Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: tarnus »

A zaoszczedzony czas poswiecic na wykonanie porzadnej anteny itp.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: AntekPabianice »

tarnus pisze:Są takie CB? ;-)
Pewnie że są. Odblokujesz na 11 m i masz ;-)
Obrazek
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: tarnus »

Dobre. Cymbał jak tralala. Co do wspomnianej przeróbki A87, to tak jakby ktoś na forum motoryzacyjnym ogłosił że do malucha instalował będzie deskę z Maserati a ty go popierasz mówiąc: "Dobry pomysł, przecież nie trzeba od razu kupować samochodu za kilkaset tysięcy złotych".
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: AntekPabianice »

Kolega 161BD880 chce coś zbudować, a tu same głosy krytyki. Jeszcze przed poznaniem szczegółów. Zero wsparcia dla inicjatywy, na której opera się nasze hobby. W końcu to projekt w żadnym razie komercyjny, opierający się na potencjalnych zyskach - tu, faktycznie, nie widzę sensu. Ale każdy może mieć swoje zdanie. Chce, to niech zbuduje. Mnie się pomysł podoba.
A co do porównania motoryzacyjnego, to chyba nie do końca trafne. Tyle ode mnie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: KubańczykCK »

Będzie chciał to sobie do tego malucha deskę do surfowania wstawi - póki nie robi tego za twoje pieniądze to masz tyle do gadania wymoderowano
161BD880 - buduj, baw się, eksperymentuj - o to w tym wszystkim chodzi :shrek:

DODANE przez moderatora:
proszę bez wycieczek słownych
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: tarnus »

Demokracja polega na tym, że może wstawić sobie nawet deskę z kibla do malucha a mnie wolno to skomentować, tak samo jak ty skomentowałeś mnie. Tylko moderator zachował się niedemokratycznie ;-) To jest tylko mój komentarz do poruszonego zamiaru a nie jakiś zakaz. Tyle ma każdy z nas do gadania. Tobie wolno zachęcać, mnie zniechęcać. Proste.
Aby nie było zaraz jakiejś awantury. Do forumowicza 161BD880 nie mam nic, i nie jest to nic prywatnego co napisałem. Chłopak ma wiedzę, bawi się elektroniką, i ja jako elektronik szanuję go. Pewnie przeciwnie do wielu osób z tego forum oglądałem jego filmy na YT i to z ciekawością. Nawet łapkę przybiłem. Ale nadal uważam że nie ma sensu robić z osła wierzchowca. Alan jak i zdecydowana większość CB ma za niską Ipcz i za wąską aby pobrać i oglądać w miarę odfiltrowany sygnał z tego miejsca, a to by było najsensowniejsze rozwiązanie. Pozostaje pobrać sygnał za filtrem pasmowym odbiorczym tego radyjka ale to też nie wszystko. Trzeba dodać jeszcze parę rzeczy. To jak już to lepiej zrobić niezależne osobne urządzenie które można podłączać pod wspólną antenę z dowolnym TRXem albo bez. Da się. Przecież SDRy "chodzą" samodzielnie już od 25MHz więc spokojnie obejmują całe pasmo CB. Filtru pasmowego nawet nie ma sensu robić bo wystarczy kupić gotowca już z impedancją we/we 50ohm. Do tego dorobić prosty sprzęgacz i gotowe. To jest według mnie rozwiązanie mające sens.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: cassiopeia »

i od tego trzeba było zacząć... a nie rzucać "wierzchowcami" jak niegdyś robił to Bess.
merytoryczna podpowiedz jak sobie życia nie komplikować jest chyba lepsza niż zniechęcające komentarze...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: tarnus »

Chciałem w skrócie zanim przystąpiłby do działania ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: AntekPabianice »

tarnus pisze:Tylko moderator zachował się niedemokratycznie ;-)
Nie wszyscy wiedzą, na czym polega demokracja, jak widać.
Moderator dba też o porządek na forum przestrzeganie regulaminu. Nikt nikomu nie broni wyrażać swojej opinii w bardziej dosadny sposób poprzez PW.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: SP9 »

