Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Witam,
Po 5 latach przerwy chcialbym powrocic do mojego starego hobby i zaczac jezdzic z CB. Mieszkam na poludniu Niemiec i ostatni moj wyjazd do Polski przyplacilem 4 godzinnym postojem w korku kolo Drezna. Przerobiilem mnostwo radyjek i zostawilem sobie ze starych czasow Albrechta 5890EU z mikrofonem PAN DM432MT. Sporadycznie stawialem na dachu Sirio Micro 30 ale to jest zart, nie antena. Kiedyc mialem Lemm AT71, pozniej Lemm AT1000 i to byly dobre anteny. Obecnie mam dylemat, bo chcac powrocic do zabawy z CB zastanawiam sie nad montazem anteny. Kiedys mialem anteny na uchwycie na klapie w kombi. W moim obecnym aucie nie ma mozliwosci takiego montazu. Nigdy tez nie bylem zwolennikiem anten na magnesach i uchwytach relingowych. Dodam ze wiercil w dachu tez nie bede.Z dwojga zlego sklaniam sie ku uchwytowi na reling, ale jestem esteta i wszystkie dostepne na rynku sa po prostu paskudne. Jezeli juz magnes, to taki, ktory nie spadnie przy 160km/h. Antene planuje kupic min 1,5m, wiec opor przy tej predkosci bedzie spory. Moze mi ktos poradzic z dotychczasowych doswiadczen co w moim przypadku bedzie najlepszym rozwiazaniem?
Pozdrawiam,
Daniel
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Sahim »

Jeśli nie uchwyt, nie otwór to magnes. Antena musi być z nisko położonym środkiem ciężkości i elastyczna. Myślę że idealna będzie Sirio ML145 na magnesie 12.5cm. W służbowym samochodzie od lat mieszka na stałe i nie drgęła przy żadnej testowanej prędkości ( a kierowca sporo jeździ "po niemieckich autostradach"..)
U siebie mam Sirtel Santiago 600 na magnesie Sirio Mag145 (16cm średnicy) i też nigdy żadnych kłopotów.
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Dzieki za odpowiedz. Bylem wlasnie ciekaw jak sie zachowuje taki magnes przy wyzszych predkosciach, bo zaden sprzedawca nie podaje tych parametrow. Biore pod uwage glownie anteny Sirio i ML145 jest bardzo fajna, tylko jest drobna watpliwosc. Owszem ta antenka ma niski srodek ciezkosci, jest nakrecana i to jest plus. Dlugosc wystarczajaca, parametry spoko. Napisales jednak ze antena powinna byc elastyczna. Wczesniejsze moje anteny o ktorych pisalem wyzej byly elastyczne i dosstarczane byly do mnie zwiniete w okrag. Oczywiscie po odpakowaniu powrocily do pierwotnego kszatltu, ale to swiadczy o tym jak sie zachowuja podczas szybkiej jazdy. Przy tych 160km/h jest spory opor i z elestycznej anteny robi sie banan a to wplywa bardzo zle na jej efektywnosc. Moim zdaniem promiennik powinien byc jak najbardziej sztywny. Widze na zdjeciach sprzedawcow, ze anteny Sirio w zasadzie sprzedawane sa w blistrach, czyli nie zgina ich sie przy wysylce. Moze dlatego ze sa takie sztywne?
Bralem pod uwage np Sirio 2000Turbo, lub Sirio Super 9. Czy jest duza roznica pod tym wzgledem miedzy tymi antenami a ML 145? A moze jakas 1m antena helikalna? Co o tym myslisz?
P.S Czy po odkreceniu anteny jest jakis kapsel w zestawie na gwinte, krotym mozna zabezpieczyc mocowanie pod antene? Nie chce jezdzic na co dzien z zamontowana antena. Magnes moze byc na dachu, a antena wyciagana z bagaznika w razie potrzeby:)
Pozdrawiam,
Daniel
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Slawo13 »

To w temacie zaślepki http://konektor5000.pl/index.php?p536,o ... azowych-pl
Co do anten Turbo 2000 jest sztywniejsza od ML 145 myślę że na magnesie Sirio 16 cm będzie ok. Metrowego
helikala na magnesie nie polecam , antena masywna i ciężka stwarza duże opory powietrza .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Super. O to mi chodzilo. Dzieki:)
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Hasan-Łódź »

Estetyczne uchwyty relingowe:
Diamond K515
http://konektor5000.pl/index.php?p1054, ... e-i-design" onclick="window.open(this.href);return false;

