Pomoc w wyborze Serwisu

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
mario78
Posty: 8
Rejestracja: 2018-03-11, 18:33
Znak/ranga: TS43
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: mario78 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Posiadam 2 Lincolny, pierwszy to sam nie wiem od kiedy go mam, ale od nowości i więcej niż 20 lat. Jest on po przeróbce przez ED01 Kielce w latach 90tych na procesor CHIPSWITCH. Działa dobrze choć kilka ładnych lat nie był w serwisie i przydałoby mu się coś podregulować, ma spaloną żarówkę podświetlenia.
Ten drugi jest w moim posiadaniu od 3-4 lat, nie znam jego przeszłości, kilka razy z niego nadawałem i jest dla mnie trochę "otępiały".
Chciałbym aby ktoś mi w nim: wymienił potencjometr częstotliwości, pod przyciskiem PA żeby było podbicie wysokich tonów (tak jest w tym moim pierwszym lincolnie). O przerobieniu na CHIPSWITCH lub podobny procesor nie wspomnę bo to raczej nie osiągalne.
W obu jakiś przegląd, regulacja i może jakiś mały tuning żebym przez kilka następnych lat cieszył się użytkowaniem obu Lolków.
Szukam serwisu w Polsce, który te usterki mi naprawi, dołoży coś od siebie, abym był zadowolony z pracy na obu Lolkach.
Mieszkając w Polsce zawsze jeździłem do serwisu President w Częstochowie ale 2 lata temu jak i w zeszłym roku jak bylem w Polsce to akurat serwis był nieczynny z powodu urlopu.
Słyszałem o serwisie Konektor, Saxon - fajne filmiki na you tube, Sinad, itp
Cały sierpień będę w Polsce od Szczecina po Gdańsk, Wrocław, Warszawę, Katowice i Kielce wiec miejsce nie gra roli, ważne żeby było zrobione dobrze, nienawymyślanych usterek i nie kosmicznie drogo.
Pytam Was użytkowników, może wiecie do kogo najlepiej oddać oba radia, aby serwis był jak najlepszy.
Tango Sierra 43
Mam: Lincoln, Lincoln Gold, Yaesu VR500, Yaesu VR5000, Uniden 510, Merx mini mk3, Yaesu FT1000
Sadelta Echo Master Pro, Pan DM-432MT ....i wiele wiele innych.........
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

Spróbuj u Ostafo w Warszawie,ul Kobielska,są bardzo dobrzy,Saxona odpuść - poczytaj tu na forum.
hurriway
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-28, 12:29

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: hurriway »

Sinad. Ostafo ma opinie bardzo drogich. W tym pierwszym ceny na pewno sa bardzo przystepne i sa dobrzy. Saxon nie polecaja.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Re: Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

hurriway pisze:Sinad. Ostafo ma opinie bardzo drogich. W tym pierwszym ceny na pewno sa bardzo przystepne i sa dobrzy. Saxon nie polecaja.
.Ale Ostafo tańszy od, Łudzkich serwisów
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: Hasan-Łódź »

Biorąc pod uwagę, że nasze ceny zawierają podatek VAT 23% i dochodowy 19% to pewnie tak ;-)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: 161PGN590 »

Sinad ;-)
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

Nie interesują mnie podatki, [myślę że Ostafo też płaci ], od tego to urząd skarbowy,dla mnie ważne żeby było dobrze i tanio .
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: Lopez »

Jak słyszę te „magnum” po robocie Ostafo, to wolałbym do Janusza na bazarze oddać radio do poprawek. Masz sprawdzone i z dobrą opinią serwisy, to nie szukaj na siłę szczęścia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

Kolego Lopez. Piszesz co usłyszałeś na bazarze ?.Serwisanci u Ostafo doskonale wiedzą co robią,a może ''cudowne ''magnum to po prostu chu.... radio ,nadające się tylko do Am.Zapytaj AntoniegoPabianice czy był zadowolony z poprawek Ostafo
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: Olo.. »

Nie ma złotego środka. Nie ma też serwisu idealnego. Czy jak to Marek nazwał "Łudzki" czy Sinad czy Ostafo.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: januwojt »

Dotykałem AT-6666 po OStafo , wymienione pośrednie , Channel Guardy plus zaimplementowany układ DSP . Największa robotę robił ten DSP , bez DSP lepiej niż fabryka , zwłaszcza w AM , ale cena pełnej przeróbki wraz z DSP to coś 1400 + 900 za radio i trąci to idiotyzmem, bo w tej cenie mamy FT-450D .
Serwis SINAD solidny , zwłaszcza SINAD 2 (ten nie koło stacji kolejowej) , nie robi magicznych sztuczek i naciąga na niepotrzebne koszty .
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: Lopez »

Tylko że te ch... radio, jak przyszło od Konektora, to jakoś poprawnie działa w każdej emisji. Czego nie powiem o Ostafo. Miałem cztery S9 po Ostafo i żadne nie było dopracowane. Nie wspominając co w środku zastałem. To było z trzy, może cztery lata wstecz. Mogli się poprawić, jednak moje zaufanie stracili. To jest moja opinia i Ty nie musisz się z nią zgadzać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

Doskonale skomentował kolega Januwojt, trzeba wiedzieć też samemu co warto poprawić w radiu a co nie.Trzeba dużo czytać ,i to ze zrozumieniem.Przecież to klient decyduje co ma być zrobione,a jak chce z Alana 87 czy innego Anytone zrobić radio Kf i do tego lepiej działające od Kenwooda ,Yaesu czy Icoma ,to może próbować :shrek: .Też miałem pomysł żeby wstawić do magnum Delta Force moduł TCXO ,ale nikt nie chciał tego zrobić.Kolega zapytał o serwis. Ostafo na 100 % poprawi Lincolna , A ja swoje radio dałbym do poprawy któremuś z kolegów.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: januwojt »

Lopez pisze:Tylko że te ch... radio, jak przyszło od Konektora, to jakoś poprawnie działa w każdej emisji. Czego nie powiem o Ostafo. Miałem cztery S9 po Ostafo i żadne nie było dopracowane. Nie wspominając co w środku zastałem. To było z trzy, może cztery lata wstecz. Mogli się poprawić, jednak moje zaufanie stracili. To jest moja opinia i Ty nie musisz się z nią zgadzać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale ja się z nią zgadzam . Napisałem , że AT droższy o 1400 !!! z ich stajni jest tylko troche lepszy od fabryki , nie zaglądałem do środka , bo to nie moje radio było . Uważam , że to naciąganie oferowanie takiego tuningu przy cenie nowego radia na poziomie 800-900 zł. Pomijając jakość samego serwisu i jego zasadność .
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Pomoc w wyborze Serwisu

Post autor: marekb »

Cena- ceną,ale takie rzeczy robią prawdziwi pasjonaci, których na to stać .Może ktoś po prostu lubi radia Cb i nie pasują,albo nie lubi radia Kf ,i co z tego że ,np ft 450 ,a Kenwod 2000 jeszcze lepszy,czy inne jeszcze lepsiejsze ,jak w mobilu nie mieści się, ewentualnie do bagażnika.Jak mi ktoś zagwarantuje że magnum Delta Force ,po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie będzie wracał na 10m i w Ssb nie będzie odpływał to ponownie kupię [wersja z bursztynowym wyświetlaczem ] i niech robi. Wracając do cen dla mnie chore jest wiele rzeczy, np kupno telefonu za 4000 zł,ale jak widzę u kogoś nie komentuję-stać ,chce ,ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”