Eliminacja zakłóceń z silnika

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Eliminacja zakłóceń z silnika

Post autor: rafalszczypinski »

Szanowni Koledzy, od dłuższego czasu próbuję rozwiązać problem zakłóceń w pracy CB w Ford Fiesta 1.3 benzyna (2004). Testowałem już Yosan 2204 Turbo, Lincoln I, Tristar 848, Herbert I, President Harry Classic, President Harry III- bez włączonego ASC (te które je mają oczywiście) - wszędzie słychać klasyczne "pierdzenie"- podczas przyspieszania najbardziej słyszalne. Antena na stałe - Dirland by Sirio (CB i FM na jednej podstawie) - SWR 1,3. Po testach ustaliłem, że zakłócenia wchodzą do radia przez antenę (niestety) - przy odłączonej antenie - cisza w CB radiu jak makiem zasiał - nawet przy wyłączonych filtrach (podłączenie przez zapalniczkę z dodatkowym pierścieniem ferrytowym na przewodzie zasilania tuż przy radiu). Czy ktoś już próbował usunąć takie zakłócenia? Może jakaś modyfikacja w instalacji antenowej ? Albo w silniku? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Eliminacja zakłóceń z silnika

Post autor: Olo.. »

Szybciej i łatwiej będzie zmienić samochód ;-)
Temat rzeka, poruszany wielokrotnie...
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Eliminacja zakłóceń z silnika

Post autor: rafalszczypinski »

Czyli trafiło mi się jak "ślepej kurze ziarno" niegrzebany egzemplarz "kultowego" CB ;) Dzięki za rady - zgodnie z sugestiami Szanownych Kolegów zastosuję zasadę "lepsze jest wrogiem dobrego". A co do auta- tak podejrzewałem :) 73!
Lincoln I, Harry III, Alan 18
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Eliminacja zakłóceń z silnika

Post autor: AntekPabianice »

A mnie zastanawia, co mają wspólnego zakłócenia generowane przez auto w instalacji mobilnej z anteną stacjonarną?
Przeniosłem do odpowiedniego działu, gdzie pierwszy, przyklejony temat jest o likwidowaniu zakłóceń w aucie. Dalej też coś się znajdzie ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Eliminacja zakłóceń z silnika

Post autor: rafalszczypinski »

Koledzy, trochę późno (reanimacja po ponad pół roku) ale jednak- rozwiązałem problem zakłóceń przy przyspieszaniu (nie- nie sprzedałem auta :-P ) - wymieniłem kopułkę i przewody zapłonowe- zakłócenia "w magiczny sposób" zniknęły... Po dokładnych oględzinach w nocy okazało się, że poprzednie przewody zapłonowe jakiś zwierz potraktował ostrymi ząbkami co powodowało przeskoki iskry- a to generowało wspomniane w pierwszym poście tajemnicze zakłócenia.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”