Antek nikt nie krytykuje...ale sorry nie musimy klaskać i popadać w zachwyty nad każdym pomysłem, to forum wiec chyba wolno wyrazić swoje zdanie w sposób grzeczny pisząc po prostu że coś nie ma sensu ....
ALINCO DX-SR8 - używkę można kupić za 1500 ...po odblokowaniu 11m i zaprogramowaniu kanałów CB masz cymbałki jak tralala
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: marekb »

A może ludzie lubią radia cb ,lub interesuje ich tylko pasmo 11m i radia kf mają w głębokim poważaniu.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: SP9 »

może....ale tylko wyraziłem moje zdanie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
161BD880
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-11, 14:34
Znak/ranga: 161BD880
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: 161BD880 »

Cześć Koledzy
też uważam, że głownie chodzi o zabawę :-) A co do porównań, odnośnie motoryzacji to traktuje to jak bardziej jak dodatkowy zegar (np. licznik obrotów w maluchu) a jeśli chodzi o osła to bardziej jak dodanie kolorowego siodła ;-)
Radia KF są inaczej zbudowane i nie ma sensu ich porównywać, chociaż SDR w poczciwym Yaesu FT-747 też chodzi mi po głowie :mrgreen:

a co do CB to ciekawi mnie jak to będzie pracować zwłaszcza ze względu na niską pierwszą pośrednią o której pisał tutaj jeden z Kolegów, czy sygnał z tego miejsca będzie wystarczająco mocny? zobaczymy...

Docelowo będę chciał zrobić SDR na malince i włożyć to w obudowę od Alana 555, a wyświetlacz chcę umieścić tam gdzie głośnik. Ponieważ Alan 87 i Alan 555 mają podobne płyty a w niektórych wersjach takie same to potrenuję sobie i zobaczę czy jest sens modyfikować obudowę od Alana 555.

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za wypowiedzi bo dzięki temu możemy lepiej się poznać a o to też chodzi w naszym hobby :-)

...póki co, czekam na części :-)

73!
http://WWW.161BD880.PL
mobil1: LAFAYETTE ZEUS PRO + President ML-145
mobil2: ALAN 87 + SIRIO ML-145
baza: YEASU FT 747GX + DENSEI 2002 KONEKTOR MOD
KPO DX 5000 + DENSEI EC-2023
i wiele innych :)
Anteny baza : SIRIO GAINMASTER 5/8 fali, Futura 5/8 fali
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Re: Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: kubaopp »

161BD880 pisze:Cześć
poniżej przesyłam link do filmiku z modyfikacji mojego 87. Wielu moich starsztch Kolegów pozbyło się swoich 87 bo wkurzało ich, że gdzie nie poszli tam byli inaczej ustawiani i ciągle im zwracano uwagę, że są nie w częstotliwości... Ta modyfikacja rozwiązuje ten problem w mojej ocenie jest też fajnym gadżetem a do tego koszt montażu nie przekracza 100PLN

https://www.youtube.com/watch?v=sRPgZ3ft5Fw" onclick="window.open(this.href);return false;

73!
na filmie radio ustawione jest podczas nadawania w modulacji USB ??? miernik wpięty jest tak jak opisywałeś niżej " w Alanie 87 czerwony kabelek lutujemy do punktu oznaczonego na schemacie jako TP3 a czarny do L43. " ???
PS. widać że radio zachowuje się bardzo stabilnie +- 1hz !!! aż dziwne że to 87 .
ML145 +DNT Strato FM
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Alan 87 z dodatkowym miernikiem częstotliwości.

Post autor: marekb »

Stabilność to nie zasługa miernika.Może właściciel ''dorobił'' do Alana TCXO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”