Problem z dwoma radiami Alan 101 oraz Albrecht.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Xeo
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-19, 21:53
Lokalizacja: 3 Miasto

Problem z dwoma radiami Alan 101 oraz Albrecht.

Post autor: Xeo »

Witam,

mam pytanie w garażu leżakowały jakiś czas dwa moje radia Alan 101 oraz Albrecht AE 4540. Anteny do nich mam President Florida oraz Alan 9 plus S na magnesie. Uruchomiłem bo zbliża się jesień i mam następujący problem nikt mnie nie słyszy a ja zbieram z otoczenia tak średnio. Nie znam się na radiówce więc nie będę się wymądrzał bo to nie moja działka. Napiszę co zrobiłem podpoiłem dwa radia i anteny i próbowałem cos nadać słychać zajecie kanału natomiast nie słychać fonii. Nie wiem czy radia padły anteny pomierzyłem helikal bez zwarć (bat ma przejście wiec nie złamany), Alan 9 tak samo. Reflektometr pomiary szału nie ma ale na uszkodzenia batów nie wskazuje. Tranzystory na końcówkach sprawdziłem są sprawne. Co mogę jeszcze pomierzyć.

Dzięki za info .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Problem z dwoma radiami Alan 101 oraz Albrecht.

Post autor: Sahim »

Jak jest nośna a nie ma fonii to może kabelek od modulacji we wtyczce mikrofonowej urwany? Ale żeby tak dwóch radiach jednocześnie?
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Problem z dwoma radiami Alan 101 oraz Albrecht.

Post autor: Witek3212 »

W 2 swoje samochody sprawdzasz 2 radia to samochody nie mogą stać obok siebie - nośna będzie a modulacja nie będzie słyszalna, bo za blisko są anteny i za mocne sygnały - radia się zatykają ( odbiorniki)
Odjedz 100m i wtedy w 2 osoby sprawdzaj.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”