Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

Witam , mam pytanie czy macie zaklocenie przy przejeżdżaniu pod sygnalizatorami świetlnymi na drodze normalnie jak dojeżdżam do przejscia dla pieszych ze światlami czy skrzyżowania radio zaczyna mi mocno szumieć po przejechaniu spokój , jak mocno skręce SQ to wiadomo że wytne te szumy ale i podsłuch również wtedy już zadne sygnaly nie odbieraja.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: Speed »

Czasami się zdarzało. To samo z trolejbusami, transformatorami,... skuterami :-P
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: Lagunasnk16 »

Też czasami słyszę takie zakłócenia ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

Ok. myślałem że to tylko u mnie występuje radyjko już dobrze odbiera tylko te zakłócenia pod sygnalizatorami mnie niepokoiły , kiedys miałem cb onwa mk2 i tez pamietam strasznie wszystkie zakłócenia sciagała ale po modyfikacjach które sam robiłem według poleceń kolegów z elektrody radyjko pieknie odbierało, nadal zastanawiam sie czy spowrotem sobie takiego radia nie zafundować.
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1037
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: angel_dark666 »

lepiej filtry lepsze załóż do obecnego
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

ok. a możesz mi podać symbole tych lepszych filtrów to sobie powymieniam . czy to bedzie cos z tych filtrow http://www.hesta.com.pl/sklep/product.p ... roduct=303" onclick="window.open(this.href);return false; i czy kwarc tez muszę wtedy zmienic 10.695 .
Gaten
Posty: 145
Rejestracja: 2008-12-13, 00:02
Lokalizacja: Sanok

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: Gaten »

Zapomniałem o tych zakłóceniach po przesiadce na Walkera i ASC.
Gaten
Walker-Sirio Turbo 3000-NM-500e
JFK,Indiana,Santiago 600 na zapasie
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: AdamJas »

W Goczałkowicach po założeniu ekranów dookoła przy skrzyżowaniu ze światłami, zakłócenia sięgają S9 - pierdzi i wyje że ASC i inne SQ nie dają rady. Po oddaleniu się od świateł - cisza pięknie gra.

W sumie to mi szumienie wcale nie przeszkadza i wolę to jak polityków w z "eremefu". Czasem jak jest jakiś krytyczny moment - przyciszę CB na moment i jak minie to znowu jest git.
(W sumie jak czasem przestanie być słychać syczenie, to sprawdzam zaraz czy radio jeszcze działa :shock: )
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

A wiec panowie udało mi się namierzyć te filtry , filtr na płycie u mnie w radyjku FT1 jest to filtr ceramiczny I p.cz o oznaczeniu E 10.7 S, drugi na płycie filtr ceramiczny FT2 jest to II p. cz o oznaczeniu 50 HT , jakie konkretnie filtry radzicie mi wstawić zamiast tych ?
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

Panowie kupilem sobie nastepne radyjko żeby sobie porównać odbiór jest to radio M-Tech legend 2 , i powiem wam że ten president johnny 1 to super radio w porównaniu z tamtym to dopiero zbiera śmieci w miescie to po trzech naraz slychać, w trasie same szumy, wcześniej mialem onwe mk2 po tuningu i moge powiedzieć że byla lepsza od tych radyjek co teraz posiadam, ale podejrzewam że tą antene co posiadam jest tez do kitu to jest sirio as100 ale ten promiennik jakiś kombinowany, jaką dobra antenke polecacie do 145 cm. zastanawiałem sie tez nad sirio ml-145 czy cos lepszego oczywiscie na magnes , pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 21:05 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówka
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: Speed »

Bierz ML'ke jak chcesz 1.5m.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: AdamJas »

adagor28 pisze:radio M-Tech legend 2 , i powiem wam że ten president johnny 1 to super radio w porównaniu z tamtym to dopiero zbiera śmieci w miescie to po trzech naraz slychać,
Ja mam Legend 2 i złego słowa nie powiem ...

Wytłumacz mi - jak trzy osoby się nakładają na kanale jednocześnie, to President wybiera tylko jedną z nich i pozostałych nie słychać, a tego jednego tylko?
Jeżeli tak, to jak Johnny wie, którego chcesz akurat słyszeć :->

... magia :??:
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: Lagunasnk16 »

Zmień antenę, Siro Ml145 to bardzo dobra antena.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: edek1977 »

AdamJas pisze:
adagor28 pisze:radio M-Tech legend 2 , i powiem wam że ten president johnny 1 to super radio w porównaniu z tamtym to dopiero zbiera śmieci w miescie to po trzech naraz slychać,
Ja mam Legend 2 i złego słowa nie powiem ...

Wytłumacz mi - jak trzy osoby się nakładają na kanale jednocześnie, to President wybiera tylko jedną z nich i pozostałych nie słychać, a tego jednego tylko?
Jeżeli tak, to jak Johnny wie, którego chcesz akurat słyszeć :->

... magia :??:
coś w tym jest, bo jak miałem na przełączniku antenowym Yosana 2204 i Presidenta Taylora III to przy nakładce sygnałów yosan generuje bardzo nieprzyjemny dźwięk , taki kwik, natomiast z Taylora dało się nawet coś zrozumieć, jakby najmocniejszy się przebijał z tła.
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Zakłócenia od sygnalizatorów świetlnych

Post autor: adagor28 »

Kolego "AdamJas" widzę ze masz antene ml-145 i to też nie byle jaka dlatego moze przy niej byc lepiej, na stałe masz ją montowaną czy na magnes, radio masz oryginał czy cos w nim zmieniałeś ? bo moje jest czyste nie dłubane. A co do anteny to dzieki koledzy za rady, bedzie kupiona ta sirio ml-145, tylko magnes przy niej zmienie bo tam jest 12.5 cm, a ja juz sobie zamowilem firmy Farun 14,5 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”