Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Anderson66
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-28, 12:47

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: Anderson66 »

Cześć ;) Sprawa wygląda tak - mam na mobilu antenę Megawatt 4000 + radio President Jimmy 2. Ten zestaw sprawuje się bardzo dobrze, łączność mobil mobil nawet 20km zrobiłem, a mobil - baza udało się 40km. Ale ja nie o tym - chodzi o to, że u mnie na całej wsi są okropne zakłócenia. Nie zawsze ale czasem pare dni są a potem jeden dzień spokój. Nie jest to szum ciągły a takie jakby "pierdzenie" - na około 4 - 9S. Dodam, że przy transformatorze prądowym są największe. Myślałem, że to może jakaś maszyna pobiera tyle pradu że transformator robi zakłócenia ale nie ma reguły czy to poniedziałek czy niedziela i czy noc czy dzień. Jedynie kiedy pada deszcz lub jest bardzo wilgotno mogę być pewien że nie bedzie zakłóceń. Dziwne jest też to, że słysze je aż tak daleko bo nawet do 2km są silne. Moje pytanie brzmi co to mniej więcej może być oraz czy jak będę miał zamiar montować antene bazową na domu (na wysokości 10m) to czy istnieje szansa że tam nie bedzie wysoko zakłóceń? I że długa antena bazowa nie będzie ich odbierać? Zapraszam do dyskusji
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: Hasan-Łódź »

Mam podobną sytuację u siebie.

Nie pocieszę Cię - w domu, przy antenie bazowej to się tylko nasila :(
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: januwojt »

Naprowadzę Was obu , to transmisja cyfrowa realizowana po przewodach roboczych sieci energetycznej , sa tam dane pomiarowe i sterownicze dla aparatury ŚN (średniego napięcia). Przewody działają jak antena nadawcza i sieją . Ta transmisja jest troszkę podobna do Wifi , częstotliwość przełączania nadawanie/odbiór pewnie jest ustawiona w okolicach 27MHz lub jej harmonicznej. Nie słyszycie samej transmisji , tylko efekt przełączania TX/RX transmisji .
Awatar użytkownika
Glizda1987
Posty: 134
Rejestracja: 2017-01-28, 09:40
Znak/ranga: 161cbf167
Lokalizacja: JO82AS58

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: Glizda1987 »

Jaka transmisja? Pracuje w Enea i nie słyszałem o czymś takim... Jedyne co to swiatlowody sa w liniach powyżej 110kV. Na SN masz tylko wylaczniki radiowe, ale te działają po gsm. Raczej bedzie to na linii slaby styk i sie dopala.
Mobil: AT smart + Virginia
Baza: jest już Jackson I + farun fs222 + GM Home made
Zasilacz x-box 203W
qyt kt-8900d + sirio gp-6e
Cobra dx 19 + mobilówka no name ;)
Ręczniak: Baofeng uv-82+ nagoya na 771
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: januwojt »

Ja w Tauronie , u nas już dawno testowali transmisje na niskim jak i na średnim .
Awatar użytkownika
Glizda1987
Posty: 134
Rejestracja: 2017-01-28, 09:40
Znak/ranga: 161cbf167
Lokalizacja: JO82AS58

Prośba o pomoc w ustaleniu źródła mocnych zakłóceń

Post autor: Glizda1987 »

Z tego co wiem to na testach sie skończyło...
Mobil: AT smart + Virginia
Baza: jest już Jackson I + farun fs222 + GM Home made
Zasilacz x-box 203W
qyt kt-8900d + sirio gp-6e
Cobra dx 19 + mobilówka no name ;)
Ręczniak: Baofeng uv-82+ nagoya na 771
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”