Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: marekb »

http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... abel-3-60m" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: Sahim »

Tak z ciekawości, po co wkleiłeś ten link?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: AntekPabianice »

marekb, ale to jest magnes PL, a kolega ma antenę montażową
http://konektor5000.pl/index.php?p545,s ... pochylanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie będzie pasować.

Można zmienić stopkę anteny na PL:
http://konektor5000.pl/index.php?p1860, ... l-oryginal" onclick="window.open(this.href);return false;
Antena będzie bardziej uniwersalna pod względem montażu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: olo_r »

brxiii ale to nie chodzi o wymianę z mocowania na magnes czy na reling czy na lusterko itp. Jak antena sie stroi prawidłowo i nie ma zwarcia między goracym w kablu a ekranem czyli ekran jest lutowany prawidłowo do przeciwagi a gorący do promiennika to nadawanie i odbiór powinny byc OK po zmierzeniu SWR (minimum konieczne zanim się zacznie nadawać) a wszelkie inne odczucia i oczekiwania co do zasięgu sa wyłącznie subiektywne.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: marekb »

Przepraszam nie doczytałem.
brxiii
Posty: 16
Rejestracja: 2016-05-06, 20:06

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: brxiii »

Więc tak, próbowałem stroić antenę i nie mogę zejść poniżej 3, bez (nie wiem jak nazwać ekran) czyli jakby jedna żyła, swr spada do ok 2. Antene nie mogę już bardziej stroic, niby trzeba było by wysunąć jeszcze ja, ale to już koniec anteny, nie była cięta, mam ja od nowości. Nie wiem czy iść teraz w stronę wymianę przewodu? Lut na podstawce poprawiłem. Może ktoś wie jak ja rozkręcić i sprawdzić w środku?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: Sahim »

W antenach Sirio z serii Turbo lubi się psuć dolna cewka (ta od strony podstawy). Tam pod spodem powinieneś mieć 4 śrubki (pewnie zardzewiałe na amen) i trzeba by zajrzeć czy wszystko z cewką w porządku. Ale wcześniej - czy wyczyściłeś dla zapewnienia dobrego styku wszystkie powierzchnie współpracujące? (magnes->śrubka->łączenie cewek->promiennik).
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: cassiopeia »

Jak napisal kolega wyzej w tej serii anten psuja sie dolne cewki. Potrzebujesz ten element: http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... l-oryginal" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: AntekPabianice »

Tylko uwaga: to jest stopka PL, więc trochę inna, niż montażowa, ale, jak pisałem wcześniej, bardziej uniwersalny typ montażu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
brxiii
Posty: 16
Rejestracja: 2016-05-06, 20:06

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: brxiii »

Sahim, styki wszystkie czyste, sprawdzone. Cewkę rozbieralem, połączenie na dole było ok, całej nie wyciągnąłem ze względu na drut, żeby nie wyrwać go z górnego mocowania. Tylko nie wiem jak rozebrać cewkę przy samej antenie.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: olo_r »

brxiii pisze:Więc tak, próbowałem stroić antenę i nie mogę zejść poniżej 3, bez (nie wiem jak nazwać ekran) czyli jakby jedna żyła, swr spada do ok 2. Antene nie mogę już bardziej stroic, niby trzeba było by wysunąć jeszcze ja, ale to już koniec anteny, nie była cięta, mam ja od nowości. Nie wiem czy iść teraz w stronę wymianę przewodu? Lut na podstawce poprawiłem. Może ktoś wie jak ja rozkręcić i sprawdzić w środku?
Nic nie kumam teraz - jak masz 3.0 to znaczy że jest zwarcie - albo w mocowaniu kabla UC1 na końcu przewodu albo przy antenie.
Jak mocowanie UC1 to pikuś odlutujesz i przylutujesz a jak antena (szczerze wątpię) no chyba, ze ktoś kręcił aż coś ukręcił.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
brxiii
Posty: 16
Rejestracja: 2016-05-06, 20:06

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: brxiii »

olo_r, tak mi wychodzi na reflektometrze, antena czyli trzeba było by rozebrać, i sprawdzić. A może kabel. Dzisiaj sprawdzę, zdejmę podstawę i będzie coś jaśniej.
brxiii
Posty: 16
Rejestracja: 2016-05-06, 20:06

Sirio turbo 2000 słabe nadawanie

Post autor: brxiii »

Przepraszam za posta pod postem, sprawdziłem dzisiaj przewód, między dwoma żyłami nie ma przejścia- między tymi samymi żyłami jest przejście między początkiem a końcem, środkową żyła ma przejście też z batem anteny, co teraz sprawdzać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”