Diamond K550
http://konektor5000.pl/index.php?p1055, ... e-i-design" onclick="window.open(this.href);return false;
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Te uchwyty są bardzo fajne. Niestety wysyłka do DE to jakieś 80zł w tym wypadku:(
P.S 70cm jednak mi na trasę nie wystarczy.
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Olo.. »

Zawsze masz też postawę Sirio Mag 145. Duża i mocna podstawa. Od lat wożę na takich ciężkie anteny i nie ma problemów. Oczywiście głowa na karku.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Powinna z Sirio Turbo 2000 dać radę. Tak mi się zdaje...
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Olo.. »

Z Santiago i Turbo 5000 daje bez problemu.;)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Re: Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: RobertG7 »

Hasan-Łódź pisze:Estetyczne uchwyty relingowe:
Diamond K515
http://konektor5000.pl/index.php?p1054, ... e-i-design" onclick="window.open(this.href);return false;

Diamond K550
http://konektor5000.pl/index.php?p1055, ... e-i-design" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam uchwyt rellingowy Diamond K515. Antena to Sirio Turbo5000. Oryginalna główka Sirio nie pasuje do tego uchwytu - ma zbyt szeroki kołnierz i bez spiłowania go nie ma możliwości zamontowania. Szukałem w kilku sklepach - żadna główka nie pasuje jak trzeba.
Inne główki są niestabilne w tym uchwycie - krzywo przylegają, przez co gwint główki "krzywo wystaje z uchwytu", oryginalne okablowanie Diamond z oryg. główką Diamond nie pasuje gwintem do anteny Sirio T5000
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

To nieładnie. A jaka antenę poleca producent do tej główki?
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Re: Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: maroosz »

Foorio pisze:Jezeli juz magnes, to taki, ktory nie spadnie przy 160km/h
Nie polecam magnesu przy dużych prędkościach... wiem, że wiele osób to zaneguje bo jechali z ml'ką 200 na godzinę i nic się nie stało... prawda!
Co nie zmienia faktu, że może odpaść i przy 90 km/h w niedoskonałych warunkach... miałem dwie takie sytuacje z 16 cm magnesem raz przy 80km/h raz przy większej prędkości... anteny do 1,5 metra, może goliat z trzema magnesami dał by wieksza pewność, ale sam pisałeś o estetyce... a jeśli już jesteśmy przy tym... to chyba najestetyczniej i najpewniej było by dać antenę w dach... np. w miejsce radiowej...
Olo.. pisze:Z Santiago i Turbo 5000 daje bez problemu.;)
z całym szacunkiem kolego dla Ciebie, nie polecał bym tego rozwiązania nikomu... zbyt ciężkie i duże anteny na taki magnes... chyba że ktoś jeździ tylko po mieście albo z bardzo małymi prędkościami i bez dużych przeciążeń... czego nawet w mieście nie da się uniknąć... chciałbym zobaczyć reakcję takiej podstawy np. przy awaryjnym hamowaniu z 70km/h...

ja polecam dziurkę w dachu... jeśli już koniecznie magnes wybierz jak największy i ustawiaj go na powierzchni możliwie płaskiej.
Obrazek
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Foorio »

Dzięki za obszerna poradę. Wierzyć jednak nie mogę w dachu, poza tym blacha dachowa w tych nowych autach ugina się od woskowania ściereczka. Strach pomyśleć co by było gdyby postawić tam 1,5 metrów antenę w dziurce... Poza tym antena jest wbudowana w C5 w spojler nad klapa bagażnika.
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Montaz anteny uchwyt/reling/magnes Citroen C5 Break

Post autor: Hasan-Łódź »

RobertG7 pisze: Mam uchwyt rellingowy Diamond K515. Antena to Sirio Turbo5000. Oryginalna główka Sirio nie pasuje do tego uchwytu - ma zbyt szeroki kołnierz i bez spiłowania go nie ma możliwości zamontowania. Szukałem w kilku sklepach - żadna główka nie pasuje jak trzeba.
Inne główki są niestabilne w tym uchwycie - krzywo przylegają, przez co gwint główki "krzywo wystaje z uchwytu", oryginalne okablowanie Diamond z oryg. główką Diamond nie pasuje gwintem do anteny Sirio T5000
Ta pasuje, ale pod względem estetyki nie wygląda to super:
http://konektor5000.pl/index.php?p886,g ... -stopka-pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale ogólnie jest problem tak jak piszesz - te Diamondy są M (nie SO-239) i europejskie anteny się nie nakręcają do głowic Diamond.
Foorio pisze:Te uchwyty są bardzo fajne. Niestety wysyłka do DE to jakieś 80zł w tym wypadku:(
Da radę ogarnąć za 45zł DHL-em paczkę do 5kg.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”