz maskownicę podsufitki (trzyma się na solidnych spinkach), odginasz podsufitkę i masz 100% dostęp do anteny.
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

Skorupa pisze:W stronę przodu samochodu - zaraz przed anteną FM - jest wzmocnienie poprzeczne dachu, więc niczego nie trzeba dokładać, bo nie ma sensu. Dach w tym miejscu prawie nie pracuje nawet jak mocno porusza się anteną.

Demontaż podsufitki prosty jak budowa cepa - ściągasz maskownicę podsufitki (trzyma się na solidnych spinkach), odginasz podsufitkę i masz 100% dostęp do anteny.
Chyba nieuważnie przeczytałeś posta wyżej. Antena zamontowana tak jak planowalem, więc wskazówki spóźnione. Ale dzięki za dobre chęci :P
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

jarkar, nie przeoczyłem tylko pisałem posta 48 minut - ja bardzo powoli piszę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”